Mate Green Yerba Mate Despalada 1 kg

Yerba Mate Green Despalada jest wyjątkowym produktem, bo składa się w stu procentach z liści i serc liści ostrokrzewu paragwajskiego. Yerba Mate Green jest uznawana przez znawców za najszlachetniejszą odmianę yerba mate, ze względu na to, że około 60% tej yerba mate pochodzi z naturalnych zasobów a...

27.99 zł

-44%

49.99 zł

Cena za kg : 27.99zł

Dodaj do schowka

Opis

Yerba Mate Green Despalada to brazylijska odmiana Yerba Mate charakteryzująca się łagodnym i przyjemnym smakiem oraz niską goryczką. Wyśmienite właściwości smakowe są zasługą użycia systemu suszenia bezdymnego oraz wysokiej jakości użytego surowca roślinnego. Yerba Mate Green Despalada jest polecana przede wszystkim początkującym miłośnikom mate, ponieważ jej smak uznawany jest za wyjątkowo przystępny, szczególnie w porównaniu do mocno ziemistych lub dymionych odmian mate. Łagodny smak nie powinien jednak nikogo zmylić, jest to bowiem produkt o mocy nie odbiegającej od mocy jego kuzynów z Argentyny, czy Paragwaju.

Yerba Mate to specjalnie przygotowane liście ostrokrzewu paragwajskiego - rośliny pochodzącej z Ameryki Południowej, której właściwości pobudzające znane były przez rdzennych mieszkańców tego kontynentu od wieków. Yerba Mate świetnie pobudza funkcjonowanie organizmu, pozwala pozbyć się uczucia głodu, zmęczenia, czy senności. Dzięki tym właściwościom, przez coraz szersze grono konsumentów, uznawana jest za wyśmienitą alternatywę dla napojów bardziej tradycyjnych: kawy i herbaty.

Sposób przyrządzenia naparu:
W naczyniu z bombillą należy umieścić susz (w zależności oczekiwanej mocy od 1/3 do 2/3 wysokości naczynia), a następnie zalać go wodą w temperaturze pomiędzy 75, a 85 stopni Celsjusza. Jedną porcję suszu można zaparzać ponownie nawet do siedmiu razy.

Składniki: herbata yerba mate (Ilex paraguariensis) 100%.

Szczegóły Opinie

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt