Mate Green Yerba Mate Despalada 200 g

Mate Despalada są suszone gorącym powietrzem. Użycie specjalnych suszarni bez dymu pozwala zapobiec utracie wartości smakowych liści, które są później cięte i pakowane, a następnie wysyłane w postaci mieszanek smakowych lub jako czysta Yerba Mate Green Despalada. Smak określa się jako subtelny i...
13,20 * 14,28 zł
Cena za kg : 66zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 9,99 zł

Opis

Popularność yerba mate na polskim rynku wciąż rośnie za sprawą jej charakterystycznego smaku i ożywczych właściwości. Klasyczna yerba ma specyficzny, gorzkawy posmak, dlatego dla osób próbujących jej pierwszy raz dobrym rozwiązaniem może być Mate Green Yerba Mate Despalada, należąca do odmiany zielonej.

Yerba Mate Green różni od klasycznej sposób suszenia ostrokrzewu - tradycyjnie robi się to w Paragwaju i Argentynie nad specjalnym paleniskiem, które nadaje suszowi goryczkę i dymny aromat. Inaczej proces suszenia wygląda w Brazylii - zamiast paleniska wykorzystuje się gorące powietrze pozwalające zachować zieloną barwę liści i łagodny smak.

Dlaczego warto wybrać Mate Green Yerba Mate Despalada:

  • stanowi pyszny, ożywczy napój o delikatnym smaku,
  • zielona yerba jest bogata w chlorofil, witaminy A, C, E i B oraz minerały, takie jak żelazo i potas,
  • jest bogata w alkaloidy (teobrominę, teofilinę i kofeinę),
  • pomaga się rozluźnić i skoncentrować, poleca się ją w stanach stresu i zmęczenia,
  • wspomaga odchudzanie.

W krajach pochodzenia yerba mate pomagała budować więzi społeczne, gdy ludzie spotykali się, rozmawiali i popijali ożywczy napój. Aspekt ten widoczny jest do dziś i w innych krajach, także w Polsce. Charakterystyczny sprzęt do picia yerby często staje się pierwszym tematem rozmowy i pretekstem do nawiązywania nowych przyjaźni, a rodzaje samej yerby i akcesoriów do jej picia napędzają niejedną konwersację, pomagając zacieśnić więzi międzyludzkie.

Szczegóły - Mate Green Yerba Mate Despalada 200 g

Składniki - Mate Green Yerba Mate Despalada 200 g

herbata yerba mate (Ilex paraguariensis) 100%.

Sposób przygotowania i przechowywania

susz wsypuje się w ilości od ¼ do ¾ objętości naczynia oraz zalewa wodą o temperaturze 70-80°C. Ten sam susz można zalewać wielokrotnie, do utraty jego walorów smakowych. Susz można zalewać wodą z lodem. Przechowywać w suchym miejscu, w szczelnym opakowaniu.

Dane producenta/dystrybutora

"Oranżada" Robert Derlatka, ul. Batorego 42/24 05-400 Otwock

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również