MATeMAtyka 1. Podręcznik i karty pracy dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe

MATeMAtyka 1. Podręcznik do matematyki dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych „MATeMAtyka” do zakresu podstawowego w przystępny sposób wprowadza w zagadnienia matematyczne, uwzględniając potrzeby i możliwości absolwentów ośmioletnich...
74,98 * 80,80 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 66,54 zł

Opis

MATeMAtyka 1. Podręcznik do matematyki dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy

Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych „MATeMAtyka” do zakresu podstawowego w przystępny sposób wprowadza w zagadnienia matematyczne, uwzględniając potrzeby i możliwości absolwentów ośmioletnich szkół podstawowych. Umożliwia lepsze zrozumienie treści przedstawianych na lekcji oraz ułatwia samodzielną pracę w domu.

  • Małe porcje teorii umożliwiają uczenie się krok po kroku, a powiązania między nimi sprawiają, że wiedza matematyczna układa się w całość.
  • Przypomnienie w toku lekcji treści ze szkoły podstawowej pozwala sprawnie wejść w nowy temat, a wyróżnione kolorem definicje i twierdzenia ułatwiają znalezienie potrzebnych informacji.
  • Nawiązania do sytuacji z życia codziennego sprawiają, że zapamiętywanie i przyswajanie nowych wiadomości jest łatwiejsze.
  • Ciekawe infografiki oraz zagadnienia uzupełniające zachęcają do samodzielnych poszukiwań matematycznych.
  • Dwa zestawy zadań po każdym dziale (łatwiejszy i trudniejszy) oraz zestaw Przed obowiązkową maturą z matematyki dają możliwość sprawnego powtórzenia materiału przed sprawdzianem oraz systematycznego przygotowywania się do egzaminu maturalnego.

MATeMAtyka 1. Karty pracy ucznia. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe

„Karty pracy ucznia” dla zakresu podstawowego są ściśle skorelowane z podręcznikiem i łączą w sobie funkcje zeszytu ćwiczeń oraz przygotowania do matury. Pozwalają utrwalić treści poznane na lekcji, a następnie wykorzystać zdobytą wiedzę podczas rozwiązywania zadań typu maturalnego po omówieniu danego tematu.

  • Zapewniają systematyczne przygotowanie do matury już od klasy 1 i pozwalają oswoić się z obowiązkowym egzaminem z matematyki.
  • Optymalna liczba różnorodnych zadań umożliwia skuteczne przećwiczenie umiejętności związanych z danym tematem.
  • Zadania z podwójną numeracją umożliwiają analizę zadania rozwiązanego krok po kroku, a następnie rozwiązanie podobnego.
  • Po każdym dziale zamieszczono zestawy zadań zamkniętych i otwartych wzorowanych na zadaniach maturalnych, które gwarantują przekrojowe sprawdzenie wiedzy i umiejętności z matematyki w danym momencie nauki.
  • Zamieszczone na końcu publikacji odpowiedzi umożliwiają samodzielne sprawdzanie, czy otrzymane wyniki są poprawne.

FAQ

Sprawdź sekcję Q&A

Kto jest autorem "MATeMAtyka 1. Podręcznik i karty pracy. Zakres podstawowy. Szkoła ponadpodstawowa"?
Wojciech Babiański, Lech Chańko, Karolina Wej, Dorota Ponczek są autorami tej książki.
Są autorami zaledwie kilku podręczników, jednak są one wartościowe. Autorzy podręczników szkolnych mają wysokie kompetencje w dyscyplinie, na temat której piszą. Niektórzy autorzy tworzą tylko niewiele podręczników edukacyjnych, skupiając się bardziej na eksploracji dziedziny nauczania. Wynikać to może z ich zaangażowania w proces pisania. Nie dla każdego zdarza się, że łączenie doświadczenia z ich przekazywaniem idą w parze.
 
Jakie wydawnictwo opracowało tę książkę?
"MATeMAtyka 1. Podręcznik i karty pracy. Zakres podstawowy. Szkoła ponadpodstawowa" wydało Wydawnictwo Nowa Era.

 
Jaki jest numer dopuszczenia przez Ministerstwo Edukacji Narodowej tego podręcznika?
Nr dopuszczenia MEN opisywanego podręcznika szkolnego to 971/1/2019. Nr MEN, czyli numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, znajdujący się na podręcznikach szkolnych informuje nauczyciela o tym, że ministerstwo oficjalnie dopuściło podręcznik do użytku w edukacji. Jako ciekowostkę zaznaczamy, że termin "podręcznik" powinien być używany wyłącznie w przypadku książki do nauczania posiadającej nr dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik spełnia wymogi obecnego programu nauczania?
Tak, "MATeMAtyka 1. Podręcznik i karty pracy. Zakres podstawowy. Szkoła ponadpodstawowa" został przygotowany zgodnie z obowiązującymi na dzień wydania numeru wytycznymi programu szkolnego. Przed przyznaniem numeru dopuszczenia podręczniki są weryfikowane przez specjalistów Ministerstwa Edukacji Narodowej w kwestii zgodności z zakresem nauczania i z kryteriami jakościowymi.

 
Skąd powinnam lub powinienem wiedzieć, że to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Zweryfikuj dokładnie wykaz książek w Twojej szkole w aktualnym roku szkolnym. Zwróć szczególną uwagę na zgodność nr dopuszczenia MEN, tytułu, autora/autorów oraz wydawnictwa. Pamiętaj, że każda placówka może mieć inne wymagania dotyczące podręczników. Z tego powodu warto uzyskać informacje bezpośrednio od nauczycieli bądź z listy podręczników szkolnych opublikowanych przez szkołę.

 
Jaki zakres wiedzy obejmuje ten podręcznik?
Ten podręcznik został przygotowany z myślą o poziomie podstawowym.

 
Przeczytaj o wydawnictwie tego podręcznika szkolnego:
Nowa Era to wydawnictwo edukacyjne,które dzięki swojemu nieszablonowemu i holistycznemu podejściu do edukacji wyróżnia się na tle konkurencji. Kładąc nacisk na nowoczesne metody pracy z młodzieżą, zdobyło zaufanieznacznej liczby nauczycieli i placówek oświatowych na terenie całego kraju.
 
Do jakiej serii publikacji edukacyjnych należy "MATeMAtyka 1. Podręcznik i karty pracy. Zakres podstawowy. Szkoła ponadpodstawowa"?
Tytuł ten jest częścią serii "MATeMAtyka".
Wraz z innymi częściami cyklu, podręcznik ten ma na celu dostarczenie spójnych materiałów dydaktycznych, które pomogą ich uważnym studentom rozwijać wiedzę, a także umiejętności w sposób zorganizowany oraz systematyczny.

 
Czym są karty pracy?
Karty pracy to dodatkowe narzędzia edukacyjne zawarte w podręcznikach lub dołączane do nich, które zawierają różne ćwiczenia i zadania.

 
W co, poza podręcznikami, warto zaopatrzyć ucznia?
Nie zapomnij o odpowiednich zeszytach! Plus na stronach internetowych szkół często można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: przybory do pisania, kredki, artykuły plastyczne i kreatywne. Plecak z motywem z ulubionej gry, piórnik z wizerunkiem ukochanego bohatera... W rok szkolny warto wejść z werwą i w dobrym stylu! Dedykowane artykuły szkolne dostarczą radości, a nawet dodać pewności siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą dostarczyć inspiracji do pracy twórczej. Sprawdź zestawy do szkoły, z którymi warto zacząć rok szkolny.

 
Czy mogę zwrócić lub wymienić kupiony u Was podręcznik?
Oczywiście, że możesz zwrócić nietrafiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób możesz dokonac zwrotu produktu, dowiesz się tutaj.

 

Szczegóły - MATeMAtyka 1. Podręcznik i karty pracy dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe

Produkty w zestawie (2)

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>