MATeMAtyka 1. Podręcznik i maturalne karty pracy dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe

MATeMAtyka 1. Podręcznik do matematyki dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych „MATeMAtyka” do zakresu podstawowego i rozszerzonego w przystępny sposób wprowadza w zagadnienia matematyczne,...
83,54 * 91,50 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 73,65 zł

Opis

MATeMAtyka 1. Podręcznik do matematyki dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe

Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych „MATeMAtyka” do zakresu podstawowego i rozszerzonego w przystępny sposób wprowadza w zagadnienia matematyczne, uwzględniając potrzeby i możliwości absolwentów ośmioletnich szkół podstawowych. Umożliwia lepsze zrozumienie treści prezentowanych na lekcji oraz ułatwia efektywną pracę w domu. Wyróżnienie treści rozszerzonych pozwala świadomie przygotowywać się do egzaminu maturalnego.

  • Małe porcje teorii umożliwiają uczenie się krok po kroku, a powiązania między nimi sprawiają, że wiedza matematyczna układa się w całość.
  • Przypomnienie w toku lekcji treści ze szkoły podstawowej pozwala sprawnie wejść w nowy temat, a wyróżnione kolorem definicje i twierdzenia ułatwiają znalezienie potrzebnych informacji.
  • Nawiązania do sytuacji z życia codziennego sprawiają, że zapamiętywanie i przyswajanie nowych wiadomości jest łatwiejsze.
  • Pokazanie kilku metod rozwiązania tego samego zadania na stronach Sposób na zadanie pozwala porównywać rozwiązania i zapamiętać, że każde zadanie można rozwiązać kilkoma metodami.
  • Zestawy zadań Przed obowiązkową maturą z matematyki i Przed maturą z matematyki po każdym dziale pozwalają na kształcenie na poziomie rozszerzonym umiejętności rozwiązywania zadań typu maturalnego i systematyczne przygotowywanie się do egzaminu maturalnego już od klasy 1.

MATeMAtyka 1. Maturalne karty pracy. Zakres podstawowy i rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe

„Maturalne karty pracy” dla zakresu rozszerzonego są ściśle skorelowane z podręcznikiem i zawierają zadania typu egzaminacyjnego, które można rozwiązać po opanowaniu materiału z danego tematu. Zapewniają odpowiednie utrwalenie materiału i umożliwiają systematyczne przygotowanie do matury od klasy 1.

  • Zapewniają systematyczne przygotowanie się do matury już od klasy 1 i pozwalają oswoić się z obowiązkowym egzaminem z matematyki.
  • Optymalna liczba różnorodnych zadań umożliwia skuteczne przećwiczenie umiejętności związanych z danym tematem.
  • Zadania z podwójną numeracją różniące się tylko danymi – przy pierwszym z nich umieszczono podpowiedzi, które ułatwiają rozwiązanie drugiego zadania.
  • Po każdym dziale zamieszczono zestawy zadań zamkniętych i otwartych wzorowanych na zadaniach maturalnych, które gwarantują przekrojowe sprawdzenie wiedzy i umiejętności z matematyki w danym momencie nauki.
  • Zamieszczone na końcu publikacji odpowiedzi umożliwiają samodzielne sprawdzanie, czy otrzymane wyniki są poprawne.

FAQ

Sprawdź Q&A

Kto napisał "MATeMAtyka 1. Podręcznik i maturalne karty pracy. Zakres podstawowy i rozszerzony. Szkoła ponadpodstawowa"?
Wojciech Babiański, Lech Chańko, Karolina Wej, Dorota Ponczek są autorami tego podręcznika.
Są autorami zaledwie kilku podręczników, ale te treści są wartościowe. Zdarza się, że autorzy podręczników szkolnych mają wysokie kompetencje w dziedzinie, na temat której piszą. Niektórzy autorzy tworzą tylko 1 - 2 podręczników edukacyjnych, skupiając się na eksploracji dziedziny nauczania. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. Nie u każdego zdarza się, że łączenie doświadczenia oraz wiedzy, z ich przekazywaniem idą w parze.
 
Które wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Ten szkolny niezbędnik MATeMAtyka 1. Podręcznik i maturalne karty pracy. Zakres podstawowy i rozszerzony. Szkoła ponadpodstawowa został przygotowany przez Wydawnictwo Nowa Era.

 
Jaki jest numer zatwierdzenia MEN tego podręcznika?
Nr dopuszczenia MEN podręcznika szkolnego to 988/1/2019. Numer MEN, czyli numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, umieszczony na podręcznikach szkolnych informuje ucznia o tym, że ministerstwo oficjalnie dopuściło podręcznik do użytku w edukacji. Co do zasady termin podręcznik powinien być używany wyłącznie w przypadku książki szkolnej posiadającej numer dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik spełnia wymogi obecnego programu nauczania?
Tak, "MATeMAtyka 1. Podręcznik i maturalne karty pracy. Zakres podstawowy i rozszerzony. Szkoła ponadpodstawowa" został napisany zgodnie z obowiązującymi w dniu nadania numeru wytycznymi programu nauczania. Podręcznik posiada numer dopuszczenia MEN, co w praktyce oznacza, że został oceniony pod kątem zgodności z ramą programową.

 
Skąd powinnam lub powinienem wiedzieć, że to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Sprawdź uważnie wykaz książek obowiązujących w Twojej szkole w bieżącym roku szkolnym. Skieruj szczególną uwagę na nr dopuszczenia MEN, tytuł, autora/autorów oraz wydawnictwo. Pamiętaj, że każda jednostka nauczania może mieć inne wymagania dotyczące podręczników. Dlatego warto uzyskać informacje bezpośrednio od nauczycieli lub z listy podręczników szkolnych dostępnych w szkole.

 
Do czego służą karty pracy?
Karty pracy są dodatkowymi pomocami dydaktycznymi włączonymi do podręczników lub do nich dołączonymi, które obejmują różnorodne zadania i ćwiczenia.

 
O wydawcy tego podręcznika szkolnego:
Nowa Era to wyjątkowe wydawnictwo edukacyjne, które swoją działalnością na polskim rynku edukacyjnym wnosi świeże spojrzenie na system nauczania. Podejmując wyzwania związane z nowoczesną edukacją, zapewnia materiały, które są zgodne z najnowszymi zaleceniami MEN i komisji egzaminacyjnych.
 
Jakiego zakresu wiedzy jest podręcznik MATeMAtyka 1. Podręcznik i maturalne karty pracy. Zakres podstawowy i rozszerzony. Szkoła ponadpodstawowa?
Ten podręcznik jest skierowany dla poziomu zarówno podstawowego jak i rozszerzonego.

 
Do której serii publikacji edukacyjnych należy "MATeMAtyka 1. Podręcznik i maturalne karty pracy. Zakres podstawowy i rozszerzony. Szkoła ponadpodstawowa"?
Tytuł ten jest częścią serii edukacyjnej "MATeMAtyka".
Wraz z innymi częściami cyklu, ta książka ma na celu dostarczenie kompleksowych materiałów dydaktycznych, które pomogą uczniom rozwijać wiedzę jak również umiejętności w sposób zorganizowany oraz systematyczny.

 
Co powinien posiadać uczeń oprócz podręczników?
Na stronach www szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: przybory do pisania, flamastry, artykuły plastyczne i kreatywne. Miej na uwadze nabycie zeszytów. Pamiętaj, że uczniowi otoczonemu przedmiotami, które lubi, np. piórnik z ulubionym bohaterem czy plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole weselej. Sprawdź, jakie artykuły i przybory szkolne polecamy w Bee.pl. Mamy tak duży wybór, że z pewnością znajdziesz coś interesującego.

 
Czy w razie pomyłki mogę wymienić lub zwrócić zakupiony podręcznik?
Nie wymieniamy produktów, ale pamiętaj o tym, że przy zakupie online zawsze możesz zwrócić, i w zamian kupić ten właściwy. Chcesz wiedzieć więcej o tym, jak zwracać podręczniki? Komplet informacji znajdziesz na tej stronie.

 

Szczegóły - MATeMAtyka 1. Podręcznik i maturalne karty pracy dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe

Produkty w zestawie (2)

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>