MATeMAtyka 1. Podręcznik, zbiór zadań i maturalne karty pracy dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe

MATeMAtyka 1. Podręcznik do matematyki dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych „MATeMAtyka” do zakresu podstawowego i rozszerzonego w przystępny sposób wprowadza w zagadnienia matematyczne,...
123,53 * 136,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 105,60 zł

Opis

MATeMAtyka 1. Podręcznik do matematyki dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe


Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych „MATeMAtyka” do zakresu podstawowego i rozszerzonego w przystępny sposób wprowadza w zagadnienia matematyczne, uwzględniając potrzeby i możliwości absolwentów ośmioletnich szkół podstawowych. Umożliwia lepsze zrozumienie treści prezentowanych na lekcji oraz ułatwia efektywną pracę w domu. Wyróżnienie treści rozszerzonych pozwala świadomie przygotowywać się do egzaminu maturalnego.

 • Małe porcje teorii umożliwiają uczenie się krok po kroku, a powiązania między nimi sprawiają, że wiedza matematyczna układa się w całość.
 • Przypomnienie w toku lekcji treści ze szkoły podstawowej pozwala sprawnie wejść w nowy temat, a wyróżnione kolorem definicje i twierdzenia ułatwiają znalezienie potrzebnych informacji.
 • Nawiązania do sytuacji z życia codziennego sprawiają, że zapamiętywanie i przyswajanie nowych wiadomości jest łatwiejsze.
 • Pokazanie kilku metod rozwiązania tego samego zadania na stronach Sposób na zadanie pozwala porównywać rozwiązania i zapamiętać, że każde zadanie można rozwiązać kilkoma metodami.
 • Zestawy zadań Przed obowiązkową maturą z matematyki i Przed maturą z matematyki po każdym dziale pozwalają na kształcenie na poziomie rozszerzonym umiejętności rozwiązywania zadań typu maturalnego i systematyczne przygotowywanie się do egzaminu maturalnego już od klasy 1.

MATeMAtyka 1. Maturalne karty pracy. Zakres podstawowy i rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe


„Maturalne karty pracy” dla zakresu rozszerzonego są ściśle skorelowane z podręcznikiem i zawierają zadania typu egzaminacyjnego, które można rozwiązać po opanowaniu materiału z danego tematu. Zapewniają odpowiednie utrwalenie materiału i umożliwiają systematyczne przygotowanie do matury od klasy 1.

 • Zapewniają systematyczne przygotowanie się do matury już od klasy 1 i pozwalają oswoić się z obowiązkowym egzaminem z matematyki.
 • Optymalna liczba różnorodnych zadań umożliwia skuteczne przećwiczenie umiejętności związanych z danym tematem.
 • Zadania z podwójną numeracją różniące się tylko danymi – przy pierwszym z nich umieszczono podpowiedzi, które ułatwiają rozwiązanie drugiego zadania.
 • Po każdym dziale zamieszczono zestawy zadań zamkniętych i otwartych wzorowanych na zadaniach maturalnych, które gwarantują przekrojowe sprawdzenie wiedzy i umiejętności z matematyki w danym momencie nauki.
 • Zamieszczone na końcu publikacji odpowiedzi umożliwiają samodzielne sprawdzanie, czy otrzymane wyniki są poprawne.

MATeMAtyka 1. Zbiór zadań. Zakres podstawowy i rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe


„Zbiór zadań” dla zakresu rozszerzonego skorelowany z podręcznikiem jest jego doskonałym uzupełnieniem. Zawiera duży wybór zadań (w tym zadań trudnych dla osób zainteresowanych matematyką) pisanych przez różnych autorów i sformułowanych inaczej niż w podręczniku, co umożliwia głębsze zrozumienie zagadnień, których dotyczą. 

 • Zwięzła porcja teorii przed każdym działem pozwala na szybkie przypomnienie wiadomości.
 • Zadania różnych typów i różnie sformułowane – ćwiczeniowe (z wieloma podpunktami), otwarte i zamknięte, wymagające uzasadnienia – sprzyjają skutecznemu opanowaniu materiału i głębszemu zrozumieniu zagadnień, których dotyczą.
 • Uporządkowanie zadań według trzech stopni trudności ułatwia dobór odpowiednich zadań, a oznaczenie żółtym paskiem treści z zakresu rozszerzonego umożliwia świadome przygotowanie do egzaminu.
 • Zestawy zadań powtórzeniowych po każdym dziale pozwalają na ćwiczenie umiejętności matematycznych i gruntowne przygotowanie się do sprawdzianu.
 • Zadania typu maturalnego oraz zadania CKE z matur pozwalają sprawdzać umiejętności i systematycznie oswajają z formą egzaminu.

FAQ

Rozwiewamy wątpliwości! Sprawdź Q&A

Kto napisał "MATeMAtyka 1. Podręcznik, zbiór zadań i maturalne karty pracy do matematyki dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe"?
Wojciech Babiański, Lech Chańko, Karolina Wej, Dorota Ponczek, Jerzy Janowicz, Marcin Wesołowski są autorami tego podręcznika.
Są autorami niewielu podręczników szkolnych, jednak ich treści są wartościowe. Zdarza się, że autorzy podręczników mają zaawansowane stopnie naukowe w dziedzinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko do 2 podręczników edukacyjnych, skupiając się na eksploracji dziedziny nauki. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. W przypadku niewielu zdarza się, że łączenie wiedzy i doświadczenia, z ich przekazywaniem dalej idą w parze.
 
Które wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Ten szkolny niezbędnik MATeMAtyka 1. Podręcznik, zbiór zadań i maturalne karty pracy do matematyki dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe został opublikowany przez Wydawnictwo Nowa Era.

 
Jaki numer zatwierdzenia MEN charakteryzuje ten podręcznik szkolny?
988/1/2019 - nr dopuszczenia MEN opisywanego podręcznika szkolnego. Dodanie nr MEN oznacza, że podręcznik został dopuszczony do używania przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Co ciekawe, termin podręcznik powinien dotyczyć wyłącznie książki do nauczania posiadającej numer dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik spełnia wymogi obecnego programu nauczania?
Zgadza się, ten podręcznik jest zgodny z obowiązującymi w dniu przyznania numeru wytycznymi programu nauczania. Przed otrzymaniem numeru dopuszczenia podręczniki są weryfikowane przez metodyków wyznaczonych MEN w kwestii zgodności z ramą programową, a także z kryteriami jakościowymi.

 
Skąd powinnam lub powinienem wiedzieć, że to ten podręcznik muszę kupić?
Zweryfikuj szczegółowo wykaz książek w Twojej szkole w danym roku szkolnym. Zwróć uwagę na nr dopuszczenia MEN, tytuł, autora/autorów oraz wydawnictwo. Pamiętaj, że każda placówka może mieć inne wymagania dotyczące wykazu podręczników. Z tego powodu warto jest uzyskać informacje bezpośrednio od nauczycieli bądź z wykazu podręczników szkolnych dostępnych w szkole.

 
Do czego służą karty pracy?
Karty pracy są dodatkowymi pomocami dydaktycznymi włączonymi do podręczników lub do nich dołączonymi, które obejmują różnorodne zadania i ćwiczenia.

 
Jaki jest zakres wiedzy tej książki?
Ten podręcznik został przygotowany z myślą o poziomie zarówno podstawowym jak i rozszerzonym.

 
O wydającym ten podręcznik szkolny:
Nowa Era to nie tylko wydawnictwo edukacyjne, ale również partner dla uczniów, rodziców i nauczycieli, zapewniający najnowsze materiały edukacyjne. Poprzez innowacyjne podejście do nauczania, inspirowane metodologią holistyczną, zyskało zaufanie tysięcy szkół oświatowych na terenie całej Polski.
 
Do której serii podręczników szkolnych należy "MATeMAtyka 1. Podręcznik, zbiór zadań i maturalne karty pracy do matematyki dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe"?
Tytuł ten jest częścią popularnej serii MATeMAtyka.
Wraz z innymi częściami cyklu, podręcznik ten ma na celu dostarczenie spójnych materiałów dydaktycznych, które pomogą uczniom rozwijać wiedzę jak również umiejętności w sposób systematyczny i zorganizowany.

 
W co jeszcze, poza podręcznikami, warto zaopatrzyć ucznia?
Nie zapomnij o zeszytach! Plus na stronach internetowych szkół często można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: przybory do pisania, kredki, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj, że uczniowi używającemu artykułów szkolnych, które mu się podobają, np. piórnik z ulubionym bohaterem oraz plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole raźniej. Sprawdź, jakie przybory do szkoły polecamy w Bee.pl. Mamy tak imponujący wybór, że na pewno znajdziesz coś inspirującego.

 
Czy mogę zwrócić lub wymienić kupiony u Was podręcznik?
Oczywiście, że możesz zwrócić nietrafiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób możesz zwrócić produkt, dowiesz się tutaj.

 

Szczegóły - MATeMAtyka 1. Podręcznik, zbiór zadań i maturalne karty pracy dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe

Produkty w zestawie (3)

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>