MATeMAtyka 2. Podręcznik i maturalne karty pracy. Zakres podstawowy i rozszerzony. Szkoła ponadpodstawowa

MATeMAtyka 2. Podręcznik do matematyki dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych "MATeMAtyka" do zakresu podstawowego i rozszerzonego w przystępny sposób wprowadza w zagadnienia matematyczne. Umożliwia...
87,98 * 96,40 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 78,46 zł

Opis

MATeMAtyka 2. Podręcznik do matematyki dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe

Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych "MATeMAtyka" do zakresu podstawowego i rozszerzonego w przystępny sposób wprowadza w zagadnienia matematyczne. Umożliwia lepsze zrozumienie treści prezentowanych na lekcji oraz ułatwia efektywną pracę w domu. Wyróżnienie treści rozszerzonych pozwala świadomie przygotowywać się do egzaminu maturalnego.

  • Małe porcje teorii umożliwiają uczenie się krok po kroku, a powiązania między nimi sprawiają, że wiedza matematyczna układa się w całość.
  • Przypomnienie w toku lekcji treści z klasy 1 pozwala sprawnie wejść w nowy temat, a wyróżnione kolorem definicje i twierdzenia ułatwiają znalezienie potrzebnych informacji.
  • Nawiązania do sytuacji z życia codziennego sprawiają, że zapamiętywanie i przyswajanie nowych wiadomości jest łatwiejsze.
  • Pokazanie kilku metod rozwiązania tego samego zadania na stronach Sposób na zadanie pozwala porównywać rozwiązania i zapamiętać, że każde zadanie można rozwiązać kilkoma metodami.
  • Zestawy zadań Przed obowiązkową maturą z matematyki i Przed maturą z matematyki po każdym dziale pozwalają na kształcenie na poziomie rozszerzonym umiejętności rozwiązywania zadań typu maturalnego i systematyczne przygotowywanie się do egzaminu maturalnego już od klasy 1.

MATeMAtyka 2. Maturalne karty pracy. Zakres podstawowy i rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe

„Maturalne karty pracy” dla zakresu rozszerzonego są ściśle skorelowane z podręcznikiem i zawierają zadania typu egzaminacyjnego, które można rozwiązać po opanowaniu materiału z danego tematu. Zapewniają odpowiednie utrwalenie materiału i umożliwiają systematyczne przygotowanie do matury.

  • Pozwalają oswoić się z obowiązkowym egzaminem z matematyki.
  • Optymalna liczba różnorodnych zadań umożliwia skuteczne przećwiczenie umiejętności związanych z danym tematem.
  • Zadania z podwójną numeracją różniące się tylko danymi – przy pierwszym z nich umieszczono podpowiedzi, które ułatwiają rozwiązanie drugiego zadania.
  • Po każdym dziale zamieszczono zestawy zadań zamkniętych i otwartych wzorowanych na zadaniach maturalnych, które gwarantują przekrojowe sprawdzenie wiedzy i umiejętności z matematyki w danym momencie nauki.
  • Zamieszczone na końcu publikacji odpowiedzi umożliwiają samodzielne sprawdzanie, czy otrzymane wyniki są poprawne.

FAQ

Sprawdź FAQ

Kto jest autorem "MATeMAtyka 2. Podręcznik i maturalne karty pracy. Zakres podstawowyi rozszerzony. Szkoła ponadpodstawowa"?
Za treścią tytułu stoją Wojciech Babiański, Lech Chańko, Joanna Czarnowska, Grzegorz Janocha, Dorota Ponczek, Karolina Wej.
Są autorami zaledwie kilku podręczników, ale są one wyjątkowo wartościowe. Często autorzy podręczników szkolnych mają zaawansowane stopnie naukowe w dyscyplinie, na temat której piszą. Niektórzy autorzy tworzą tylko jeden do dwóch podręczników edukacyjnych, skupiając się bardziej na eksploracji dziedziny nauczania. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. Nie u każdego zdarza się, że łączenie wiedzy, a także doświadczenia, z ich przekazywaniem idą w parze.

Jakie wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Szkolny niezbędnik "MATeMAtyka 2. Podręcznik i maturalne karty pracy. Zakres podstawowyi rozszerzony. Szkoła ponadpodstawowa" został opracowany przez Wydawnictwo Nowa Era.


Jaki jest numer dopuszczenia MEN tego podręcznika szkolnego?
Numer dopuszczenia MEN opisywanego podręcznika to 988/2/2020. Numer MEN, czyli numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, umieszczony na podręczniku szkolnym informuje ucznia o tym, że ministerstwo oficjalnie dopuściło podręcznik do użytku edukacyjnego. Wbrew obiegowej opinii termin "podręcznik" powinien dotyczyć wyłącznie książki do nauczania posiadającej właśnie nr dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Tak, "MATeMAtyka 2. Podręcznik i maturalne karty pracy. Zakres podstawowyi rozszerzony. Szkoła ponadpodstawowa" został stworzony zgodnie z obowiązującymi na dzień przyznania numeru wytycznymi programu szkolnego. Podręcznik posiada numer dopuszczenia MEN, czyli Ministerstwa Edukacji Narodowej, co oznacza, że został zweryfikowany w kwestii zgodności z programem nauczania.


Na podstawie czego mam wiedzieć, że to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
By dokonać udanych zakupów książek do szkoły:
1. Sprawdź wykaz podręczników w szkole.
2. Zwróć uwagę na zgodność tytułu, nr MEN, autora, wydawnictwa.
3. Sprawdź, czy wymienione powyżej dane znajdują się w opisie opisywanego produktu.


Czym są karty pracy?
Karty pracy są dodatkowymi pomocami dydaktycznymi włączonymi do podręczników lub do nich dołączonymi, które obejmują różnorodne zadania i ćwiczenia.


Jaki jest zakres podręcznika MATeMAtyka 2. Podręcznik i maturalne karty pracy. Zakres podstawowyi rozszerzony. Szkoła ponadpodstawowa?
Ten materiał jest rekomendowany do wykorzystania na poziomie zarówno podstawowym jak i rozszerzonym.


Informacje o wydawcy opisywanego podręcznika:
Nowa Era to wyjątkowe wydawnictwo, które swoją działalnością na krajowym rynku edukacyjnym wnosi świeże spojrzenie na system nauczania. Stając naprzeciw wyzwaniom związanym z edukacją XXI w., dostarcza materiały, które zgodne są z bieżącymi rekomendacjami Ministerstwa Edukacji Narodowej i komisji egzaminacyjnych.

Co powinien posiadać uczeń oprócz wymaganych podręczników?
Na stronach internetowych szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: długopisy, ołówki, mazaki, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj o zdobyciu zeszytów! Pamiętaj, że uczniowi otoczonemu artykułami, które lubi, np. piórnik z ulubionym bohaterem albo plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole trochę raźniej. Sprawdź, jakie wyposażenie szkolne polecamy w Bee.pl. Mamy tak duży wybór, że na pewno znajdziesz coś inspirującego.


Czy jeśli zaszła pomyłka podczas kupowania to czy mogę zwrócić lub wymienić podręcznik?
Oczywiście, że możesz zwrócić podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób możesz zwrócić produkt, dowiesz się na tej stronie.


Szczegóły - MATeMAtyka 2. Podręcznik i maturalne karty pracy. Zakres podstawowy i rozszerzony. Szkoła ponadpodstawowa

Produkty w zestawie (2)

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>