MATeMAtyka 3. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe

Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych MATeMAtyka do zakresu podstawowego i rozszerzonego w przystępny sposób wprowadza w zagadnienia matematyczne. Umożliwia lepsze zrozumienie treści prezentowanych na lekcji oraz ułatwia efektywną pracę w domu. Wyróżnienie treści rozszerzonych pozwala świadomie...
56,98 * 64,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 54,98 zł

Opis

Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych MATeMAtyka do zakresu podstawowego i rozszerzonego w przystępny sposób wprowadza w zagadnienia matematyczne. Umożliwia lepsze zrozumienie treści prezentowanych na lekcji oraz ułatwia efektywną pracę w domu. Wyróżnienie treści rozszerzonych pozwala świadomie przygotowywać się do egzaminu maturalnego.

Małe porcje teorii umożliwiają uczenie się krok po kroku, a powiązania między nimi sprawiają, że wiedza matematyczna układa się w całość.

Przypomnienie w toku lekcji treści z poprzednich klas pozwala sprawnie wejść w nowy temat, a wyróżnione kolorem definicje i twierdzenia ułatwiają znalezienie potrzebnych informacji.

Nawiązania do sytuacji z życia codziennego sprawiają, że zapamiętywanie i przyswajanie nowych wiadomości jest łatwiejsze.

Pokazanie kilku metod rozwiązania tego samego zadania na stronach Sposób na zadanie pozwala porównywać rozwiązania i zapamiętać, że każde zadanie można rozwiązać kilkoma metodami.

Zestawy zadań Przed obowiązkową maturą z matematyki i Przed maturą z matematyki po każdym dziale pozwalają na kształcenie na poziomie rozszerzonym umiejętności rozwiązywania zadań typu maturalnego i systematyczne przygotowywanie się do egzaminu maturalnego już od klasy 1.

FAQ

Sprawdź sekcję FAQ

Kto jest autorem "MATeMAtyka 3. Zakres podstawowy i rozszerzony. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoły ponadpodstawowe"?
Wojciech Babiański, Lech Chańko, Joanna Czarnowska, Grzegorz Janocha, Dorota Ponczek, Jolanta Wesołowska są autorami tego tytułu.
Są autorami paru podręczników szkolnych, jednak te treści są wyjątkowo wartościowe. Autorzy podręczników szkolnych mają wysokie kompetencje w dyscyplinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko do 2 podręczników szkolnych, skupiając się na zgłębianiu dziedziny nauczania. Wynikać to może z ich zaangażowania w proces pisania. Nie u każdego zdarza się, że łączenie doświadczenia z ich przekazywaniem dalej idą w parze.
 
Jakie wydawnictwo opracowało tę książkę?
Podręcznik "MATeMAtyka 3. Zakres podstawowy i rozszerzony. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoły ponadpodstawowe" został przygotowany przez Wydawnictwo Nowa Era.

 
Jaki numer zgodności MEN ma ten podręcznik szkolny?
Numer dopuszczenia MEN opisywanego podręcznika to 988/3/2021. Nazywany numerem MEN, czyli numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, znajdujący się na podręczniku szkolnym informuje kupującego o tym, że minister oficjalnie dopuścił podręcznik do użytku w szkołach. Z ciekawostek: termin "podręcznik" powinien dotyczyć wyłącznie książki do nauki posiadającej właśnie numer dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik spełnia wymogi obecnego programu nauczania?
Potwierdzamy, podręcznik jest zgodny z wytycznymi programu nauczania obowiązującymi na dzień przyznania numeru. Przed przyznaniem numeru dopuszczenia podręczniki są sprawdzane przez MEN w kwestii zgodności z zakresem nauczania, a także z kryteriami jakościowymi.

 
Na podstawie czego mam wiedzieć, że to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Zweryfikuj uważnie wykaz książek w Twojej szkole w danym roku szkolnym. Skieruj szczególną uwagę na nr dopuszczenia MEN, tytuł, autora/autorów oraz wydawnictwo. Pamiętaj, że każda jednostka nauczania może mieć inne wymagania dotyczące podręczników. Z tego powodu warto jest uzyskać informacje bezpośrednio od wychowawców lub z wykazu podręczników szkolnych otrzymanych w szkole.

 
Jaki zakres wiedzy obejmuje podręcznik MATeMAtyka 3. Zakres podstawowy i rozszerzony. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoły ponadpodstawowe?
Ten materiał jest rekomendowany do wykorzystania na poziomie zarówno podstawowym jak i rozszerzonym.

 
Do której klasy i na jakim etapie nauki jest niezbędny ten wspomniany podręcznik?
Publikacja jest przeznaczona dla uczniów klas LO 3. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od nauczyciela, to pamiętaj, by dobrać podręcznik pasujący do poziomu edukacji, na którym obecnie znajduje się uczeń.
 
Do jakiego przedmiotu jest przeznaczona ta publikacja?
Podręcznik został opracowany z myślą o konkretnej dziedzinie nauki, jaką jest matematyka.

 
Z ilu stron składa się ten podręcznik?
Ten tytuł liczy 376 stron. Jest wypełniony edukacyjną treścią opatrzoną ilustracjami. Zawiera znaczące, starannie dobrane informacje, które rozwijają wiedzę z danego zakresu.

 
Przeczytaj o wydającym opisywany podręcznik szkolny:
Nowa Era to wydawnictwo edukacyjne,które dzięki swojemu nowatorskiemu i holistycznemu podejściu do edukacji wyróżnia się na tle innych podmiotów na rynku. Skupiając się na nowoczesnych sposobach pracy z uczniami, zdobyło zaufaniewielu nauczycieli i szkół na terenie Polski.
 
Co, obok podręczników, warto kupić na kolejny rok szkolny?
Na stronach www szkół często można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: przybory do pisania, mazaki, artykuły plastyczne i kreatywne. Miej na uwadze nabycie zeszytów! Pamiętaj, że uczniowi otoczonemu przedmiotami, które mu się podobają, np. piórnik z ulubionym bohaterem czy plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole raźniej. Sprawdź, jakie artykuły i przybory szkolne polecamy w Bee.pl. Mamy tak szeroki wybór, że z pewnością znajdziesz coś inspirującego.

 
Czy mogę wymienić lub zwrócić kupiony u Was podręcznik?
Zawsze możesz zwrócić podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób można zwrócić produkt, dowiesz się tutaj.

 

Szczegóły - MATeMAtyka 3. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>