Matematyka. Podręcznik do liceów i techników. Klasa 3. Zakres rozszerzony. Dla absolwentów GIMNAZJUM

Spełnia wymagania wieloletniego użytku - wykaz MEN 2015. Podręcznik jest zgodny z podstawą programową obowiązującą od roku szkolnego 2012/13. W podręczniku omówione zostały m.in. zagadnienia dotyczące: funkcji wykładniczej i logarytmicznej, analizy matematycznej, geometrii analitycznej,...
34,99 * 39,00 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 39,00 zł

Opis

Spełnia wymagania wieloletniego użytku - wykaz MEN 2015.

Podręcznik jest zgodny z podstawą programową obowiązującą od roku szkolnego 2012/13.

W podręczniku omówione zostały m.in. zagadnienia dotyczące: funkcji wykładniczej i logarytmicznej, analizy matematycznej, geometrii analitycznej, kombinatoryki i rachunku prawdopodobieństwa, statystyki opisowej, geometrii przestrzennej.

Rozdziały są podzielone na tematy odpowiadające jednej, dwóm lub trzem jednostkom lekcyjnym. Każdy temat kończą zadania, sprawdzające zrozumienie omawianych zagadnień. Klarowny układ treści, precyzja i prostota języka, ukierunkowanie na egzamin maturalny, to ważne cechy tego podręcznika.

Podręcznik (i wszystkie związane z nim materiały) dla klasy 3. adresujemy tylko do profilu rozszerzonego.

FAQ

Sekcja Q&A

Kto napisał "Matematyka. Podręcznik do liceów i techników. Klasa 3. Zakres rozszerzony. Dla absolwentów GIMNAZJUM"?
Autorami książki są Marcin Kurczab, Elżbieta Kurczab, Elżbieta Świda.
Są autorami niewielu podręczników, jednak są one wyjątkowo wartościowe. Autorzy podręczników szkolnych mają zaawansowane stopnie naukowe w dyscyplinie, na temat której piszą. Niektórzy autorzy tworzą tylko do dwóch materiałów edukacyjnych, skupiając się na eksploracji dziedziny nauczania. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. Nie u każdego zdarza się, że łączenie wiedzy i doświadczenia, z ich przekazywaniem idą w parze.

Które wydawnictwo opracowało tę książkę?
"Matematyka. Podręcznik do liceów i techników. Klasa 3. Zakres rozszerzony. Dla absolwentów GIMNAZJUM" opublikowało Wydawnictwo OE Pazdro.


Jaki numer dopuszczenia MEN ma opisywany podręcznik?
Numer dopuszczenia MEN podręcznika to 563/3/2014. Numer MEN, czyli rozwijając skrót: numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, umieszczony na podręcznikach szkolnych informuje kupującego o tym, że ministerstwo oficjalnie dopuściło podręcznik do użytku w edukacji. Z ciekawostek: termin "podręcznik" powinien dotyczyć wyłącznie książki do nauki posiadającej właśnie numer dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Tak, "Matematyka. Podręcznik do liceów i techników. Klasa 3. Zakres rozszerzony. Dla absolwentów GIMNAZJUM" został stworzony zgodnie z obowiązującymi w dniu wydania numeru wytycznymi programu szkolnego. Przed przyznaniem numeru dopuszczenia podręczniki są weryfikowane przez przedstawicieli Ministerstwa Edukacji Narodowej pod kątem zgodności z ramą programową i z kryteriami merytorycznymi.


Skąd mam wiedzieć, że to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Sprawdź dokładnie wykaz książek w Twojej szkole w danym roku szkolnym. Skieruj uwagę na zgodność nr dopuszczenia MEN, tytułu, autora/autorów oraz wydawnictwa. Miej na uwadze, że każda jednostka nauczania może mieć inne wymagania dotyczące podręczników. Dlatego warto uzyskać informacje bezpośrednio od wychowawców bądź z wykazu podręczników szkolnych przesłanych przez szkołę.


Do której klasy i na jakim stopniu nauki jest wymagany ten podręcznik?
Publikacja jest przeznaczona dla uczniów klas LO 3. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od nauczyciela, pamiętaj, aby dobrać podręcznik odpowiedni do poziomu edukacji, na którym obecnie jest uczeń.

Do nauki, jakiego przedmiotu potrzebna jest ta publikacja?
Podręcznik wydano do nauki przedmiotu matematyka.


Jaka jest liczba stron w tym podręczniku?
Książka ma 455 stron.
Jest wypełniona treścią edukacyjną podkreśloną grafikami. Zawiera liczne, starannie dobrane materiały, które rozwijają wiedzę z danego przedmiotu.


Kilka słów o wydawnictwie tego podręcznika szkolnego:
Od 1992 r. Oficyna Edukacyjna Krzysztof Pazdro dostarcza wysokiej jakości podręczniki i materiały edukacyjne do przedmiotów ścisłych i humanistycznych. Znane jest z kooperacji z uznanymi autorami, a przede wszystkim z Krzysztofem Pazdro, znanym twórcą podręczników do nauki chemii. Wydawnictwo cechuje się profesjonalizmem, oferując bardzo szeroką gamę produktów, takich jak arkusze maturalne, zeszyty ćwiczeń czy zbiory zadań, które są znane wśród nauczycieli i uczniów.

Jaki zakres obejmuje ten podręcznik?
Ta książka jest przeznaczona do wykorzystania na poziomie rozszerzonym. Dla uczniów bardziej zaawansowanych.


Co, oprócz podręczników, należy kupić na nowy rok szkolny?
Na stronach internetowych szkół często można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: przybory do pisania, flamastry, artykuły plastyczne i kreatywne. Miej na uwadze zdobycie zeszytów! Plecak w ulubionym kolorze, piórnik z wizerunkiem ukochanego bohatera... W rok szkolny warto wejść z dobrą energią i w dobrym stylu! Dobrze dobrane artykuły szkolne dostarczą radości, a nawet dodać nieco pewności siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą dostarczyć inspiracji do pracy twórczej. Sprawdź kolekcję do szkoły, z którą warto rozpocząć nowy rok szkolny.


Czy w razie pomyłki mogę zwrócić lub wymienić zakupiony podręcznik?
Zawsze możesz zwrócić nietrafiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób można dokonac zwrotu produktu, dowiesz się tutaj.


Szczegóły - Matematyka. Podręcznik do liceów i techników. Klasa 3. Zakres rozszerzony. Dla absolwentów GIMNAZJUM

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Odkryj radość z ogrodnictwa >>