Matematyka z kluczem 8. Podręcznik i zbiór zadań

Matematyka z kluczem 8. Podręcznik Nowa edycja 2021-2023 Podręcznik „Matematyka z kluczem” dla klasy 8 szkoły podstawowej jest zgodny z wymogami nowej podstawy programowej. Zawiera znane i cenione przez nauczycieli rozwiązania, które ułatwiają kształcenie umiejętności matematycznych. Podręcznik...
72,45

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 71,44 zł

Opis

Matematyka z kluczem 8. Podręcznik


Nowa edycja 2021-2023

Podręcznik „Matematyka z kluczem” dla klasy 8 szkoły podstawowej jest zgodny z wymogami nowej podstawy programowej. Zawiera znane i cenione przez nauczycieli rozwiązania, które ułatwiają kształcenie umiejętności matematycznych. Podręcznik angażuje uwagę uczniów, pokazując matematykę w różnych dziedzinach życia; pozwala odnaleźć sens uczenia się matematyki.

  • Angażuje w naukę dzięki osadzeniu zadań w kontekście praktycznym, przydatnym na co dzień.
  • Umożliwia samodzielną naukę dzięki czytelnie przekazywanym treściom, wyróżnieniu najważniejszych pojęć, wielu rozwiązanym Przykładom i dobranym do nich Ćwiczeniom oraz wyjaśnieniom krok po kroku.
  • Ułatwia zapamiętywanie dzięki czytelnym wyróżnieniom, schematom i wykorzystaniu metod mnemotechnicznych.
  • Pomaga utrwalać wiedzę dzięki elementom powtórzeniowym kończącym tematy i działy.
  • Pomaga w przygotowaniach do egzaminu ósmoklasisty dzięki zadaniom typu egzaminacyjnego, zamieszczonym w Czy już umiem? zadaniom „znienacka” dotyczącym innego działu lub tematu niż bieżący oraz działowi Powtórzenie wiadomości ze szkoły podstawowej, który porządkuje i systematyzuje wiedzę.
  • Budzi zainteresowanie matematyką, czemu służą nowoczesne infografiki pokazujące związki matematyki z różnymi dziedzinami życia, m.in. z dbaniem o zdrowie, finansami, sportem, nauką, techniką, historią.

Matematyka z kluczem 8. Zbiór zadań


Nowa edycja 2021-2023

Zbiór zadań „Matematyka z kluczem” dla klasy 8 szkoły podstawowej to około 1100 zadań, dopasowanych do układu treści podręcznika, podzielonych na trzy poziomy trudności.

  • Pozwala na szybkie dotarcie do każdego tematu dzięki pogrupowaniu zadań zgodnie z układem treści z podręcznika.
  • Ułatwia wybór zadań określonego stopnia trudności w każdym temacie dzięki ułożeniu ich na trzech osobnych stronach: Rozgrzewka, Trening, Na medal.
  • Pomaga w przygotowaniu do klasówek i sprawdzianów semestralnych dzięki zestawom zadań powtórzeniowychkończących każdy dział.
  • Umożliwia systematyczne przygotowywanie się do egzaminu po szkole podstawowej dzięki zadaniom, które pojawiły się na egzaminach w poprzednich latach Jak na egzaminie oraz takich, które formą przypominają zadania egzaminacyjne.

FAQ

Sprawdź sekcję Q&A

Kto napisał "Matematyka z kluczem 8. Podręcznik i zbiór zadań"?
Marcin Braun, Agnieszka Mańkowska, Małgorzata Paszyńska, Jerzy Janowicz, Wojciech Babiański, Ewa Szmytkiewicz, Karolina Wej to autorzy tego tytułu.
Dostępnych są od 3 do 5 książek od tego grona autorów. Zdobycie reputacji, której efektem jest autorstwo wielu książek, wymaga nieustannego rozwoju i wytrwałości. Wielu autorów takiej liczby publikacji podręcznikowych ma doświadczenie w nauczaniu, co daje im wgląd w to, jak umiejętnie przekazać informacje uczniom. Pisanie podręczników to proces, który może trwać miesiącami, a niektóre szkolne książki mogą wymagać licznych rewizji w miarę jak zmieniają się standardy nauczania.

Które wydawnictwo opracowało tę książkę?
Publikacja "Matematyka z kluczem 8. Podręcznik i zbiór zadań" została opracowana przez Wydawnictwo Nowa Era.


Jaki numer dopuszczenia MEN charakteryzuje opisywany podręcznik szkolny?
875/5/2021/z1 jest nr dopuszczenia MEN podręcznika szkolnego. Poznaczenie nr MEN oznacza, że podręcznik został dopuszczony do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Co do zasady termin "podręcznik" powinien dotyczyć wyłącznie książki do nauki posiadającej właśnie numer dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik spełnia wymogi obecnego programu nauczania?
Potwierdzamy, podręcznik jest zgodny z wytycznymi programu nauczania obowiązującymi na dzień przyznania numeru. Przed opisaniem numerem dopuszczenia podręczniki są weryfikowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w kwestii zgodności z zakresem nauczania i z kryteriami jakościowymi.


Jak zyskać pewność, czy to ten podręcznik muszę kupić?
Zweryfikuj dokładnie wykaz książek w Twojej szkole w aktualnym roku szkolnym. Zwróć uwagę na nr dopuszczenia MEN, tytuł, autora/autorów oraz wydawnictwo. Miej na uwadze, że każda jednostka nauczania może mieć inne wymagania dotyczące wykazu podręczników. Dlatego warto uzyskać informacje bezpośrednio od wychowawców lub z wykazu podręczników szkolnych opublikowanych w szkole.


Do której serii podręczników należy "Matematyka z kluczem 8. Podręcznik i zbiór zadań"?
Tytuł ten należy do serii "Matematyka z kluczem".
Wraz z innymi częściami cyklu, podręcznik ten ma za zadanie dostarczyć kompleksowych materiałów dydaktycznych, które pomogą uczniom rozwijać wiedzę jak również umiejętności w sposób systematyczny i zorganizowany.


O wydającym opisywany podręcznik szkolny:
Nowa Era to wydawnictwo edukacyjne,wyróżniające się dzięki swojemu nieszablonowemu i holistycznemu podejściu do edukacji. Skupiając się na nowoczesnych sposobach pracy z uczniami, zdobyło zaufanie dziesiątek tysięcy edukatorów i placówek oświatowych na terenie Polski.

Co powinien posiadać uczeń oprócz podręczników?
Na stronach www szkół często można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: przybory do pisania, mazaki, artykuły plastyczne i kreatywne. Miej na uwadze zdobycie odpowiednich zeszytów! Plecak z motywem z ulubionej gry, piórnik z wizerunkiem ukochanego bohatera... W rok szkolny warto wejść energetycznie i we własnym stylu. Dedykowane artykuły wyprawkowe mogą dostarczyć radości, a nawet zwiększyć pewność siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą zainspirować do pracy twórczej. Sprawdź produkty do szkoły, z którymi warto zacząć rok szkolny.


Czy jeśli zaszła pomyłka podczas kupowania to czy mogę wymienić lub zwrócić podręcznik?
Zawsze możesz zwrócić podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób możesz dokonac zwrotu produktu, przeczytasz na tej stronie.


Szczegóły - Matematyka z kluczem 8. Podręcznik i zbiór zadań

Produkty w zestawie (2)

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>