Matematyka z kluczem 8. Zeszyt ćwiczeń

Zeszyt ćwiczeń „Matematyka z kluczem” dla klasy 8 szkoły podstawowej ułatwia systematyczny trening w rozwiązywaniu zadań dopasowanych do każdego tematu podręcznika. Jego forma jest odpowiednia do wieku i możliwości uczniów oraz ich zainteresowań. Pomaga systematycznie ćwiczyć i utrwalać...
26,50

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 25,50 zł

Opis

Zeszyt ćwiczeń „Matematyka z kluczem” dla klasy 8 szkoły podstawowej ułatwia systematyczny trening w rozwiązywaniu zadań dopasowanych do każdego tematu podręcznika. Jego forma jest odpowiednia do wieku i możliwości uczniów oraz ich zainteresowań. Pomaga systematycznie ćwiczyć i utrwalać umiejętności matematyczne.

  • Pozwala stopniowo ćwiczyć umiejętności dzięki pogrupowaniu zadań według stopnia trudności: Rozgrzewka na stronie zielonej, Trening – na stronie niebieskiej, a Na medal – pod kodami QR prowadzącymi do portalu docwiczenia.pl.
  • Pomaga przygotować się do sprawdzianów dzięki zestawom zadań powtórzeniowych po każdym dziale.
  • Pozwala oszczędzać czas i skupić się na właściwym rozwiązywaniu zadań dzięki miejscom przeznaczonym do zapisywania toku rozumowania.
  • Ułatwia przygotowania do egzaminu ósmoklasisty dzięki zadaniom zamkniętym kończącym każdy temat, zestawom zadań powtórzeniowych po każdym dziale przygotowanym na wzór arkusza egzaminacyjnego oraz pogrupowanym tematycznie zadaniom z egzaminów z poprzednich lat.

Spis treści

I. STATYSTYKA I PRAWDOPODOBIEŃSTWO

1. Diagramy i wykresy - str. 6

2. Średnia arytmetyczna - str. 10

3. Zbieranie i porządkowanie danych - str. 14

4. Czy statystyka mówi prawdę - str. 18

5. Proste doświadczenia losowe - str. 22

Sprawdź, czy potrafisz - str. 26

Jak na egzaminie - str. 28

II. WYRAŻENIA ALGEBRAICZNE I RÓWNANIA

1. Liczby na osi liczbowej - str. 30

2. Wyrażenia algebraiczne - str. 32

3. Mnożenie sum algebraicznych - str. 34

4. Równania - str. 36

Sprawdź, czy potrafisz - str. 38

Jak na egzaminie - str. 39

III. FIGURY NA PŁASZCZYŹNIE

1. Własności kątów - str. 41

2. Kąty – zadania - str. 44

3. Twierdzenie matematyczne i jego dowód - str. 48

4. Nierówność trójkąta - str. 50

Sprawdź, czy potrafisz - str. 52

Jak na egzaminie - str. 54

IV. WIELOKĄTY

1. Figury przystające - str. 55

2. Cechy przystawania trójkątów - str. 57

3. Przystawanie trójkątów w dowodach twierdzeń - str. 59

4. Wielokąty foremne - str. 61

Sprawdź, czy potrafisz - str. 63

Jak na egzaminie - str. 64

FAQ

Sekcja Q&A

Kto napisał "Matematyka z kluczem 8. Zeszyt ćwiczeń"?
Marcin Braun,Agnieszka Mańkowska,Małgorzata Paszyńska są autorami tego tytułu.
Są autorami niewielu podręczników, jednak są one wartościowe. Autorzy podręczników mają wysokie kompetencje w dziedzinie, na temat której piszą. Niektórzy autorzy tworzą tylko 1 - 2 podręczników szkolnych, skupiając się na eksploracji dziedziny nauczania. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. Nie dla każdego zdarza się, że łączenie doświadczenia, a także wiedzy, z ich przekazywaniem dalej idą w parze.

Które wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
"Matematyka z kluczem 8. Zeszyt ćwiczeń" opublikowało Wydawnictwo Nowa Era.


Jak mogę sprawdzić, czy to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Sprawdź wykaz książek w Twojej szkole w aktualnym roku szkolnym. Zwróć uwagę na tytuł, autora lub autorów oraz wydawnictwo. Pamiętaj, że każda jednostka nauczania może mieć inne wymagania dotyczące podręczników. Dlatego warto uzyskać informacje bezpośrednio od wychowawców lub z listy podręczników szkolnych wywieszonych w szkole.


Do której serii podręczników szkolnych należy "Matematyka z kluczem 8. Zeszyt ćwiczeń"?
Tytuł należy do popularnej serii edukacyjnej Matematyka z kluczem.
Wraz z innymi składowymi cyklu, ta książka ma za zadanie dostarczyć spójnych materiałów edukacyjnych, które pomogą ich uważnym studentom rozwijać wiedzę jak również umiejętności w sposób zorganizowany oraz systematyczny.


Kilka słów o wydawcy opisywanego podręcznika:
Nowa Era to wyjątkowe wydawnictwo edukacyjne, które swoją działalnością na krajowym rynku oświatowym wnosi świeże spojrzenie na system nauczania. Podejmując wyzwania związane z nowoczesną edukacją, zapewnia podręczniki, zgodne z aktualnymi rekomendacjami MEN i licznych komisji egzaminacyjnych.

Jaka jest liczba stron w tym podręczniku?
"Matematyka z kluczem 8. Zeszyt ćwiczeń" to książka złożona z 128 stron.
Jest wypełniona edukacyjną treścią upiększoną obrazkami i ilustracjami. Zawiera znaczące, starannie dobrane materiały, które rozwijają wiedzę z danego przedmiotu.


Co powinien posiadać uczeń oprócz podręczników?
Pamiętaj o zeszytach! Na stronach www szkół często można znaleźć informacje dotyczące szczególnych zapotrzebowań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: długopisy, ołówki, mazaki, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj, że uczniowi otoczonemu przedmiotami, które lubi, takich jak piórnik z ulubionym bohaterem oraz plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole weselej. Sprawdź, jakie komplety szkolne polecamy w Bee.pl. Mamy tak szeroki wybór, że na pewno znajdziesz coś inspirującego.


Czy w razie pomyłki mogę wymienić lub zwrócić podręcznik?
Oczywiście, że możesz zwrócić nietrafiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób można dokonac zwrotu produktu, przeczytasz na tej stronie.


Szczegóły - Matematyka z kluczem 8. Zeszyt ćwiczeń

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>