Matematyka z plusem 5. Podręcznik. Szkoła podstawowa

Co znalazło się w nowym wydaniu? Uproszczono wiele zadań oraz te zagadnienia, które sprawiały uczniom kłopot. Dodano Minisprawdziany, które można wykorzystać jako materiał do przygotowań przed klasówką z danego działu. Podręcznik jest dostosowany do wymogów znowelizowanej ustawy oświatowej oraz...
40,83 * 43,90 zł
*cena detaliczna

Chwilowo niedostępny

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 37,50 zł

Opis

Co znalazło się w nowym wydaniu?

Uproszczono wiele zadań oraz te zagadnienia, które sprawiały uczniom kłopot. Dodano Minisprawdziany, które można wykorzystać jako materiał do przygotowań przed klasówką z danego działu.

Podręcznik jest dostosowany do wymogów znowelizowanej ustawy oświatowej oraz podstawy programowej obowiązującej od 2017 r.

FAQ

Sekcja najczęstszych pytań i odpowiedzi

Kto jest autorem "Matematyka z plusem 5. Podręcznik. Szkoła podstawowa"?
Autorami książki są Małgorzata Dobrowolska, Marta Jucewicz, Marcin Karpiński, Piotr Zarzycki.
Są autorami paru podręczników szkolnych, ale te treści są wyjątkowo wartościowe. Często autorzy podręczników mają wysokie kompetencje w dziedzinie, na temat której piszą. Niektórzy autorzy tworzą tylko 1 - 2 podręczników edukacyjnych, skupiając się na poznawaniu dziedziny nauczania. Wynikać to może z ich zaangażowania w proces pisania. Dla niewielu zdarza się, że łączenie wiedzy oraz doświadczenia, z ich przekazywaniem idą w parze.

Jakie wydawnictwo opracowało tę książkę?
Pomoc naukowa "Matematyka z plusem 5. Podręcznik. Szkoła podstawowa" została opracowana przez Wydawnictwo GWO.


Jaki numer zgodności MEN charakteryzuje opisywany podręcznik?
780/2/2018 - numer dopuszczenia MEN tego podręcznika. Nr MEN, czyli numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, umieszczony na podręczniku szkolnym informuje ucznia o tym, że minister oficjalnie dopuścił podręcznik do użytku edukacyjnego. Co do zasady termin podręcznik powinien być używany wyłącznie w przypadku książki szkolnej posiadającej właśnie numer dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Tak, "Matematyka z plusem 5. Podręcznik. Szkoła podstawowa" został napisany zgodnie z obowiązującymi w dniu nadania numeru wytycznymi programu nauki. Przed opisaniem numerem dopuszczenia podręczniki są weryfikowane przez MEN w kwestii zgodności z zakresem nauczania i z kryteriami merytorycznymi.


Skąd mam wiedzieć, że to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Zweryfikuj dokładnie wykaz książek w Twojej szkole w danym roku szkolnym. Skieruj uwagę na zgodność numeru dopuszczenia MEN, tytułu, autora/autorów oraz wydawnictwa. Miej na uwadze, że każda szkoła może mieć inne wymagania dotyczące wykazu podręczników. Dlatego warto jest uzyskać informacje bezpośrednio od wychowawców bądź z wykazu podręczników szkolnych dostępnych w szkole.


Z ilu stron składa się ten podręcznik?
272: tyle stron liczy ten tytuł.
Jest wypełniony treścią edukacyjną podkreśloną grafikami. Zawiera znaczące i starannie dobrane materiały, które utrwalają wiedzę z danego przedmiotu.


Dla uczniów której klasy i na jakim stopniu edukacji jest potrzebny ten podręcznik?
Pozycja została wydana dla uczniów klas SP 5. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od szkoły, to pamiętaj, by dobrać podręcznik dopasowany do poziomu edukacji, na którym obecnie znajduje się uczeń.

Dla jakiego przedmiotu ta publikacja jest rekomendowana?
Przedstawiony podręcznik dedykowany jest jednemu działowi nauki, jakim jest matematyka.


Do jakiej serii podręczników należy "Matematyka z plusem 5. Podręcznik. Szkoła podstawowa"?
Tytuł ten należy do serii "GWO; Matematyka z Plusem".
Wraz z innymi składowymi cyklu, ta książka ma na celu dostarczenie spójnych materiałów edukacyjnych, które pomogą uczniom rozwijać wiedzę, a także umiejętności systematycznie i w sposób zorganizowany.


Przeczytaj o wydającym opisywany podręcznik szkolny:
Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe (GWO) to wydawnictwo edukacyjne działające od 1991 roku, które założyli Adam Mysior i Małgorzata Dobrowolska. GWO zdobyło szacunek na polskim rynku edukacyjnym, publikując podręczniki matematyczne używane przez 60 procent uczniów szkół podstawowych w Polsce. Oprócz matematyki, Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe posiada w ofercie także podręczniki do przedmiotów przyrodniczych, humanistycznych i artystycznych.

W co, poza podręcznikami, warto zaopatrzyć ucznia?
Nie zapomnij o odpowiednich zeszytach! Plus na stronach www szkół często można znaleźć informacje dotyczące szczególnych zapotrzebowań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: przybory do pisania, flamastry, artykuły plastyczne i kreatywne. Plecak w ulubionym kolorze, piórnik z wizerunkiem lubianego zwierzaka... W rok szkolny warto wejść z werwą i we własnym stylu! Dedykowane artykuły wyprawkowe mogą dostarczyć radości, a wręcz zwiększyć pewność siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą dostarczyć inspiracji do pracy twórczej. Sprawdź wyprawkę do szkoły, z którą, w naszej opinii, warto wejść w nowy rok szkolny.


Czy mogę zwrócić lub wymienić kupiony podręcznik?
Produkty nie podlegają wymianie, ale musisz wiedzieć, że przy zakupie online zawsze możesz zwrócić, i w zamian kupić ten właściwy. Chcesz wiedzieć więcej o tym, jak zwracać produkty? Wszystkie informacje znajdziesz na tej stronie.


Szczegóły - Matematyka z plusem 5. Podręcznik. Szkoła podstawowa

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>