Matematyka. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 8. Szkoła podstawowa

Publikacja ponadcyklowa, dostosowana do każdego podręcznika, zalecana przy korzystaniu z podręczników: Adam Makowski, Tomasz Masłowski, Anna Toruńska, Matematyka. Podręcznik. Szkoła podstawowa. Klasa 8, Ewa Kokiernak-Jurkiewicz, Maria Wójcicka, Ewa Duvnjak, Matematyka wokół nas. Podręcznik. Szkoła...
13,05 * 14,35 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 13,05 zł

Opis

Publikacja ponadcyklowa, dostosowana do każdego podręcznika, zalecana przy korzystaniu z podręczników:

  • Adam Makowski, Tomasz Masłowski, Anna Toruńska, Matematyka. Podręcznik. Szkoła podstawowa. Klasa 8,
  • Ewa Kokiernak-Jurkiewicz, Maria Wójcicka, Ewa Duvnjak, Matematyka wokół nas. Podręcznik. Szkoła podstawowa. Klasa 8.

Zeszyt ćwiczeń dostosowany jest do umiejętności uczniów klasy 8. Zawiera zadania głównie łatwe i o średnim stopniu trudności, które umożliwiają zrozumienie podstawowych zależności, wyćwiczenie nowych umiejętności oraz doskonalenie sprawności rachunkowej.

Treść wielu zadań odnosi się do codziennego życia. Dotyczą, np. odczytywania diagramów, sporządzania ankiet, zliczania obiektów, obliczania szans zdarzenia. Zagadnienia bliskie uczniom motywują ich do nauki matematyki. Uczniowie wiedzą, po co się uczą i jak zdobytą wiedzę wykorzystają w życiu.

Zeszyt ćwiczeń sprawdzi się podczas pracy zarówno na lekcji, jak i w domu – jako forma pracy domowej. Pod każdym zadaniem znajduje się miejsce na zapisanie pełnego rozwiązania, dzięki czemu nauczyciel ma możliwość zweryfikowania poprawności obliczeń i toku rozumowania ucznia.

Zadania w zeszycie ćwiczeń zostały podzielone na 8 działów tematycznych, a każdy dział – na tematy.

Każdy temat obejmuje 6-8 zadań różnego typu: zamknięte, otwarte, z luką oraz prawda-fałsz, a także nowe typy zadań egzaminacyjnych, jakie pojawiły się w informatorze CKE. Zadania ułożono ze wzrastającym stopniem trudności. Uczeń płynnie przechodzi do zadań trudniejszych.

W zeszycie ćwiczeń zamieszczony jest przykładowy arkusz egzaminacyjny z zadaniami obejmującymi treści z klasy 7 i 8, który pomoże uczniom przygotować się do egzaminu ósmoklasisty.

Spis treści w klasie 8

  1. Pierwiastki
  2. Twierdzenie Pitagorasa
  3. Graniastosłupy
  4. Ostrosłupy
  5. Statystyka i rachunek prawdopodobieństwa
  6. Koło i okrąg
  7. Kombinatoryka i rachunek prawdopodobieństwa
  8. Symetrie

FAQ

Sprawdź sekcję FAQ

Kto napisał "Matematyka. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 8. Szkoła podstawowa"?
Adam Makowski, Tomasz Masłowski, Anna Toruńska to autorzy tej książki.
Są autorami paru podręczników szkolnych, ale są one wyjątkowo wartościowe. Zdarza się, że autorzy podręczników mają wyższe stopnie naukowe w dyscyplinie, na temat której piszą. Niektórzy autorzy tworzą tylko niewiele materiałów edukacyjnych, skupiając się bardziej na zgłębianiu dziedziny nauczania. Wynikać to może z ich zaangażowania w proces pisania. W przypadku niewielu zdarza się, że łączenie doświadczenia z ich przekazywaniem idą w parze.

Które wydawnictwo opracowało tę książkę?
"Matematyka. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 8. Szkoła podstawowa" wydało Wydawnictwo WSiP.


Jak zweryfikować, czy to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
By dokonać udanych zakupów książek do szkoły:
1. Zdobądź wykaz podręczników w szkole.
2. Zweryfikuj zgodność tytułu, autorów, nazwę wydawnictwa.
3. Upewnij się, że wymienione powyżej informacje znajdują się na stronie opisywanego produktu.


O wydawnictwie tego podręcznika szkolnego:
Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne (WSiP) to jedno z najstarszych wydawnictw w Polsce, które zaczynało działalność w 1945 r. Od publikacji pierwszego podręcznika, wydano już ponad 25 000 tytułów, o łącznym nakładzie ponad 2 miliardy egzemplarzy. Obecnie WSiP specjalizuje się w wydawaniu materiałów edukacyjnych, takich jak podręczniki, poradniki, kursy i repetytoria, z udziałem uznanych ekspertów, naukowców i metodyków. Oprócz tradycyjnych wydań ma w asortymencie również serwis internetowy WSiPnet z e-podręcznikami, a także Klub Nauczyciela.

Ile stron zawiera ta pozycja?
Matematyka. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 8. Szkoła podstawowa to książka złożona z 112 stron.
Jest wypełniona treścią edukacyjną uatrakcyjnioną obrazkami i ilustracjami. Zawiera liczne i starannie dobrane materiały, które utrwalają wiedzę z danego zakresu.


Dla uczniów której klasy i na jakim stopniu edukacji jest potrzebny ten wspomniany podręcznik?
Książka została wydana dla uczniów klas Szkoła podstawowa 8. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od szkoły, pamiętaj, by dobrać podręcznik odpowiedni do poziomu edukacji, na którym znajduje się uczeń.

W kontekście jakiego przedmiotu ta książka jest potrzebna?
Przedstawiony podręcznik dedykowany jest jednemu, specyficznemu obszarowi nauki, jakim jest matematyka.


W co, poza podręcznikami, warto zaopatrzyć ucznia?
Na stronach www szkół często można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: przybory do pisania, flamastry, artykuły plastyczne i kreatywne. Miej na uwadze zakup odpowiednich zeszytów. Pamiętaj, że uczniowi używającemu artykułów, które lubi, takich jak piórnik z ulubionym bohaterem albo plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole weselej. Sprawdź, jakie komplety szkolne polecamy w Bee.pl. Mamy tak duży wybór, że na pewno znajdziesz coś interesującego.


Czy w razie pomyłki mogę zwrócić lub wymienić zakupiony podręcznik?
Oczywiście, że możesz zwrócić podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób można dokonac zwrotu produktu, przeczytasz na tej stronie.


Szczegóły - Matematyka. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 8. Szkoła podstawowa

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>