Medium
- Joanna Dobkowska
- Wydawnictwo Arkady
-
9788321349640
-
48 godzin + czas dostawy
W opustoszałym nadmorskim kurorcie, tuż przed wybuchem I wojny światowej, w atmosferze tajemnicy i modnego wówczas okultyzmu przeplatają się losy matki – spirytystycznego medium i jej zbuntowanej córki. Bohaterki kontaktują się ze światem nadprzyrodzonym, który – być może – jest jedynie wytworem ich wyobraźni lub obłędu. Autorka opowiada o tłumionych kobiecych namiętnościach, niespełnionych pragnieniach, próbie życia na własny, niestandardowy sposób.
Autorka z wykształcenia jest historykiem sztuki i historykiem. Pracuje jako dziennikarka, publikowała m.in. w Gazecie Wyborczej, Art. & Bussiness i Ikonothece (naukowym piśmie Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego), „Gnosis”, „Encyklopedii Religii” oraz miesięcznikach wnętrzarskich, takich jak „Dobre wnętrze”. Interesuje się sztuką, szczególnie użytkową, średniowiecznymi heretykami, historią magii i okultyzmu, a także życiem społecznym i prasą kobiecą XIX wieku. Wiek XIX fascynuje ją z racji swej dynamiki, kontrastów oraz szybkich przemian – zarówno w sztuce jak i w obyczajach.
Joanna Dobkowska zadebiutowała w 2009 roku powieścią „Wygraj lepsze wcielenie”. Natomiast w maju 2016 roku w Wydawnictwie ARKADY ukazała się książki „W cieniu koronkowej parasolki. O modzie i obyczajach XIX wieku” napisana wspólnie z Joanną Wasilewską.
Szczegóły - Medium
- Tytuł: Medium
- Autor: Joanna Dobkowska
- Wydawnictwo Wydawnictwo Arkady
- Oprawa: Miękka
- Rok wydania: 2016
- Ilość stron: 320
- Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
- Model: 9788321349640
- Język: polski
- Nr wydania: 1
- ISBN: 9788321349640
- EAN: 9788321349640
- Wymiary: 140 x 210 x20
- Powiązane tematy: Noc Wyprzedaży
Dane producenta
Recenzje
Recenzje
Inni Klienci kupili również
Kalejdoskop ucznia. Czytanie. Klasa 1. Edukacja wczesnoszkolna
Joanna Dobkowska
Popularne tematy: