Międzyziemie albo Suwalszczyzna

Suwalszczyzna – malownicza, garbata kraina z mnóstwem jezior, rzek i lasów, polski biegun zimna; zdominowana przez przyrodę, owiana aurą magii i tajemniczości. Co wiemy o niej tak naprawdę? Jakie tajemnice skrywa? Jacy ludzie ją zamieszkiwali? Jakie historie w sobie noszą? Kto wędrował po tym...
54,58 * 64,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 53,69 zł

Opis

Suwalszczyzna – malownicza, garbata kraina z mnóstwem jezior, rzek i lasów, polski biegun zimna; zdominowana przez przyrodę, owiana aurą magii i tajemniczości.

Co wiemy o niej tak naprawdę? Jakie tajemnice skrywa? Jacy ludzie ją zamieszkiwali? Jakie historie w sobie noszą? Kto wędrował po tym swoistym Międzyziemiu, kiedy i po co? Jakie ślady zostawił? Grodziska, pałace, kościoły? Co jeszcze? Kiedy lodowiec wyrzeźbił ten fantastycznie falujący krajobraz i kogo spotkać można w ostępach Puszczy Augustowskiej?

Na te wszystkie pytania, a także na wiele innych, znaleźć można odpowiedź w tej książce. Maciej Ambrosiewicz, znakomity znawca tematu, proponuje wszystkim cudowną podróż w czasie i przestrzeni po magicznej, wielokulturowej krainie, którą zamieszkiwali Jaćwingowie, Polacy, Litwini, Żydzi, Niemcy i Rosjanie…

Znakomitym dopełnieniem tej opowieści są przepiękne, kolorowe fotografie autorstwa związanego z Suwalszczyzną fotografa, Andrzeja Sidora.

Zapraszamy do podróży!


O autorach

Dr Maciej Ambrosiewicz (ur. w 1963 r. w Suwałkach) – konserwator zabytków, muzealnik i regionoznawca. Kieruje zespołem Muzeum Wigier w Wigierskim Parku Narodowym. Nadzorował prace konserwatorskie przy wielu obiektach zabytkowych. Od dwudziestu lat, czyli od chwili założenia, jest prezesem Augustowsko-Suwalskiego Towarzystwa Naukowego. Autor kilkudziesięciu prac z zakresu ochrony zabytków i krajobrazu kulturowego. Od kilku lat pracuje na rzecz wpisania Kanału Augustowskiego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Autor i współautor wielu książek (m.in. Wigry. Historia miejsca i ludzi i Kanał Augustowski i okolice) i artykułów oraz opracowań naukowych. Redaktor naczelny kwartalnika „Wigry”.

Andrzej Sidor (ur. w 1976 r. w Suwałkach) – fotografik, mieszka na Suwalszczyźnie. Ukończył Wydział Leśny SGGW (Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego) w Warszawie. Od 2001 r. współpracuje z Polską Agencją Fotografów FORUM. Publikuje w książkach i prasie. Zajmuje się reportażem o tematyce społecznej i etnograficznej oraz fotografią inspirowaną pejzażem.

Szczegóły - Międzyziemie albo Suwalszczyzna

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>