Miłość. Elementarz Ważnych Słów

Ważne słowa, które pomagają przedszkolakom nazwać emocje i zrozumieć świat. Słowa są niezwykle ważnym narzędziem wyrażania siebie i rozumienia świata. Elementarz Ważnych Słów to przyjazna, ilustrowana seria dla przedszkolaków, która wprowadza dzieci w świat Dorosłych Słów. Czasami dzieciom trudno...
19,99 * 22,99 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 8,05 zł

Opis

Ważne słowa, które pomagają przedszkolakom nazwać emocje i zrozumieć świat.

Słowa są niezwykle ważnym narzędziem wyrażania siebie i rozumienia świata. Elementarz Ważnych Słów to przyjazna, ilustrowana seria dla przedszkolaków, która wprowadza dzieci w świat Dorosłych Słów. Czasami dzieciom trudno jest zrozumieć, o co chodzi dorosłym, gdy używają abstrakcyjnych pojęć. Książki z tej serii w przyjazny sposób tłumaczą więc, o co chodzi. Budują w ten sposób pewność siebie, zaufanie do języka, umiejętność wyrażania się, kształtują empatię. Pozwalają zrozumieć kwestie, o których tyle mówią dorośli – zdrowie, życzliwość, zaufanie, rozwój.

Z tomu Miłość dziecko dowie się, czym jest to uczucie, jak ważne jest w życiu każdego z nas.

Na końcu tomu znajduje się lista dziesięciu pomysłów dla rodziców i pedagogów, jak wspierać dziecko w nauce i jak rozbudzać w nim ciekawość. Strategie te wspierają dziecko, ale mogą być wykorzystane również przez dorosłych w ich własnym życiu – bo nauka nie kończy się wraz z dzieciństwem.

Autorem książeczki "Miłość. Elementarz Ważnych Słów" jest Helen Mortimer, Cristina Trapanese.

Oryginalny tytuł omawianej książki to Big Words for Little People. Love.

Dzieci są bardzo ciekawe otaczającej je rzeczywistości. Poszerzaj wiedzę przedszkolaka proponując mu książki z kategorii "Poznawanie świata", np. prezentowany tytuł "Miłość. Elementarz Ważnych Słów", to brama do nieograniczonych możliwości odkrywania i eksplorowania otaczającego nas świata. Obserwuj, jak maluch coraz szerzej otwiera oczy ze zdumienia.

Maluchy w wieku 3-7 lat rozwijają się w tym czasie wyjątkowo szybko. Zachodzące procesy można wspierać m.in. za pomocą odpowiednich książeczek.

Czytanie książeczek ma mnogie zalety i wspiera rozwój dzieci na różnych płaszczyznach:

  • Wspomaga zdolność zrozumienia tekstu, co wpływa na rozwój intelektualny maleństwa.
  • Pobudza w nich ciekawość świata.
  • Kontakt dzieci z kolorowymi obrazkami kształci w nich wrażliwość na sztukę i wspomaga rozwój kreatywności dziecka.
  • Czytanie razem z maluchem daje mu dobrą okazję do ćwiczenia i ćwiczenia umiejętności mówienia. Rozmawianie z dorosłym o fabule pozytywnie wpływa na jego rozwój.
  • To super rozrywka dla dziecka i opiekuna. Spędzając wartościowo czas ze szkrabem, budujesz z nim relację.

 

Książka ma twardą oprawę, która zapewnia jej lepszą ochronę przed zagięciami, dzięki temu dużo ciężej jest ją zniszczyć.

Jeśli po lekturze całości książki, dziecko będzie chciało poznać więcej perypetii bohaterów tego cyklu, nie czekaj i sprawdź również inne książki z cyklu "Elementarz Ważnych Słów".

Jest to dość krótka książka - ma 32 stron. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane książki. Mogą czytać przez parę minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może się różnić. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać lekutrę przez długie godziny.

"Miłość. Elementarz Ważnych Słów" opublikowało Wydawnictwo Słowne Młode. Jeśli ta książeczka przyciągnie uwagę małego człowieka, to zobacz też inne pozycje od tego wydawcy.

Szczegóły - Miłość. Elementarz Ważnych Słów

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>