NOWOŚĆ Montessori Fiszki Kolory HEADU

Montessori Fiszki Kolory HEADU

  • 8059591427859
Zabawka składa się z 40 kartek reprezentujących 10 kolorów: czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony, niebieski, fioletowy, brązowy, fuksja, szary i czarny. Każdy kolor składa się z karty master, zadrukowanej zarówno z przodu, jak i rewers w jednolitym kolorze i trzy inne karty: jedna w tym samym...

59.73 zł

-5%

62.87 zł

Chwilowo niedostępny

Dodaj do schowka

Opis

Zabawka składa się z 40 kartek reprezentujących 10 kolorów: czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony, niebieski, fioletowy, brązowy, fuksja, szary i czarny. Każdy kolor składa się z karty master, zadrukowanej zarówno z przodu, jak i rewers w jednolitym kolorze i trzy inne karty: jedna w tym samym odcieniu co karta master, jedna w odcieńu medium i jeden w jaśniejszej tonacji niż kolor master. Na odwrocie tych kartze skalą kolorów znajduje się zdjęcie obiektu pokolorowane w tym samym odcieniuco przód. Te proste i przejrzyste materiały, inspirowane przez Metody MariiMontessori pozwalają dzieciom samodzielnie rozpoznawać kolory i odcienie.
TE SAME KOLORY
Połóż na stole tylko karty wzorcowe i te w kolorach w tym samym odcieniu co karty master (będziesz więc grać łącznie 20 kartami). Wybierz kartę, powiedz nazwę koloru na głos, na przykład To jest czerwone! i poproś dziecko, aby znalazło tę samą kartkę. Po znalezieniu dziecko porównuje dwie karty, umieszczając je obok siebie. I tak dalej ze wszystkimi innymi kolorami.
ZORGANIZUJ ODCIENIE KOLORÓW
Wybierz karty odcieni kolorów (odłóż na bok karty master). Umieść je na stole, tworząc małe sekwencje trzech kart, po jednej dla każdego koloru, umieszczając je od najciemniejszego do najjaśniejszych tonów. Zaproponuj sekwencje po kilka naraz, aż wszystkie dziesięć zostaną przedstawione. Odłóż wszystkie karty z powrotem na stół (z wyjątkiem kart master) kolorową stroną do góry. Poproś dziecko, aby ponownie ułożyło sekwencje, łącząc na raz karty jednego koloru od najciemniejszych do najjaśniejszych odcieni.
KOLOROWE OBIEKTY
Po ułożeniu wszystkich sekwencji kolorów poproś dziecko, aby odwróciło karty, jedna po drugiej. W ten sposób odkrywają, że dla każdego odcienia po drugiej stronie znajduje się obiekt, który ma ten sam kolor. Przedstawione obiekty są celowo fotograficzne, aby łatwiej było je odnaleźć w rzeczywistości. W tym momencie możemy wypowiedzieć na głos nazwy obiektów.

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Szczegóły - Montessori Fiszki Kolory HEADU

  • Producent Headu
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 8059591427859
  • EAN: 8059591427859