Muzyczno-ruchowe zabawy grupowe + CD

  • 5722301915689
  • 2 dni
Muzyczno-ruchowe zabawy grupowe to zbiór 16 propozycji zabaw integrujących grupę i rozwijających sprawność motoryczną. Wszystkie zabawy zostały opracowane w oparciu o wpadające w ucho, autorskie piosenki. Zabawy te, skupiające się na ruchu i rytmie, integrują dzieci, dają poczucie sprawstwa, uczą...

29.10 zł

-3%

30.00 zł

Dodaj do schowka

Opis

Muzyczno-ruchowe zabawy grupowe to zbiór 16 propozycji zabaw integrujących grupę i rozwijających sprawność motoryczną. Wszystkie zabawy zostały opracowane w oparciu o wpadające w ucho, autorskie piosenki. Zabawy te, skupiające się na ruchu i rytmie, integrują dzieci, dają poczucie sprawstwa, uczą współdziałania, zaufania do innych, umiejętności naśladowania, wczuwania się w przeżycia innych oraz przestrzegania reguł. Wprawiają w dobry humor, a przy okazji doskonalą motorykę, orientację w schemacie ciała i przestrzeni, koncentrację uwagi, samokontrolę, pamięć i rozwijają poczucie rytmu.
W skład publikacji wchodzą:
- książeczka zawierająca opisy zabaw;
- 2 płyty CD z 16 piosenkami oraz podkładami muzycznymi do nich.
Opracowane propozycje dają nauczycielowi możliwość oglądu, jak dzieci radzą sobie w interakcjach społecznych. Pozwalają także na prowadzenie przez nauczyciela dyskretnej obserwacji rozwoju fizycznego w jaki sposób dziecko wykonuje ćwiczenie ruchowe na danym poziomie trudności. Umożliwiają także ocenę tego, czy dzieci robią postępy (zdecydowana większość zabaw powtarzana jest kilka razy, niektóre dodatkowo w coraz szybszym tempie, dzięki czemu nauczyciel łatwiej zauważy nawet niewielkie zmiany).
Publikacja ta przeznaczona jest przede wszystkim do pracy z grupą przedszkolaków, ale warto proponować ją również dzieciom w wieku wczesnoszkolnym oraz takim, których rozwój jest zaburzony bądź spowolniony.

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Szczegóły - Muzyczno-ruchowe zabawy grupowe + CD