Mydlarnia 4 Szpaki Bogatka - sojowa świeca zapachowa, kwiatowa 100 g

Bogatka bazuje na wosku sojowym o kwiatowym i odrobinę egzotycznym, a przy tym niemęczącym aromacie. Roztacza wokół siebie przyjemny zapach pomarańczy, bergamotki i ylang-ylang – jest świeżo, trochę słodko i odprężająco. Ze wszystkich „ptasich” świec Bogatka jest najdelikatniejsza. Czas palenia...

36.78 zł

Cena za kg : 367.8zł

Chwilowo niedostępny

Dodaj do schowka

Opis

Bogatka bazuje na wosku sojowym o kwiatowym i odrobinę egzotycznym, a przy tym niemęczącym aromacie. Roztacza wokół siebie przyjemny zapach pomarańczy, bergamotki i ylang-ylang – jest świeżo, trochę słodko i odprężająco. Ze wszystkich „ptasich” świec Bogatka jest najdelikatniejsza. Czas palenia świecy to ok. 30 godzin, a pojemność słoiczka to 100 gramów. Bogatka to świeca wegańska, powstała bez użycia surowców pochodzenia zwierzęcego.

Najważniejsze składniki i ich działanie:

  • Wosk sojowy, z którego powstała świeca jest naturalny, nietoksyczny i stanowi doskonałą alternatywę dla wosków parafinowych. Parafina uważana jest bowiem za szkodliwą – może powodować między innymi bóle głowy. Wosk sojowy jest także bezpieczny i łatwy w użytkowaniu – świece można palić przy dzieciach czy kobietach w ciąży, nie przeszkadzają również zwierzętom. Jest także biodegradowalny i wydajny – pali się nawet do 50% dłużej od tradycyjnych świec parafinowych.
  • Olejek eteryczny ylang-ylang – działa relaksująco i stymulująco na zmysły; wykazuje właściwości antyseptyczne i bakteriobójcze; jest silnym afrodyzjakiem
  • Olejek eteryczny pomarańczowy – działa odświeżająco i dodaje energii, a także korzystnie wpływa na nastrój i libido.
  • Olejek eteryczny bergamotowy – ma działanie relaksujące, niweluje stres, łagodzi napięcie i pomaga zwalczyć uporczywe bóle głowy.
  • Olejek eteryczny sosnowy – działa relaksująco, antyseptycznie i odświeżająco; ułatwia oddychanie.

Składniki - Mydlarnia 4 Szpaki Bogatka - sojowa świeca zapachowa, kwiatowa 100 g

Wosk sojowy, olejek eteryczny ylang-ylang, olejek eteryczny pomarańczowy, olejek eteryczny bergamotowy, olejek eteryczny sosnowy.

Sposób przygotowania i przechowywania

Podczas pierwszego palenia świecy należy doprowadzić do równomiernego rozpuszczenia wosku do krawędzi szkła – dzięki temu unikniemy późniejszego „tunelowania” świecy. Warto pamięta, że knot świecy powinien być zawsze przycięty na ok. 0,5 cm. W innym przypadku świeca może nadmiernie dymi. Najlepiej palić ją od ok. 30 minut do maksymalnie 3-4 godzin. Nadmierne, długotrwałe palenie może skracać jej żywotność i powodować nadmierne przegrzanie wosku.

Przechowywać w chłodnym miejscu.

Dane producenta/dystrybutora

4szpaki sp. z o.o. sp. k., Fasty, Polonijna 23, 15-694 Białystok

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Szczegóły - Mydlarnia 4 Szpaki Bogatka - sojowa świeca zapachowa, kwiatowa 100 g

  • Producent: Mydlarnia 4 Szpaki
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 5906660352495
  • EAN: 5906660352495
  • Wymiary: 6.2 x 5.1 x 5.1 cm