Nestle Nan Optipro 3 Junior Produkt na bazie mleka dla dzieci po 1. roku Zestaw 6 x 650 g

Nestle Nan Optipro 3 Mleko modyfikowane junior dla dzieci po 1. roku Zestaw 6 x 650 g Roczniak ma zupełnie inne zapotrzebowanie na składniki odżywcze niż dorosły człowiek, więc jego jadłospis powinien uwzględniać wyjątkowe potrzeby małego organizmu. NAN OPTIPRO 3 powstaje na bazie mleka krowiego,...
263,94 * 287,94 zł
47.99*43.99 zł/ za szt. w zest.
Cena za kg : 67.68zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 233,94 zł

Opis

Nestle Nan Optipro 3 Mleko modyfikowane junior dla dzieci po 1. roku Zestaw 6 x 650 g

Nestle Nan Optipro 3 Mleko modyfikowane junior dla dzieci po 1. roku życia to mleko następne stworzone specjalnie z myślą o potrzebach żywieniowych najmłodszych.

Roczne dziecko ma zupełnie inne zapotrzebowanie na rozmaite składniki w diecie niż młodsze dzieci i dorośli. Unikalna kompozycja mleka Nan Optipro 3 została stworzona tak, aby wyjść naprzeciw tym specjalnym potrzebom i stanowić uzupełnienie diety malucha.

Formuła opiera się na białku mleka krowiego, jednak w przeciwieństwie do niego, posiada większą ilość składników odżywczych. Charakteryzuje się niższą zawartością białka, a większym dodatkiem witamin C i D, żelaza i kwasów tłuszczowych omega-3. Te kluczowe dla młodego organizmu witaminy i minerały wpływają na prawidłowy rozwój układu odpornościowego, wspierają kształtowanie się funkcji poznawczych i odgrywają ważną rolę w rozwoju mocnych kości.

W składzie znajdziemy ponadto kultury bakterii wspomagające trawienie. Nie ma tutaj natomiast miejsca dla zbędnych dodatków, konserwantów oraz oleju palmowego.

Firma Nestle opracowała własną, unikalną metodę pozyskiwania białka, opartą na wieloletnich badaniach. Białko stanowi kluczowy element w diecie, dlatego ważna jest nie tylko jego ilość, lecz także jakość.

Nestle jest firmą o długoletniej tradycji, która jest szczególnie znana z produktów przeznaczonych dla niemowląt i dzieci. W swojej ofercie posiada szeroki wybór mleka następnego dedykowanego dzieciom o różnych potrzebach i w różnym wieku.

Szczegóły - Nestle Nan Optipro 3 Junior Produkt na bazie mleka dla dzieci po 1. roku Zestaw 6 x 650 g

 • Producent: Nestle Nan Optipro
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: Z_NANOPTIPRO3_6X650

Produkty w zestawie (6)

Składniki - Nestle Nan Optipro 3 Junior Produkt na bazie mleka dla dzieci po 1. roku Zestaw 6 x 650 g

Mleko pełne (48%), mleko odtłuszczone (25%), laktoza (z mleka), oleje roślinne (olej rzepakowy, olej słonecznikowy), permeat serwatkowy (z mleka), węglan wapnia, emulgator [lecytyny (z soi)], regulator kwasowości (fosforany potasu), witaminy (C, B2, A, D, B12), siarczan żelaza (II), siarczan cynku, kultury bakterii Bifidobacterium lactis, jodek potasu.

Wartości odżywcze

W 100 g/ W 100 ml gotowego pokarmu (*ZDS)

 • Wartość energetyczna 2028 kJ / 484 kcal/ 281 kJ / 67 kcal
 • Tłuszcz, w tym: 21,5 g/ 3 g
 • kwasy tłuszczowe nasycone 4,5 g/ 0,6 g
 • kwasy tłuszczowe jednonienasycone 10 g/ 1,4 g
 • kwasy tłuszczowe wielonienasycone 4,7 g/ 0,7 g
 • Węglowodany, w tym: 65,2 g/ 9 g
 • cukry 65,2 g/ 9 g
 • Białko 7,3 g/ 1 g
 • Sól 0,24 g/ 0,03 g

Witaminy:

 • Witamina A 433 µg/ 60,04 µg (15%)
 • Witamina D 7,6 µg/ 1,05 µg (15%)
 • Witamina C 110 mg/ 15,25 mg (34%)
 • Ryboflawina (B2) 1,8 mg/ 0,25 mg (36%)
 • Witamina B12 2,9 µg/ 0,4 µg (50%)

Składniki mineralne:

 • Wapń 916 mg/ 127 mg (23%)
 • Żelazo 8,7 mg/ 1,2 mg (15%)
 • Cynk 5,4 mg/ 0,75 mg (15%)
 • Jod 130 µg/ 18,03 µg (23%)

*ZDS – Zalecane Dzienne Spożycie

Zawartość miarki: 4,62 g

100 ml gotowego pokarmu = 3 płaskie miarki (13,86 g) + 90 ml wody

Sposób przygotowania i przechowywania

 1. Umyj dokładnie ręce, zanim zaczniesz przygotowywać produkt.
 2. Umyj dokładnie kubek tak, aby zostały usunięte wszelkie pozostałości pokarmu. Wygotuj przez 5 minut. Pozostaw pod przykryciem do chwili użycia.
 3. Doprowadź wodę pitną do wrzenia, pozostaw do wystygnięcia.
 4. Odmierz zgodnie z tabelą karmienia odpowiednią ilość letniej wody, o temp. 37°C i wlej do wygotowanego kubka.
 5. Zgodnie z tabelą karmienia odmierz dokładnie i wsyp do kubka odpowiednią ilość płaskich miarek proszku. Posługuj się załączoną miarka.
 6. Potrząsaj kubkiem aż do całkowitego rozpuszczenia się proszku. Sprawdź temperaturę pokarmu przed karmieniem dziecka. Podaj jedzenie dziecku. Niezjedzona porcje wylej. Zamknij dokładnie torebkę po każdym użyciu.

Tabela karmienia:
Wiek dziecka Po 1. roku
Ilość na porcję
Przegotowana woda w ml* 210
Płaskie miarki** 7
Dzienna liczba karmień
NAN OPTIPRO 3: 2
Inne 3

Opakowanie pozwala na przygotowanie około 25 porcji jedzenia, zgodnie z tabelą karmienia.

Uwaga! Podana wielkość porcji jest średnią, jaką zjada dziecko w danym wieku zależnie od indywidualnych potrzeb. Różnice mogą dotyczyć również liczby posiłków. Zawsze konsultuj ilość posiłków z lekarzem prowadzącym.
* Pamiętaj: używaj tylko załączonej miarki. Użycie większej lub mniejszej ilości proszku niż wskazana może prowadzić do odwodnienia organizmu lub do niedożywienia dziecka. Nie zmieniaj proporcji wody i proszku bez porozumienia z lekarzem.

Przechowuj w chłodnym i suchym miejscu. Po otwarciu opakowania zawartość zużyj w ciągu 3 tygodni.

Ostrzeżenia i pozostałe informacje

NAN OPTIPRO 3 produkt na bazie mleka dla dzieci po 1. roku życia stanowi tylko część zróżnicowanej diety dziecka. Nie może zastępować mleka matki przez pierwsze sześć miesięcy życia niemowlęcia. Decyzję o wprowadzaniu nowych posiłków zawsze konsultuj z lekarzem. Gdy Twoje dziecko ukończy 2. rok życia, skonsultuj z lekarzem kontynuację karmienia mlekiem modyfikowanym w proszku NAN OPTIPRO 4 dla dzieci po 2. roku życia.

Nieprzegotowana woda, niewygotowane butelki lub nieprawidłowe przygotowanie może zaszkodzić Twojemu dziecku. Uwaga: zawsze przed przygotwaniem porcji produktu przegotuj wodę i wyparz butelkę. Pamiętaj, aby przygotowywać produkt zgodnie z instrukcją na opakowaniu i każdorazowo przygotuj tylko jedną porcję, którą od razu podasz dziecku. Nieodpowiednie przechowywanie i przygotwanie może stanowić zagrożenie dla zdrowia dziecka. Nie przechowuj resztek mleka – niezjedzoną porcję mleka należy od razu wylać. Zawsze przytrzymuj dziecko podczas karmienia. Dziecko pozostawione bez opieki może się zakrztusić.

W okresie pierwszych 6 miesięcy życia dziecka zalecane jest wyłączne karmienie piersią. Po tym okresie należy rozpocząć wprowadzanie żywności uzupełniającej o odpowiedniej wartości odżywczej przy jednoczesnej kontynuacji karmienia piersią do ukończenia przez dziecko 2 lat i dłużej. Preparat nie jest substytutem mleka kobiecego. Dzieci rozwijają się w różnym tempie, dlatego czas wprowadzenia posiłków uzupełniających należy skonsultować z lekarzem lub położną.

Informacja alergenna

Produkt zawiera mleko, lecytynę sojową.

Dane producenta/dystrybutora

Nestlé Polska S.A., ul. Domaniewska 32, 02-672 Warszawa

Recenzje

Ocena 
Opinia użytkownika sklepu

Mam trójkę dzieci i każdy z nich na pewnym etapie życia miał do czynienia z tym mlekiem. Teraz najmłodszy syn, który niedawno świętował pierwsze urodziny, z niego korzysta. Bardzo je lubi i nie muszę go specjalnie namawiać do tego, aby każdego dnia wypił przynajmniej dwa kubeczki mleka. Używam go także do innych rzeczy, jak chociażby kaszki. Tak więc, jako doświadczona mama, ten zestaw Wam szczerze polecam.

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
To się opłaca! Zestawy dla mamy i dziecka >>