Nestle Nan Optipro 4 Mleko modyfikowane dla dzieci po 2. roku 800 g

Mleko modyfikowane stworzone z myślą o dzieciach po 2. roku życia, jako płynny składnik ich urozmaiconej diety, podczas okresu odstawiania od piersi i po jego zakończeniu. Zawiera wysokiej jakości białko OPTIPRO®, aktywne kultury bakterii B.longum i immunoskładniki. NAN OPTIPRO 4 mleko modyfikowane...

39.99 zł

-11%

44.99 zł

Cena za kg : 49.99zł

Dodaj do schowka

Opis

Nestle Nan Optipro 4 Mleko modyfikowane w proszku to kontynuacja produktów z serii Nan Optipro, tym razem stworzona dla zdrowych dzieci, które ukończyły drugi rok życiaMleko modyfikowane stosuje się podczas okresu odstawiania od piersi, a także po jego zakończeniu. Może także funkcjonować jako płynny składnik codziennej diety dziecka.

Podstawą każdego produktu z linii Nan Optipro jest tytułowe białko, którego formuła była opracowywana przez lata i poprzedzona niezliczonymi ilościami badań – działania te miały na celu wynalezienie optymalnej struktury białka, które odpowiadałoby związkom zawartym w naturalnym pokarmie w stu procentach. Jednak wysokiej jakości białko samodzielnie nie jest w stanie wspierać całego organizmu, dlatego też naukowcy Nestle dodali do białka Optipro aktywne kultury bakterii (B. longum), składniki mineralne oraz witaminy – w ten sposób cały organizm otrzymuje swego rodzaju ochronę przed zewnętrznymi chorobami.

Nestle Nan Optipro 4 – dlaczego to dobry wybór?

 • produkt stworzony z troską o organizmy małych dzieci
 • skład produktu został poddany licznym badaniom i testom

Opakowanie składa się z 800 gramów produktu. By uniknąć szybkiej utraty właściwości odżywczych, mleko należy przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w zaciemnionym i chłodnym miejscu. Sugerowany czas spożycia wynosi trzy tygodnie.

Nestle Nan Optipro to firma zajmująca się nie tylko produkowaniem produktów spożywczych skierowanych do niemowląt, małych dzieci i matek, ale także zespół naukowców, którzy przez kilkanaście lat przeprowadzają szereg testów, dzięki którym są w stanie coraz nowsze receptury zaspokajające wymagania młodego konsumenta. W ofercie marki można znaleźć różnego rodzaju mleka modyfikowane dostosowane do konkretnego wieku dziecka, a także preparaty hipoalergiczne.

NAN OPTIPRO 4 mleko modyfikowane dla dzieci po 2. roku życia stanowi tylko część zróżnicowanej diety dziecka. Nie może zastępować mleka matki przez pierwsze sześć miesięcy życia niemowlęcia. Decyzję o wprowadzaniu nowych posiłków zawsze konsultuj z lekarzem.

Składniki - Nestle Nan Optipro 4 Mleko modyfikowane dla dzieci po 2. roku 800 g

Mleko pełne (48%), mleko odtłuszczone (25%), laktoza (z mleka), oleje roślinne (olej rzepakowy, olej słonecznikowy), permeat serwatkowy (z mleka), galaktooligosacharydy (GOS) (z mleka), węglan wapnia, emulgator (lecytyna sojowa), regulator kwasowości (fosforany potasu), fruktooligosacharydy (FOS), witaminy (C, B2, A, D, B12), siarczan żelazawy, siarczan cynku, jodek potasu.

Wartości odżywcze

W 100 g, w 100 ml* (ZDS**):

 • Wartość energetyczna 2027 kJ / 484 kcal, 280 kJ / 67 kcal
 • Tłuszcz 21,9 g, 3 g
 • w tym kwasy tłuszczowe nasycone 4,5 g, 0,6 g
 • w tym kwasy tłuszczowe jednonienasycone 10 g, 1,4 g
 • w tym kwasy tłuszczowe wielonienasycone 4,7 g, 0,7 g
 • Węglowodany 62,5 g, 8,7 g
 • w tym cukry 62,5 g, 8,7 g
 • Błonnik 3,7 g, 0,51 g
 • Białko 7,3 g, 1 g
 • Sól 0,24 g, 0,03 g

Witaminy:        

 • Witamina A 433 µg, 60,04 µg (15%)
 • Witamina D 7,6 µg, 1,05 µg (15%)
 • Witamina C 110 mg, 15,25 mg (34%)
 • Ryboflawina (B2) 1,8 mg, 0,25 mg (36%)
 • Witamina B12 2,9 µg, 0,4 µg (50%)

Składniki mineralne:      

 • Sód 97 mg, 13,45 mg
 • Wapń 916 mg, 127 mg (23%)
 • Żelazo 8,7 mg, 1,2 mg (15%)
 • Cynk 5,4 mg, 0,75 mg (15%)
 • Jod 130 µg, 18,03 µg (23%)

Inne:        

 • Kwas linolowy 4 g, 0,56 g
 • Kwas ɑ-linolenowy 600 mg, 83 mg
 • Laktoza 62,5 g, 8,7 g
 • GOS 3,33 g, 0,46 g
 • FOS 0,37 g, 0,05 g

Zawartość miarki: 4,62 g
* 100 ml gotowego mleka = 3 płaskie miarki proszku (13,86 g) + 90 ml wody        
** ZDS – zalecane dzienne spożycie

Sposób przygotowania i przechowywania

1. Umyj dokładnie ręce zanim zaczniesz przygotowywać mleko.
2. Umyj dokładnie kubek tak, aby zostały usunięte wszelkie pozostałości mleka.
3. Wygotuj przez 5 minut. Pozostaw pod przykryciem do chwili użycia.
4. Doprowadź wodę pitną do wrzenia i gotuj przez 5 minut: pozostaw do wystygnięcia.
5. Odmierz zgodnie z tabelą karmienia odpowiednią ilość letniej wody, o temperaturze 37°C i wlej do wygotowanego kubka.
6. Posługuj się wyłącznie załączoną miarką. Upewnij się, że załączona miarka jest umyta i dobrze osuszona zanim jej użyjesz.
7. Zgodnie z tabelą karmienia odmierz dokładnie i wsyp do kubka odpowiednią do wieku dziecka ilość płaskich miarek proszku.
8. Potrząsaj kubkiem aż do całkowitego rozpuszczenia się proszku.
9. Zamknij dokładnie torebkę po każdym użyciu i przechowuj w suchym i chłodnym miejscu (5-25°C). Zawartość zużyj w ciągu 3 tygodni po otwarciu opakowania.

Tabela karmienia:
Wiek dziecka: po 2. roku
Ilość na porcję
Przegotowana woda w ml*: 210
Płaskie miarki**: 7
Dzienna liczba karmień NAN OPTIPRO 4: 2
Inne: 3

Opakowanie pozwala na przygotowanie ok. 25 porcji mleka, zgodnie z tabelą karmienia.

Uwaga! Podana wielkość porcji jest średnią, jaką zjada dziecko w danym wieku zależnie od indywidualnych potrzeb. Różnice mogą dotyczyć również liczby posiłków. Zawsze konsultuj ilość posiłków z lekarzem prowadzącym.
* Aby utrzymać odpowiednią ilość żywych kultur bakterii, przegotowana woda powinna być ostudzona do temperatury zbliżonej do temperatury ciała (ok. 37°C).
** Pamiętaj: używaj tylko załączonej miarki. Użycie większej lub mniejszej ilości proszku niż wskazana może prowadzić do odwodnienia organizmu lub do niedożywienia dziecka. Nie zmieniaj proporcji wody i proszku bez porozumienia z lekarzem.

Przechowuj w chłodnym i suchym miejscu. Po otwarciu opakowania zawartość zużyj w ciągu 3 tygodni.

Ostrzeżenia i pozostałe informacje

Karmienie piersią jest najlepszym sposobem żywienia niemowlęcia, gdyż mleko matki zapewnia idealnie zbilansowaną dietę, chroni przed chorobami oraz dostarcza wielu innych korzyści, zarówno dla dziecka, jak i mamy. Przed podjęciem decyzji dotyczącej karmienia malucha porozmawiaj z lekarzem lub położną. Wskazówki specjalistów pomogą Ci odpowiednio przygotować się do karmienia piersią oraz utrzymać laktację. Jeśli zdecydujesz się karmić piersią, zadbaj, by Twoja dieta była zdrowa i prawidłowo zbilansowana.

Mleko modyfikowane zostało stworzone, by zastąpić mleko matki w sytuacji, kiedy zdecyduje ona o zaprzestaniu karmienia piersią, bądź z jakichś przyczyn karmienie piersią nie jest możliwe. Pamiętaj, że decyzja o zaprzestaniu karmienia piersią lub wprowadzeniu częściowego dokarmiania butelką ograniczy ilość wytwarzanego pokarmu. Jeśli z jakichkolwiek powodów zdecydujesz o zaprzestaniu karmienia piersią, pamiętaj, że taką decyzję trudno odwrócić. Zanim zaczniesz używać mleko modyfikowane, pomyśl o konsekwencjach socjalnych i finansowych. Przez wzgląd na zdrowie swojego dziecka, zawsze przestrzegaj zamieszczonych na etykiecie wskazówek producenta dotyczących przygotowania, podawania i przechowywania mleka modyfikowanego.

Nieprzegotowana woda, niewygotowany kubek lub nieprawidłowe przygotowanie mleka może zaszkodzić Twojemu dziecku. Uwaga: Zawsze przed przygotowaniem mleka przegotuj wodę i wyparz kubek. Pamiętaj, aby przygotowywać mleko zgodnie z instrukcją na opakowaniu i każdorazowo przygotuj tylko jedną porcję mleka, którą od razu podasz dziecku. Nieodpowiednie przechowywanie i przygotowanie może stanowić zagrożenie dla zdrowia dziecka. Nie przechowuj resztek mleka – niezjedzoną porcję mleka należy od razu wylać. Produkt podawać dzieciom w pozycji siedzącej i pod kontrolą osoby dorosłej. Dziecko pozostawione bez opieki może się zakrztusić.

Informacja alergenna

Produkt zawiera olej rybi, mleko, lecytynę sojową.

Dane producenta/dystrybutora

Nestlé Polska S.A., ul. Domaniewska 32, 02-672 Warszawa

Recenzje

Ocena 

Najlepsze mleko modyfikowane. Obaj synowie pili je najchętniej i przez długi czas. Ma dobry skład, nie uczula i syci małe brzuszki. Polecam każdemu rodzicowi, który ma dylemat jakie mleko wybrać dla swojego dziecka.

Ocena 

Polecam wszystkim i Nan jest bardzo dobrym odżywczym mlekiem

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Szczegóły - Nestle Nan Optipro 4 Mleko modyfikowane dla dzieci po 2. roku 800 g

 • Producent: Nestle Nan Optipro
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 7613033961038
 • EAN: 7613033961038
 • Wymiary: 18.9 x 12.8 x 9.5 cm