Nestle Nan Optipro 4 Mleko modyfikowane w proszku dla dzieci po 2. roku 800 g

Mleko modyfikowane stworzone z myślą o dzieciach po 2. roku życia, jako płynny składnik ich urozmaiconej diety, podczas okresu odstawiania od piersi i po jego zakończeniu. Zawiera wysokiej jakości białko OPTIPRO®, aktywne kultury bakterii B.longum i immunoskładniki. Składniki: mleko odtłuszczone,...

36.99 zł

-18%

44.99 zł

Cena za kg : 46.24zł

Dodaj do schowka

Opis

Nestle Nan Optipro 4 Mleko modyfikowane w proszku to kontynuacja produktów z serii Nan Optipro, tym razem stworzona dla zdrowych dzieci, które ukończyły drugi rok życiaMleko modyfikowane stosuje się podczas okresu odstawiania od piersi, a także po jego zakończeniu. Może także funkcjonować jako płynny składnik codziennej diety dziecka.

Podstawą każdego produktu z linii Nan Optipro jest tytułowe białko, którego formuła była opracowywana przez lata i poprzedzona niezliczonymi ilościami badań - działania te miały na celu wynalezienie optymalnej struktury białka, które odpowiadałoby związkom zawartym w naturalnym pokarmie w stu procentach. Jednak wysokiej jakości białko samodzielnie nie jest w stanie wspierać całego organizmu, dlatego też naukowcy Nestle dodali do białka Optipro aktywne kultury bakterii (B. longum), składniki mineralne oraz witaminy - w ten sposób cały organizm otrzymuje swego rodzaju ochronę przed zewnętrznymi chorobami.

Nestle Nan Optipro 4 - dlaczego to dobry wybór?

  • produkt stworzony z troską o organizmy małych dzieci
  • skład produktu został poddany licznym badaniom i testom

Opakowanie składa się z 800 gramów produktu. By uniknąć szybkiej utraty właściwości odżywczych, mleko należy przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w zaciemnionym i chłodnym miejscu. Sugerowany czas spożycia wynosi trzy tygodnie.

Nestle Nan Optipro to firma zajmująca się nie tylko produkowaniem produktów spożywczych skierowanych do niemowląt, małych dzieci i matek, ale także zespół naukowców, którzy przez kilkanaście lat przeprowadzają szereg testów, dzięki którym są w stanie coraz nowsze receptury zaspokajające wymagania młodego konsumenta. W ofercie marki można znaleźć różnego rodzaju mleka modyfikowane dostosowane do konkretnego wieku dziecka, a także preparaty hipoalergiczne.

Składniki:
mleko odtłuszczone, maltodekstryna, laktoza (z mleka), oleje roślinne (oleina palmowa, niskoerukowy olej rzepakowy, olej słonecznikowy), słodka serwatka (z mleka), emulgator (lecytyna sojowa), cytrynian wapnia, fosforan wapnia, cytrynian sodu, cytrynian magnezu, olej rybi, chlorek potasu, witaminy (C, E, kwas pantotenowy, niacyna, B1, A, B6, B2, D3, K1, kwas foliowy, biotyna, B12), fosforan potasu, olej z Mortierella alpina, cytrynian potasu, siarczan żelazawy, kultury bakterii Lactobacillus rhamnosus, siarczan cynku, kultury bakterii Bifidobacterium longum, siarczan miedzi, jodek potasu, wodorotlenek potasu, selenian sodu

Alergeny:

  •     Produkt zawiera olej rybi.
  •     Produkt zawiera mleko.
  •     Produkt zawiera lecytynę sojową.

Wartość odżywcza    w 100 g:   
Wartość energetyczna    2013 kJ / 480 kcal    
Tłuszcz, w tym:    21.5 g    
- kwasy tłuszczowe nasycone    6 g    
- kwasy tłuszczowe jednonienasycone    8.7 g    
- kwasy tłuszczowe wielonienasycone    5.1 g    
Węglowodany, w tym:    60.8 g    
- cukry    40.8 g    
Białko    10.8 g    
Sól    0.48 g    
Sód    0.19 g    
Witamina A    500µg    
Witamina D    8.5µg    
Witamina E    10.5 mg    
Witamina K    45µg    
Witamina C    86.4 mg    
Tiamina (B1)    0.98 mg    
Ryboflawina (B2)    1.1 mg    
Niacyna (B3)    4.5 mg    
Witamina B6    0.53 mg    
Kwas foliowy    113 µg    
Witamina B12    1.5 µg    
Biotyna    16 µg    
Kwas pantotenowy    5.8 mg    
Potas    570 mg    
Chlorek    320 mg    
Wapń    577 mg    
Fosfor    366 mg    
Żelazo    7.8 mg    
Magnez    57 mg    
Cynk    5.7 mg    
Miedź    0.38 mg    
Mangan    0.077 mg    
Fluorek    <0.06 mg    
Selen    9.5 µg    
Jod    120 µg   

Sposób przygotowania:
1. Umyj dokładnie ręce zanim zaczniesz przygotowywać mleko.
2. Umyj dokładnie kubek tak, aby zostały usunięte wszelkie pozostałości mleka.
3. Wygotuj przez 5 minut. Pozostaw pod przykryciem do chwili użycia.
4. Doprowadź wodę pitną do wrzenia i gotuj przez 5 minut: pozostaw do wystygnięcia.
5. Odmierz zgodnie z tabelą karmienia odpowiednią ilość letniej wody, o temp. 37°C i wlej do wygotowanego kubka.
6. Posługuj się wyłącznie załączoną miarką. Upewnij się, że załączona miarka jest umyta i dobrze osuszona zanim jej użyjesz.
7. Zgodnie z tabelą karmienia odmierz dokładnie i wsyp do kubka odpowiednią do wieku dziecka ilość płaskich miarek proszku.
8. Potrząsaj kubkiem aż do całkowitego rozpuszczenia się proszku.
9. Zamknij dokładnie torebkę po każdym użyciu i przechowuj w suchym i chłodnym miejscu (5-25°C). Zawartość zużyj w ciągu 3 tygodni po otwarciu opakowania.

Tabela karmienia:
Wiek dziecka Po 2. roku
Ilość na porcję
Przegotowana woda w ml* 210
Płaskie miarki** 7
Dzienna liczba karmień
NAN OPTIPRO 4 2
Inne 3

Uwaga! Podana wielkość porcji jest średnią, jaką zjada dziecko w danym wieku zależnie od indywidualnych potrzeb. Różnice mogą dotyczyć również liczby posiłków. Zawsze konsultuj ilość posiłków z lekarzem prowadzącym.
* Aby utrzymać odpowiednią ilość żywych kultur bakterii, przegotowana woda powinna być ostudzona do temperatury zbliżonej do temperatury ciała (ok. 37°C).
** Pamiętaj: używaj tylko załączonej miarki. Użycie większej lub mniejszej ilości proszku niż wskazana może prowadzić do odwodnienia organizmu lub do niedożywienia dziecka. Nie zmieniaj proporcji wody i proszku bez porozumienia z lekarzem.

NAN OPTIPRO 4 mleko modyfikowane dla dzieci po 2. roku życia stanowi tylko część zróżnicowanej diety dziecka. Nie może zastępować mleka matki przez pierwsze sześć miesięcy życia niemowlęcia. Decyzję o wprowadzaniu nowych posiłków zawsze konsultuj z lekarzem.

Przechowywanie: Przechowuj w chłodnym i suchym miejscu. Po otwarciu opakowania zawartość zużyj w ciągu 3 tygodni.

WAŻNE INFORMACJE DLA MATEK: karmienie piersią jest najlepszym sposobem żywienia niemowlęcia, gdyż mleko matki zapewnia idealnie zbilansowaną dietę, chroni przed chorobami oraz dostarcza wielu innych korzyści, zarówno dla dziecka, jak i mamy. Przed podjęciem decyzji dotyczącej karmienia malucha porozmawiaj z lekarzem lub położną. Wskazówki specjalistów pomogą Ci odpowiednio przygotować się do karmienia piersią oraz utrzymać laktację. Jeśli zdecydujesz się karmić piersią, zadbaj, by Twoja dieta była zdrowa i prawidłowo zbilansowana. Mleko modyfikowane zostało stworzone, by zastąpić mleko matki w sytuacji, kiedy zdecyduje ona o zaprzestaniu karmienia piersią, bądź z jakichś przyczyn karmienie piersią nie jest możliwe. Pamiętaj, że decyzja o zaprzestaniu karmienia piersią lub wprowadzeniu częściowego dokarmiania butelką ograniczy ilość wytwarzanego pokarmu. Jeśli z jakichkolwiek powodów zdecydujesz o zaprzestaniu karmienia piersią, pamiętaj, że taką decyzję trudno odwrócić. Zanim zaczniesz używać mleko modyfikowane, pomyśl o konsekwencjach socjalnych i finansowych. Przez wzgląd na zdrowie swojego dziecka, zawsze przestrzegaj zamieszczonych na etykiecie wskazówek producenta dotyczących przygotowania, podawania i przechowywania mleka modyfikowanego.

Szczegóły - Nestle Nan Optipro 4 Mleko modyfikowane w proszku dla dzieci po 2. roku 800 g

Opinie

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt