Nestle Nan Optipro Plus 2 HM-0 Mleko modyfikowane w proszku dla niemowląt powyżej 6. miesiąca 800 g

Pierwsze mleko następne zawierające 2’FL – oligosacharyd o strukturze identycznej, jak w mleku kobiecym, wysokiej jakości białko OPTIPRO®, aktywne szczepy bakterii L. reuteri, takie jak w mleku mamy, immunoskładniki (cynk, żelazo, wit. A i C) i DHA. Składniki: mleko odtłuszczone, laktoza (z mleka),...

43.99 zł

-20%

54.99 zł

Cena za kg : 54.99zł

Dodaj do schowka

Opis

Nestle Nan Optipro Plus 2 HM-0 to mleko modyfikowane w proszku to produkt w proszku przeznaczony dla zdrowych niemowląt powyżej szóstego miesiąca życia. To wynik 60 lat badań nad naturalnymi składnikami kobiecego pokarmu i niezliczone ilości prób, jakie były podejmowane przez specjalistów Nestle.

Nan Optipro Plus 2 jest produktem absolutnie unikalnym ze względu na obecność oligosacharydu 2’FL, który jest związkiem posiadającym identyczną strukturę jak ta obecna w naturalnym pokarmie. Dodatkowo, mleko modyfikowane zawiera wysokiej jakości białko Optipro, a także L. reuteri - aktywne kultury bakterii. Ponadto, w składzie znajduje się kwas dokozaheksaenowy, niezbędne immunoskładniki i laktozę.

Dlaczego wybrać mleko modyfikowane Nan Optipro Plus 2?

  • wspomaga układ odpornościowy dziecka
  • nowoczesna formuła produktu
  • najdokładniejszy zamiennik naturalnego pokarmu

Pojedyncze opakowanie zawiera 800 gramów produktu, który należy podawać dziecku zgodnie z tabelą karmienia, a przygotowywać według instrukcji znajdującej się na etykiecie. Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu, w szczelnie zamkniętym opakowaniu. Zużyć w przeciągu trzech tygodni od pierwszego otwarcia.

Nestle Nan Optipro to oddział powszechnie znanej firmy Nestle, który koncentruje się na tworzeniu produktów odpowiednich dla niemowląt i małych dzieci. W swej ofercie posiada różnego rodzaju preparaty lub też mleka modyfikowane w proszku, które tworzą linię produktów zastępujących lub wzbogacających naturalny pokarm, który dziecko otrzymuje od matki. Oferta produktów z serii Nan Optipro to efekt setek testów. To właśnie dzięki nim produkty oznaczone tą marką cieszą się zaufaniem rodziców już od wielu lat.

Składniki: mleko odtłuszczone, laktoza (z mleka), oleje roślinne (olej słonecznikowy, olej kokosowy, olej rzepakowy), odmineralizowana serwatka (z mleka), permeat serwatkowy (z mleka), cytrynian wapnia, olej rybi, cytrynian potasu, emulgator (lecytyna sojowa), fosforan wapnia, chlorek magnezu, 2'-fukozylo-D-laktoza (2'-FL) (z mleka), cytrynian sodu, witaminy (C, E, niacyna, kwas pantotenowy, B1, B2, A, B6, kwas foliowy, K1, D3, biotyna, B12), chlorek sodu, siarczan żelaza (II), siarczan cynku, kultury bakterii Lactobacillus reuteri (DSM 17938*), siarczan miedzi (II), siarczan manganu, jodek potasu, selenian (VI) sodu.

Tabela karmienia:
Wiek niemowlęcia 7.-9. miesiąc
Ilość na porcję
Przegotowana woda w ml* 210
Płaskie miarki** 7
Dzienna liczba karmień
NAN OPTIPRO Plus 2 4-3
Inne 1-2***

Wiek niemowlęcia 10.-12. miesiąc
Ilość na porcję
Przegotowana woda w ml* 210
Płaskie miarki** 7
Dzienna liczba karmień
NAN OPTIPRO Plus 2 3-2
Inne 2-3***

Uwaga! Podana wielkość porcji jest średnią, jaką zjada dziecko w danym wieku zależnie od indywidualnych potrzeb. Różnice mogą dotyczyć również liczby posiłków. Zawsze konsultuj ilość posiłków z lekarzem prowadzącym.
* Aby utrzymać odpowiednią ilość żywych kultur bakterii, przegotowana woda powinna być ostudzona do temperatury zbliżonej do temperatury ciała (ok. 37°C).
** Pamiętaj: używaj tylko załączonej miarki. Użycie większej lub mniejszej ilości proszku niż wskazana może prowadzić do odwodnienia organizmu lub do niedożywienia niemowlęcia. Nie zmieniaj proporcji wody i proszku bez porozumienia z lekarzem.
*** W tym wieku zgodnie ze schematem żywienia niemowląt możesz zacząć rozszerzać dietę dziecka o posiłki inne niż mleko. Skonsultuj się z lekarzem przed wprowadzeniem nowych posiłków. Jeśli lekarz zaleci wcześniejsze podawanie innych posiłków, odpowiednio zmniejsz ilość podawanego mleka.

Sposób przygotowania:
1. Umyj dokładnie ręce zanim zaczniesz przygotowywać mleko.
2. Umyj dokładnie butelkę, smoczek i nakrętkę tak, aby zostały usunięte wszelkie pozostałości mleka.
3. Wygotuj przez 5 minut. Pozostaw pod przykryciem do chwili użycia.
4. Doprowadź wodę pitną do wrzenia i gotuj przez 5 minut; pozostaw do ostygnięcia.
5. Odmierz zgodnie z tabelą karmienia odpowiednią ilość letniej wody, o temp. 37°C i wlej do wygotowanej butelki.
6. Posługuj się wyłącznie załączoną miarką. Upewnij się, że załączona miarka jest umyta i dobrze osuszona, zanim jej użyjesz.
7. Zgodnie z tabelą karmienia odmierz dokładnie i wsyp do butelki odpowiednią do wieku niemowlęcia ilość płaskich miarek proszku.
8. Po użyciu umieść miarkę tak, jak pokazano na rysunku.
9. Zakręć butelkę i potrząsaj nią aż do całkowitego rozpuszczenia się proszku.
10. Zamknij dokładnie puszkę po każdym użyciu i przechowuj w suchym i chłodnym miejscu (5-25°C). Zawartość zużyj w ciągu 3. tygodni po otwarciu opakowania.

Przechowywanie: Przechowuj w chłodnym i suchym miejscu. Po otwarciu opakowania zawartość zużyj w ciągu 3 tygodni.

WAŻNE: Nieprzegotowana woda, niewygotowane butelki lub nieprawidłowe przygotowanie mleka moze zaszkodzić Twojemu dziecku.

UWAGA: Zawsze przed przygotowaniem porcji mleka przegotuj wodę i wyparz butelkę. Pamietaj, aby przygotować mleko zgodnie z instrukcją na opakowaniu i każdorazowo przygotuj tylko jedną porcję mleka, którą od razu podasz dziecku. Nieodpowiednie przygotowanie i przechowywanie może stanowić zagrożenie dla zdrowia dziecka. Nie przechowuj resztek mleka. Niezjedzoną porcję mleka należy od razu wylać. Zawsze przytrzymuj dziecko podczas karmienia. Dziecko pozostawione bez opieki może się zakrztusić.

Ostrzeżenia i pozostałe informacje: Zdrowa dieta matki w czasie ciąży i po porodzie pomaga gromadzić składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego przebiegu ciąży, przygotowuje do okresu laktacji i pomaga ją utrzymać. Gdy maluszek przyjdzie na świat, najlepszym dla niego sposobem żywienia jest karmienie piersią. Mleko mamy zapewnia mu bowiem doskonale zbilansowaną dietę i chroni przed chorobami. Jeśli zdecydujesz się karmić piersią, zadbaj, by Twoja dieta była zdrowa i prawidłowo zbilansowana. Jeśli zdecydujesz się nie karmić piersią, pamiętaj że ta decyzja jest trudna do odwrócenia. Stosowanie mleka modyfikowanego niesie ze sobą konsekwencje socjalne i finansowe, które powinnaś wziąć pod uwagę. Dodatkowo, rozpoczęcie częściowego dokarmiania butelką spowoduje zmniejszenie ilości wytwarzanego mleka. Dla zdrowia Twojego dziecka ważne jest, by mleko modyfikowane przygotowywać, stosować i przechowywać zawsze zgodnie z informacją na opakowaniu. Przed podjęciem decyzji dotyczącej karmienia malucha porozmawiaj z lekarzem lub położną. Wskazówki specjalistów pomogą Ci odpowiednio przygotować się do karmienia piersią oraz utrzymać laktację.

Szczegóły - Nestle Nan Optipro Plus 2 HM-0 Mleko modyfikowane w proszku dla niemowląt powyżej 6. miesiąca 800 g

Opinie

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt