Nie bój się, dziadku!

Nie bój się, dziadku! to historia o dzielnej i mądrej króliczce Stefci, która mierzy się ze stereotypami i której udaje się sprawić, że świat wokół niej zmienia się na lepsze. Pod nieobecność zapracowanej i wiecznie zabieganej mamy Stefcia zostaje pod opieką babci i dziadka. Babcia jest wspaniała,...
19,72 * 29,99 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 19,41 zł

Opis

Nie bój się, dziadku! to historia o dzielnej i mądrej króliczce Stefci, która mierzy się ze stereotypami i której udaje się sprawić, że świat wokół niej zmienia się na lepsze. Pod nieobecność zapracowanej i wiecznie zabieganej mamy Stefcia zostaje pod opieką babci i dziadka. Babcia jest wspaniała, choć trochę za dużo plotkuje z koleżankami, ale dziadek… Dziadek lubi polowanie, trzyma w domu dużą strzelbę i myśliwskie trofea, a ponadto ma dość konserwatywne poglądy, jeżeli chodzi o to, co wypada, a co nie wypada dziewczynkom. Stefcia z wyczuciem i spokojem stawia temu czoła, by osiągnąć wielki sukces! Książka autorstwa znanego i cenionego ilustratora Pawła Pawlaka została wykonana oryginalną techniką kolażu i wyklejanki. Książka porusza bardzo ważny temat jakim są stereotypy i równość.


O autorze

Paweł Pawlak od ponad trzydziestu lat zajmuje się wymyślaniem i ilustrowaniem książek, projektowaniem graficznym, scenografią teatralną, a także malowaniem i oprawą obrazów. Współpracując z wydawcami z kilku kontynentów, zilustrował prawie 90 książek, do których czasami sam pisywał teksty. Swoje prace prezentował na wielu wystawach na całym świecie. Laureat prestiżowych nagród w konkursach książki dziecięcej.
 

Autorem książeczki "Nie bój się, dziadku!" jest Pawlak Paweł.

Publikacja pt. "Nie bój się, dziadku!" należy do sekcji Bajki wiersze i opowiadania. Idealnie sprawdza się do czytania o każdej porze dnia, również przed snem. Radosne historyjki z morałem zapewniają dziecku wartościową rozrywkę oraz tłumaczą świat. Krótka forma to dobry pomysł, by kilkuletnie dziecko zachowało skupienie. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Publikacje dla dzieci w wieku 3-5 lat są niezwykle przydatnym narzędziem wspierającym wzmożony rozwój malucha w tym okresie.

Czytanie książeczek ma same zalety i wspiera rozwój dzieci w wielu aspektach:

  • Kontakt z książką ma pozytywny wpływ na rozwój intelektualny dziecka. Rozwija logiczne myślenie i umiejętność rozwiązywania problemów.
  • Pobudza w nich ciekawość świata.
  • Obrazy uzupełniające treść pomogą poznać historię i lepiej ją zrozumieć. Mogą być również doskonałym narzędziem wspomagania rozwoju kreatywności u dzieci.
  • Czytanie razem z maluchem daje mu doskonałą okazję do ćwiczenia i ćwiczenia umiejętności mówienia. Rozmawianie z dorosłym o bohaterach pozytywnie wpływa na jego rozwój.
  • To doskonała rozrywka dla dziecka i dorosłego! Przeznaczając maluchowi czas, budujesz z nim więź.

Książkę wydano w twardej oprawie. Dzięki takiemu wykonaniu książka dłużej zachowa estetyczny wygląd i będzie odporna na zniszczenia.

Jest to średnia książka - ma 56 stron. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane publikacje. Mogą czytać przez kilka minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może być różne. Niektóre dzieci mogą mieć problem z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długie godziny.

Pozycja "Nie bój się, dziadku!" została udostępniona przez Wydawnictwo Wilga. Jeśli ta książeczka przyciągnie uwagę malucha, to sprawdź też inne tytuły od tego wydawcy.