Nie bój się mnie!

Pełna ciepła, wzruszająca i zabawna książka o poszukiwaniu przyjaźni i przezwyciężaniu lęku przed nieznanym. Nietopuś bardzo pragnie mieć przyjaciół, ale wszyscy się go boją! Kiedy widzą jego cień przelatujący za oknem, są przerażeni i myślą, że to jakiś potwór. Samotny i smutny Nietopuś piecze...
27,21 * 47,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 29,09 zł

Opis

Pełna ciepła, wzruszająca i zabawna książka o poszukiwaniu przyjaźni i przezwyciężaniu lęku przed nieznanym.

Nietopuś bardzo pragnie mieć przyjaciół, ale wszyscy się go boją! Kiedy widzą jego cień przelatujący za oknem, są przerażeni i myślą, że to jakiś potwór. Samotny i smutny Nietopuś piecze przepyszne ciasteczka dla gości, którzy nigdy nie przychodzą. Aż pewnego dnia mała Misia wyrusza sama do lasu i o zmroku dociera do jego domu…

Czy Nietopuś zdoła zachęcić inne zwierzęta, by go poznały i przekonały się, że wcale nie muszą się go bać?

Podnoszący na duchu mądrym przesłaniem debiut olśniewa nastrojowymi ilustracjami w ciepłych barwach jesieni i zapachami smakowitych ciasteczek.

  • Rozczulająca, ale i zabawna książka o poszukiwaniu przyjaźni.
  • Zachęta do przełamywania lęków i uprzedzeń zrodzonych w wyobraźni i utrwalanych w grupie.

Autorem historyjki "Nie bój się mnie!" jest Raahat Kaduji.

Oryginalny tytuł prezentowanej publikacji: I`m Not Scary.

Książka pt. "Nie bój się mnie!" została umieszczona w kategorii "Bajki wiersze i opowiadania". Świetnie przydaje się do czytania o każdej porze dnia, również przed snem. Radosne historyjki z morałem zapewniają dziecku wartościową rozrywkę oraz tłumaczą świat. Krótka forma to świetny sposób na to, aby dziecko będące w wieku od trzech do pięciu lat utrzymało uwagę. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Książki dla dzieci w wieku 3-7 lat są niezwykle pomocnym narzędziem wspierającym intensywny rozwój małego człowieka w tym czasie.

Czytanie książeczek ma mnogie zalety i wspomaga rozwój dzieci na wielu płaszczyznach:

  • Kontakt z książkami ma pozytywny wpływ na rozwój intelektualny malucha. Rozwija logiczne myślenie i umiejętność rozwiązywania problemów.
  • Rozbudza w nich ciekawość świata.
  • Ilustracje uzupełniające treść pomogą lepiej poznać historię i lepiej ją zrozumieć. Są również fantastycznym narzędziem rozwoju kreatywności dzieci.
  • Czytanie z dzieckiem daje mu dobrą okazję do ćwiczenia i rozwijania umiejętności mówienia. Rozmawianie z dorosłym na temat fabuły pozytywnie wpływa na jego rozwój.
  • Czytanie to doskonała zabawa dla dziecka i dorosłego. Spędzając wartościowy czas ze szkrabem, budujesz z nim relację.

Publikację wydano w twardej oprawie. Dzięki dobremu jakościowo wykonaniu lektura zdecydowanie dłużej zachowa estetyczny wygląd i będzie odporna na zniszczenia.

Jeśli po ukończeniu książki, Twoje dziecko będzie chciało poznać ciąg dalszy przygód bohaterów tej serii, nie czekaj - sprawdź też kolejne części z cyklu "Amberek".

Jest to stosunkowo krótka lektura - jej długość to 40 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują niedługie, ilustrowane książki. Mogą czytać przez kilka minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich szybkość czytania jest różna. Niektóre dzieci mogą mieć problem z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać lekutrę przez długie godziny.

"Nie bój się mnie!" wydało Wydawnictwo Amberek. Jeśli ta książeczka będzie odpowiadała maluchowi, to wybierz również pozostałe publikacje od tego wydawcy.