Nowa matura z języka polskiego. Arkusze zakres podstawowy. Tematy wypracowań. Zakres rozszerzony

Uaktualniona i uzupełniona wersja naszego bestsellera. Książka zawiera 10 arkuszy egzaminacyjnych na poziomie podstawowym przygotowanych zgodnie z najbardziej aktualnymi wytycznymi Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dotyczącymi egzaminu maturalnego w  latach 2023-2024. Dodatkowo w  publikacji...
39,99 * 45,70 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 39,99 zł

Opis

Uaktualniona i uzupełniona wersja naszego bestsellera.

Książka zawiera 10 arkuszy egzaminacyjnych na poziomie podstawowym przygotowanych zgodnie z najbardziej aktualnymi wytycznymi Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dotyczącymi egzaminu maturalnego w  latach 2023-2024. Dodatkowo w  publikacji znalazły się przykładowe tematy wypracowań na poziomie rozszerzonym.

Najnowsza wersja została przystosowana według wymagań egzaminacyjnych CKE z sierpnia i  listopada 2022 r.

Co się zmieniło?

  • Formułowanie tematów wypracowań maturalnych, np. bez wskazania konkretnej lektury obowiązkowej.
  • Punktacja niektórych zadań.
  • W arkuszach usunięto teksty krytyczno- lub historycznoliterackie. Uczeń pracuje tylko na tekstach literackich oraz obrazach lub grafikach.
  • Nowe formy zadań, np. podwójnego wyboru.    
  • Kolorowe arkusze, grafiki i obrazy.

Publikacja jest przeznaczona dla uczniów przygotowujących się do nowej matury w  dwu pierwszych latach jej funkcjonowania. Egzaminy przeprowadzane w latach 2023-2024 będą się odbywać na podstawie wymagań egzaminacyjnych, a  nie - jak do roku 2020 włącznie - na podstawie wymagań określonych w  podstawie programowej kształcenia ogólnego. Zmiana ta wynika przede wszystkim z  konieczności dostosowania matury do specyfiki kształcenia związanej z  epidemią SARS-CoV-2.

Więcej informacji na temat obowiązujących wymagań można znaleźć na stronie  MEiN:  Wymagania egzaminacyjne obowiązujące na egzaminie maturalnym w roku 2023 i 2024 

Szczegóły - Nowa matura z języka polskiego. Arkusze zakres podstawowy. Tematy wypracowań. Zakres rozszerzony

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>