Nowe Słowa na start! Klasa 5. Podręcznik dla szkoły podstawowej

Podręcznik „NOWE Słowa na start! 5” został przygotowany zgodnie z wytycznymi nowej podstawy programowej. Zawiera cenione przez nauczycieli rozwiązania dydaktyczne, które umożliwiają integrację kształcenia literackiego, językowego i kulturowego, rozwijanie w uczniu motywacji do czytania oraz...
44,43 * 44,50 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 41,65 zł

Opis

Podręcznik „NOWE Słowa na start! 5” został przygotowany zgodnie z wytycznymi nowej podstawy programowej.

Zawiera cenione przez nauczycieli rozwiązania dydaktyczne, które umożliwiają integrację kształcenia literackiego, językowego i kulturowego, rozwijanie w uczniu motywacji do czytania oraz poznawania literatury według ponadczasowych motywów. Starannie opracowane wskazówki uczą konstruowania wypowiedzi pisemnych, a ciekawe, różnorodne polecenia ułatwiają zrozumienie lektur obowiązkowych.

 • Wprowadzone w klasie 4 uporządkowanie treści wokół siedmiu osi tematycznych, takich jak relacje, uczucia, patriotyzm, pozwala na stopniowe pogłębianie zagadnień i zwiększanie obszaru rozważań.
 • Infografiki Spotkania z lekturą, ćwiczenia wprowadzające i zestaw zadań przeznaczonych do realizacji w trakcie czytania lektury oraz po zapoznaniu się z nią ułatwiają omówienie wszystkich wymienionych w podstawie programowej lektur obowiązkowych oraz wybranych tekstów z listy uzupełniającej.
 • Liczne fragmenty współczesnych powieści (autorstwa znanych i lubianych pisarzy, takich jak Grzegorz Kasdepke, Barbara Stenka, Barbara Kosmowska, Paweł Beręsewicz), poruszające aktualne, bliskie dzieciom tematy, sprzyjają rozwijaniu ich czytelniczych zainteresowań.
 • Integracja zagadnień literacko-kulturowych oraz językowych w jednym podręczniku umożliwia funkcjonalne wykorzystanie wiedzy z zakresu nauki o języku i sprawdzenie jej w aspekcie komunikacyjnym.
 • Atrakcyjne plansze z kształcenia kulturowego w przystępny sposób przybliżają uczniom informacje o poszczególnych dziedzinach twórczej działalności ludzi, takich jak prasa, radio i film.
 • Element Szkoła mówienia i pisania pomaga uczniom kształcić poprawne wypowiadanie się w mowie i w piśmie oraz stopniowo zdobywać bądź świadomie rozwijać najważniejsze umiejętności z retoryki.
 • Element Przydatne słowa sprzyja wzbogacaniu słownictwa w zakresie synonimiki i frazeologii.
 • Atrakcyjne plansze ortograficzne, żartobliwe scenki, ilustracje pełniące funkcję haków mentalnych, schematy i bliskie uczniom przykłady sprawiają, że nauka trudnych treści z gramatyki, ortografii i interpunkcji jest przyjaznym wyzwaniem.
 • Umieszczone po każdym rozdziale podsumowania w formie map pojęć, testy, a także znajdujący się na końcu podręcznika Twój niezbędnik porządkują i systematyzują zdobyte wiadomości.
 • Zadania o charakterze projektowym i prezentacyjnym sprzyjają rozwijaniu postawy samokształceniowej, a tym samym umożliwiają głębokie przetwarzanie zdobywanej wiedzy.
 • Zadania w modułach Sprawdź wiedzę i umiejętności pomagają w stopniowym przygotowaniu do egzaminu po klasie 8, są dla ucznia pomocą w systematycznym nabywaniu wiedzy i umiejętności.

FAQ

Sekcja Q&A

Kto napisał "Nowe Słowa na start! Klasa 5. Podręcznik dla szkoły podstawowej"?
Marlena Derlukiewicz, Anna Klimowicz to autorzy tej książki.
Są autorami niewielu podręczników, jednak są one wartościowe. Zdarza się, że autorzy podręczników mają wysokie kompetencje w dziedzinie, na temat której piszą. Niektórzy autorzy tworzą tylko do dwóch materiałów edukacyjnych, skupiając się na eksploracji dziedziny nauki. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. Dla niewielu zdarza się, że łączenie doświadczenia z ich przekazywaniem idą w parze.

Które wydawnictwo opracowało tę książkę?
Podręcznik Nowe Słowa na start! Klasa 5. Podręcznik dla szkoły podstawowej został opublikowany przez Wydawnictwo Nowa Era.


Jaki numer zatwierdzenia MEN posiada ten podręcznik szkolny?
907/2/2018 jest nr dopuszczenia MEN podręcznika. Numer MEN, czyli numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, znajdujący się na podręczniku szkolnym informuje o tym, że ministerstwo oficjalnie dopuściło podręcznik do użytku w edukacji. Wbrew obiegowej opinii termin podręcznik powinien być używany wyłącznie w przypadku książki do nauczania posiadającej numer dopuszczenia MEN.

Czy podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Ten podręcznik jest zgodny z obowiązującymi na dzień przyznania numeru wytycznymi programu szkolnego. Przed opisaniem numerem dopuszczenia podręczniki są sprawdzane przez przedstawicieli Ministerstwa Edukacji Narodowej pod kątem zgodności z ramą programową, jak również z kryteriami merytorycznymi.


Jak mogę sprawdzić, czy to ten podręcznik muszę kupić?
Sprawdź szczegółowo wykaz książek w Twojej szkole w bieżącym roku szkolnym. Zwróć uwagę na zgodność nr dopuszczenia MEN, tytułu, autora/autorów oraz wydawnictwa. Miej na uwadze, że każda jednostka nauczania może mieć inne wymagania dotyczące podręczników. Z tego powodu warto jest uzyskać informacje bezpośrednio od nauczycieli bądź z wykazu podręczników szkolnych opublikowanych w szkole.


Jaka jest liczba stron w tym podręczniku?
352 - tyle stron liczy ten tytuł. Jest wypełniony edukacyjną treścią udoskonaloną grafikami. Zawiera ważne i starannie dobrane materiały, które utrwalają wiedzę z danego zakresu.


Kilka słów o wydawnictwie tego podręcznika szkolnego:
Nowa Era to nie tylko wydawnictwo edukacyjne, lecz także partner dla rodziców, nauczycieli i uczniów, zapewniający najnowsze pomoce edukacyjne. Swoim nietypowym podejściem do nauczania, inspirowane metodologią holistyczną, zyskało zaufanie tysięcy placówek oświatowych na terenie całej Polski.

Do której serii publikacji edukacyjnych należy "Nowe Słowa na start! Klasa 5. Podręcznik dla szkoły podstawowej"?
Tytuł ten jest częścią popularnej serii edukacyjnej Nowe Słowa na start!.
Wzorem pozostałych składników z cyklu, podręcznik został stworzony w celu zapewnienia uczniom kompleksowych materiałów edukacyjnych, które umożliwią im rozwój umiejętności i wiedzy w sposób uporządkowany, jak również logiczny.


W co, poza podręcznikami, warto zaopatrzyć ucznia?
Na stronach internetowych szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: długopisy, ołówki, flamastry, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj o nabyciu zeszytów. Pamiętaj, że uczniowi używającemu przedmiotów, które mu się podobają, takich jak piórnik z ulubionym bohaterem czy plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole weselej. Sprawdź, jakie komplety do szkoły polecamy w Bee.pl. Mamy tak duży wybór, że z dużym prawdopodobieństwem znajdziesz coś inspirującego.


Jeśli pomylę się podczas zakupów to mogę wymienić lub zwrócić podręcznik?
Produkty nie podlegają wymianie, ale pamiętaj o tym, że nietrafiony podręcznik kupiony online możesz zwrócić, a w zamian kupić ten właściwy. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak zwracać podręczniki? Wszystkie informacje znajdziesz na tej stronie.


Szczegóły - Nowe Słowa na start! Klasa 5. Podręcznik dla szkoły podstawowej

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>