Nowe Słowa na start! Klasa 5. Podręcznik i zeszyt ćwiczeń dla szkoły podstawowej

Podręcznik „NOWE Słowa na start! 5” został przygotowany zgodnie z wytycznymi nowej podstawy programowej. Zawiera cenione przez nauczycieli rozwiązania dydaktyczne, które umożliwiają integrację kształcenia literackiego, językowego i kulturowego, rozwijanie w uczniu motywacji do czytania oraz...
71,69 * 72,00 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 66,40 zł

Opis

Podręcznik „NOWE Słowa na start! 5” został przygotowany zgodnie z wytycznymi nowej podstawy programowej.

Zawiera cenione przez nauczycieli rozwiązania dydaktyczne, które umożliwiają integrację kształcenia literackiego, językowego i kulturowego, rozwijanie w uczniu motywacji do czytania oraz poznawania literatury według ponadczasowych motywów. Starannie opracowane wskazówki uczą konstruowania wypowiedzi pisemnych, a ciekawe, różnorodne polecenia ułatwiają zrozumienie lektur obowiązkowych.

 • Wprowadzone w klasie 4 uporządkowanie treści wokół siedmiu osi tematycznych, takich jak relacje, uczucia, patriotyzm, pozwala na stopniowe pogłębianie zagadnień i zwiększanie obszaru rozważań.
 • Infografiki Spotkania z lekturą, ćwiczenia wprowadzające i zestaw zadań przeznaczonych do realizacji w trakcie czytania lektury oraz po zapoznaniu się z nią ułatwiają omówienie wszystkich wymienionych w podstawie programowej lektur obowiązkowych oraz wybranych tekstów z listy uzupełniającej.
 • Liczne fragmenty współczesnych powieści (autorstwa znanych i lubianych pisarzy, takich jak Grzegorz Kasdepke, Barbara Stenka, Barbara Kosmowska, Paweł Beręsewicz), poruszające aktualne, bliskie dzieciom tematy, sprzyjają rozwijaniu ich czytelniczych zainteresowań.
 • Integracja zagadnień literacko-kulturowych oraz językowych w jednym podręczniku umożliwia funkcjonalne wykorzystanie wiedzy z zakresu nauki o języku i sprawdzenie jej w aspekcie komunikacyjnym.
 • Atrakcyjne plansze z kształcenia kulturowego w przystępny sposób przybliżają uczniom informacje o poszczególnych dziedzinach twórczej działalności ludzi, takich jak prasa, radio i film.
 • Element Szkoła mówienia i pisania pomaga uczniom kształcić poprawne wypowiadanie się w mowie i w piśmie oraz stopniowo zdobywać bądź świadomie rozwijać najważniejsze umiejętności z retoryki.
 • Element Przydatne słowa sprzyja wzbogacaniu słownictwa w zakresie synonimiki i frazeologii.
 • Atrakcyjne plansze ortograficzne, żartobliwe scenki, ilustracje pełniące funkcję haków mentalnych, schematy i bliskie uczniom przykłady sprawiają, że nauka trudnych treści z gramatyki, ortografii i interpunkcji jest przyjaznym wyzwaniem.
 • Umieszczone po każdym rozdziale podsumowania w formie map pojęć, testy, a także znajdujący się na końcu podręcznika Twój niezbędnik porządkują i systematyzują zdobyte wiadomości.
 • Zadania o charakterze projektowym i prezentacyjnym sprzyjają rozwijaniu postawy samokształceniowej, a tym samym umożliwiają głębokie przetwarzanie zdobywanej wiedzy.
 • Zadania w modułach Sprawdź wiedzę i umiejętności pomagają w stopniowym przygotowaniu do egzaminu po klasie 8, są dla ucznia pomocą w systematycznym nabywaniu wiedzy i umiejętności.

Zeszyt ćwiczeń „NOWE Słowa na start!” dla klasy piątej szkoły podstawowej zawiera ćwiczenia skorelowane z podręcznikiem. Utrwalają one umiejętności i wiedzę z zakresu kształcenia językowego oraz ułatwiają zrozumienie roli środków artystycznego wyrazu w utworach literackich.

 • Ułatwia rozwijanie umiejętności oraz utrwalanie wiadomości z zakresu nauki o języku poprzez praktyczne zastosowanie wiedzy.
 • Pozwala na utrwalanie poprawnej pisowni dzięki licznym zadaniom ortograficznym.
 • Umożliwia kształcenie umiejętności z zakresu retoryki oraz pozwala ćwiczyć tworzenie wypowiedzi ustnych i pisemnych.
 • Dzięki zestawom zadań do tekstów literackich i publicystycznych uczy analizy zastosowanych środków językowych i stylistycznych, a także utrwala umiejętności retoryczne.
 • Zawiera odsyłacze do dodatkowych materiałów (wiadomości teoretycznych, wskazówek pomagających w rozwiązywaniu zadań, ćwiczeń oraz zasobów multimedialnych) w postaci kodów QR.
 • Utrwala najważniejsze zagadnienia za pomocą podsumowań „Sprawdź, czy potrafisz” zamieszczonych na końcu każdego rozdziału.
 • Pomaga w stopniowym przygotowaniu do egzaminu po klasie 8, jest dla ucznia pomocą w systematycznym nabywaniu wiedzy i umiejętności.

FAQ

Sekcja FAQ

Kto jest autorem "Nowe Słowa na start! Klasa 5. Podręcznik i zeszyt ćwiczeń dla szkoły podstawowej"?
Marlena Derlukiewicz, Anna Klimowicz, Agnieszka Marcinkiewicz, Joanna Ginter to autorzy tego tytułu.
Są autorami zaledwie kilku podręczników szkolnych, jednak są one wartościowe. Często autorzy podręczników mają wysokie kompetencje w dyscyplinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko do dwóch materiałów edukacyjnych, skupiając się bardziej na eksploracji dziedziny nauki. Wynikać to może z ich zaangażowania w proces pisania. W przypadku niewielu zdarza się, że łączenie wiedzy z ich przekazywaniem idą w parze.

Jakie wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
"Nowe Słowa na start! Klasa 5. Podręcznik i zeszyt ćwiczeń dla szkoły podstawowej" opublikowało Wydawnictwo Nowa Era.


Jaki numer dopuszczenia MEN ma opisywany podręcznik szkolny?
907/2/2018 - numer dopuszczenia MEN tego podręcznika szkolnego. Potocznie nazywany numerem MEN, czyli numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, umieszczony na podręczniku szkolnym informuje o tym, że minister oficjalnie dopuścił podręcznik do użytku w szkołach. Wbrew obiegowej opinii termin podręcznik powinien dotyczyć wyłącznie książki do nauki posiadającej właśnie numer dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Potwierdzamy, podręcznik jest zgodny z wytycznymi programu nauki obowiązującymi w dniu przyznania numeru. Przed otrzymaniem numeru dopuszczenia podręczniki są sprawdzane przez przedstawicieli Ministerstwa Edukacji Narodowej w kwestii zgodności z ramą programową, a także z kryteriami merytorycznymi.


Skąd mam wiedzieć, że to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
3 kroki do sprawdzenia poprawności zamawianych książek szkolnych:
 • Sprawdź listę niezbędnych do kupienia podręczników w szkole.
 • Zwróć szczególną uwagę na tytuł, nr MEN, autora, wydawnictwo.
 • Upewnij się, że wymienione powyżej szczegóły znajdują się na stronie oglądanego produktu.Przeczytaj o wydającym opisywany podręcznik szkolny:
Nowa Era to wydawnictwo edukacyjne, które wyróżnia się dzięki swojemu nieszablonowemu i holistycznemu podejściu do edukacji. Skupiając się na innowacyjnyh metodach pracy z uczniami, zdobyło zaufanieogromnej liczby edukatorów i szkół w całej Polsce.

Do jakiej serii publikacji edukacyjnych należy "Nowe Słowa na start! Klasa 5. Podręcznik i zeszyt ćwiczeń dla szkoły podstawowej"?
Tytuł ten należy do serii Nowe Słowa na start!.
Analogicznie do pozostałych składników z tego cyklu, podręcznik został stworzony w celu zapewnienia uczniom spójnych materiałów dydaktycznych, które umożliwią im rozwijanie umiejętności i wiedzy w sposób uporządkowany, a jednocześnie logiczny.


Co, oprócz podręczników, warto kupić na kolejny rok szkolny?
Na stronach internetowych szkół często można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: długopisy, ołówki, flamastry, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj o nabyciu odpowiednich zeszytów! Plecak z motywem z ulubionej gry, piórnik z wizerunkiem lubianego zwierzaka... W rok szkolny warto wejść energetycznie i w dobrym stylu. Dobrze dobrane artykuły szkolne mogą dostarczyć radości, a nawet zwiększyć pewność siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą dostarczyć inspiracji do pracy twórczej. Sprawdź kolekcje do szkoły, z którymi warto zacząć rok szkolny.


Czy jeśli zaszła pomyłka podczas kupowania to mogę zwrócić lub wymienić podręcznik?
Nie wymieniamy produktów, ale pamiętaj o tym, że przy zakupie online zawsze możesz zwrócić, a w zamian zamówić ten właściwy. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak zwracać nietrafione zakupy? Wszystkie informacje znajdziesz na tej stronie.


Szczegóły - Nowe Słowa na start! Klasa 5. Podręcznik i zeszyt ćwiczeń dla szkoły podstawowej

Produkty w zestawie (2)

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>