Nowe. Zrozumieć człowieka. Dwudziestolecie międzywojenne (awangarda) - powojenna nowoczesność. Podręcznik do języka polskiego dla liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony. Klasa 3

Nowe Zrozumieć tekst zrozumieć człowieka 3 - podręcznik do nauki języka polskiego w liceum oraz technikum zgodny z najnowszą ramą programową. Książka została przygotowana przez zespół specjalistów, którzy pomogą uczniowi przebrnąć przez wieki kultury i zinterpretować jej największe dzieła.
49,20

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 48,79 zł

Opis

Podręcznik Nowe Zrozumieć tekst – zrozumieć człowieka dla klasy 3 został przygotowany z myślą o kształceniu ogólnym w zakresie podstawowym i rozszerzonym w liceum i technikum. Materiał jest ułożony chronologicznie i podzielony na epoki historycznoliterackie. W ramach epok zastosowano podział na jednostki lekcyjne. Treści z nauki o języku są zintegrowane z materiałem literacko-kulturowym. Duży nacisk położono na interdyscyplinarność – przy okazji mówienia o literaturze omawiane są też inne teksty kultury (malarstwo, rzeźba, film, teatr).

Każdy dział rozpoczyna lekcja wprowadzająca w daną epokę literacką, a kończy lekcja powtórzeniowa. Wykład główny przeplatają lekcje z tekstami publicystycznymi lub popularnonaukowymi do ćwiczenia umiejętności wykonywania różnych działań na tekście nieliterackim. Są one poświęcone zagadnieniom związanym z daną epoką literacką. Polecenia do tekstów zostały tak skonstruowane, by rozwijać umiejętności tworzenia wypowiedzi ustnych i pisemnych.

Całość wzbogacają bloki pozwalające zebrać i usystematyzować wiedzę (przewodniki po autorach, lekturach, zjawiskach literackich i kulturowych, treściach z nauki o języku), a także działy „Umiem więcej” zawierające praktyczne wskazówki dotyczące tworzenia poszczególnych form wypowiedzi (interpretacja, rozprawka, wypowiedź ustna itp.) oraz przykładowe zadania wraz z realizacjami.

FAQ

Sprawdź Q&A

Kto napisał "Nowe. Zrozumieć człowieka. Dwudziestolecie międzywojenne (awangarda) - powojenna nowoczesność. Podręcznik do języka polskiego dla liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony. Klasa 3"?
Za treścią książki stoją Dariusz Chemperek, Adam Kalbarczyk, Dariusz Trześniowski.
Są autorami niewielu podręczników szkolnych, jednak ich treści są wartościowe. Autorzy podręczników mają wysokie kompetencje w dziedzinie, na temat której piszą. Niektórzy autorzy tworzą tylko 1 - 2 podręczników szkolnych, skupiając się na zgłębianiu dziedziny nauki. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. Dla niewielu zdarza się, że łączenie doświadczenia, a także wiedzy, z ich przekazywaniem dalej idą w parze.

Które wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
"Nowe. Zrozumieć człowieka. Dwudziestolecie międzywojenne (awangarda) - powojenna nowoczesność. Podręcznik do języka polskiego dla liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony. Klasa 3" wydało Wydawnictwo WSiP.


Jaki numer zatwierdzenia MEN charakteryzuje ten podręcznik szkolny?
Nr dopuszczenia MEN tego podręcznika szkolnego to 703/5/2014/2015. Wskazuje on, że podręcznik został dopuszczony do używania przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Wbrew obiegowej opinii termin podręcznik powinien być używany wyłącznie w przypadku książki do nauczania posiadającej właśnie nr dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Tak, "Nowe. Zrozumieć człowieka. Dwudziestolecie międzywojenne (awangarda) - powojenna nowoczesność. Podręcznik do języka polskiego dla liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony. Klasa 3" został przygotowany zgodnie z obowiązującymi na dzień przyznania numeru wytycznymi programu szkolnego. Przed opisaniem numerem dopuszczenia podręczniki są weryfikowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w kwestii zgodności z ramą programową, a także z kryteriami jakościowymi.


Na podstawie czego mam wiedzieć, że to ten podręcznik muszę kupić?
Zweryfikuj dokładnie wykaz książek w Twojej szkole w bieżącym roku szkolnym. Zwróć uwagę na zgodność numeru dopuszczenia MEN, tytułu, autora/autorów oraz wydawnictwa. Pamiętaj, że każda placówka może mieć inne wymagania dotyczące podręczników. Z tego powodu warto jest uzyskać informacje bezpośrednio od wychowawców lub z listy podręczników szkolnych wywieszonych przez szkołę.


Jaki jest zakres wiedzy podręcznika Nowe. Zrozumieć człowieka. Dwudziestolecie międzywojenne (awangarda) - powojenna nowoczesność. Podręcznik do języka polskiego dla liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony. Klasa 3?
Książka ta jest skierowana dla uczniów na poziomie zarówno podstawowym jak i rozszerzonym.


Ile stron zawiera ta pozycja?
"Nowe. Zrozumieć człowieka. Dwudziestolecie międzywojenne (awangarda) - powojenna nowoczesność. Podręcznik do języka polskiego dla liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony. Klasa 3" składa się z 416 stron.
Jest wypełniony treścią edukacyjną upiększoną grafikami. Zawiera znaczące i starannie dobrane materiały, które utrwalają wiedzę z danego zakresu.


O wydającym opisywany podręcznik:
Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, z ponad 70-letnim doświadczeniem, to ceniony podmiot na polskim rynku podręczników. Począwszy od publikacji pierwszego podręcznika w 1945 roku, WSiP wydało niezliczoną liczbę materiałów edukacyjnych, współpracując z doświadczonymi ekspertami i naukowcami. Oferta wydawnictwa zawiera liczne cykle podręczników, poradniki, kursy i repetytoria, jak również innowacyjne platformy edukacyjne, takie jak WSiPnet. Dodatkowo, WSiP prowadzi Klub Nauczyciela, oferując dedykowane wsparcie dla profesjonalistów w dziedzinie edukacji.

Do której serii podręczników szkolnych należy "Nowe. Zrozumieć człowieka. Dwudziestolecie międzywojenne (awangarda) - powojenna nowoczesność. Podręcznik do języka polskiego dla liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony. Klasa 3"?
Tytuł ten należy do serii edukacyjnej NOWE ZROZUMIEĆ TEKST ZROZUMIEĆ CZŁOWIEKA.
Wraz z innymi częściami cyklu, podręcznik ten ma za zadanie dostarczyć spójnych materiałów edukacyjnych, które pomogą uczniom rozwijać wiedzę, a także umiejętności w sposób zorganizowany oraz systematyczny.


Do której klasy i na jakim szczeblu nauki jest wymagany ten podręcznik?
Publikacja została wydana dla uczniów klas LO 3. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od nauczyciela, to pamiętaj, by dobrać podręcznik dopasowany do poziomu edukacji, na którym znajduje się uczeń.

Do zdobywania wiedzy, z jakiego przedmiotu ta publikacja jest przydatna?
Podręcznik wydano z myślą o konkretnej sekcji nauki, jaką jest język polski.


Co, oprócz podręczników, warto kupić na kolejny rok szkolny?
Pamiętaj o zeszytach! Plus na stronach www szkół często można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: przybory do pisania, flamastry, artykuły plastyczne i kreatywne. Plecak z motywem z ulubionej gry, piórnik z wizerunkiem lubianego zwierzaka... W rok szkolny warto wejść z werwą i we własnym stylu. Dobrze dobrane artykuły wyprawkowe mogą dostarczyć radości, a nawet dodać nieco pewności siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą dostarczyć inspiracji do pracy twórczej. Sprawdź produkty do szkoły, z którymi warto rozpocząć rok szkolny.


Czy jeśli zaszła pomyłka podczas zakupów to mogę wymienić lub zwrócić podręcznik?
Oczywiście, że możesz zwrócić zakupiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób możesz dokonac zwrotu produktu, dowiesz się tutaj.


Szczegóły - Nowe. Zrozumieć człowieka. Dwudziestolecie międzywojenne (awangarda) - powojenna nowoczesność. Podręcznik do języka polskiego dla liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony. Klasa 3

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Odkryj radość z ogrodnictwa >>