Nowy Elementarz Odkrywców NEON. Edukacja polonistyczna, przyrodnicza, społeczna. Podręcznik. Klasa 1. Część 3

Podręcznik z serii „Nowy Elementarz Odkrywców" do klasy 1, część 3, NOWOŚĆ! 2023-2025 wprowadza ucznia w świat edukacji polonistycznej, społecznej i przyrodniczej. Pomaga w tworzeniu właściwych postaw społecznych oraz systemu wartości, wspiera dziecko w radzeniu sobie z uczuciami i nazywaniem...
23,90

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 22,95 zł

Opis

Podręcznik z serii „Nowy Elementarz Odkrywców" do klasy 1, część 3, NOWOŚĆ! 2023-2025 wprowadza ucznia w świat edukacji polonistycznej, społecznej i przyrodniczej. Pomaga w tworzeniu właściwych postaw społecznych oraz systemu wartości, wspiera dziecko w radzeniu sobie z uczuciami i nazywaniem emocji.

  • Kształtuje niezbędną umiejętność czytania, harmonijnie połączoną z wprowadzaniem dziecka w świat wartości, poprzez wychowawcze teksty, inspirujące do twórczej rozmowy i wyciągania wniosków.
  • Wspiera indywidualizację nauczania dzięki tekstom do nauki czytania na kilku poziomach trudności.
  • Kształtuje kompetencje społeczne i inteligencję emocjonalną dzięki cyklowi Między nami, którego teksty pozwalają rozpoznawać i nazywać emocje, wartości i postawy.
  • Rozwija samodzielność dziecka oraz umiejętność współdziałania.
  • Stopniowo wprowadza różne formy wypowiedzi ustnych i pisemnych, krok po kroku przygotowując dziecko do samodzielnego pisania tekstów w czwartej klasie – kurs Nasz język polski.
  • Wprowadza dziecko w świat nauki o języku w ramach kursu Nasz język polski.
  • Zaciekawia i pobudza wyobraźnię bogatą różnorodną szatą graficzną.
  • Pozwala bliżej poznać świat przyrody i uczy szacunku do otaczającego nas świata na stronach Przygody przyrody.
  • Umożliwia zrozumienie i zapamiętanie treści przyrodniczych, zachęca do obserwacji świata przyrody oraz ułatwia rozumienie w nim roli człowieka dzięki bogactwu realistycznych zdjęć.

FAQ

Sekcja Q&A

Kto jest autorem "Nowy Elementarz Odkrywców NEON. Edukacja polonistyczna, przyrodnicza, społeczna. Podręcznik. Klasa 1. Część 3"?
Za treścią podręcznika stoją Barbara Stępień, Ewa Hryszkiewicz, Joanna Winiecka-Nowak.
Są autorami paru podręczników, ale te treści są wyjątkowo wartościowe. Autorzy podręczników mają wysokie kompetencje w dyscyplinie, na temat której piszą. Niektórzy autorzy tworzą tylko do 2 materiałów edukacyjnych, skupiając się na poznawaniu dziedziny nauki. Wynikać to może z ich zaangażowania w proces pisania. W przypadku niewielu zdarza się, że łączenie doświadczenia i wiedzy, z ich przekazywaniem dalej idą w parze.

Jakie wydawnictwo opracowało tę książkę?
"Nowy Elementarz Odkrywców NEON. Edukacja polonistyczna, przyrodnicza, społeczna. Podręcznik. Klasa 1. Część 3" opublikowało Wydawnictwo Nowa Era.


Jaki jest numer dopuszczenia przez Ministerstwo Edukacji Narodowej tego podręcznika szkolnego?
1140/1/2022 to numer dopuszczenia MEN opisywanego podręcznika szkolnego. Potocznie nazywany numerem MEN, czyli numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, znajdujący się na podręcznikach szkolnych informuje o tym, że ministerstwo oficjalnie dopuściło podręcznik do użytku w edukacji. Wbrew obiegowej opinii termin "podręcznik" powinien być używany wyłącznie w przypadku książki do nauczania posiadającej nr dopuszczenia MEN.

Czy podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Podręcznik jest zgodny z wytycznymi programu nauki obowiązującymi na dzień wydania numeru. Przed otrzymaniem numeru dopuszczenia podręczniki są oceniane przez pracowników Ministerstwa Edukacji Narodowej pod kątem zgodności z zakresem nauczania, a także z kryteriami jakościowymi.


Jak się upewnić, czy to ten podręcznik muszę kupić?
Zweryfikuj dokładnie wykaz książek w Twojej szkole w bieżącym roku szkolnym. Skieruj uwagę na numer dopuszczenia MEN, tytuł, autora/autorów oraz wydawnictwo. Miej na uwadze, że każda szkoła może mieć inne wymagania dotyczące podręczników. Dlatego warto uzyskać informacje bezpośrednio od nauczycieli bądź z listy podręczników szkolnych opublikowanych w szkole.


Która to jest część podręcznika?
To wydanie stanowi 3 część.


Informacje o wydawnictwie opisywanego podręcznika:
Nowa Era to wydawnictwo edukacyjne,wyróżniające się na tle konkurencji dzięki swojemu nieszablonowemu i holistycznemu podejściu do edukacji. Skupiając się na nowoczesnych metodach pracy z młodzieżą, zdobyło zaufanie dziesiątek tysięcy nauczycieli i placówek oświatowych na terenie całego kraju.

W co, poza podręcznikami, warto zaopatrzyć ucznia?
Nie zapomnij o odpowiednich zeszytach! Na stronach www szkół często można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych zapotrzebowań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: długopisy, ołówki, flamastry, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj, że uczniowi otoczonemu przedmiotami, które mu się podobają, np. piórnik z ulubionym bohaterem czy plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole raźniej. Sprawdź, jakie wyposażenie do szkoły polecamy w Bee.pl. Mamy tak duży wybór, że z pewnością znajdziesz coś inspirującego.


Czy jeśli pomylę się podczas kupowania to czy mogę wymienić lub zwrócić podręcznik?
Oczywiście, że możesz zwrócić zakupiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób można dokonac zwrotu produktu, przeczytasz na tej stronie.


Szczegóły - Nowy Elementarz Odkrywców NEON. Edukacja polonistyczna, przyrodnicza, społeczna. Podręcznik. Klasa 1. Część 3

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>