O Cierpliwości

Książka ta to duchowe dziełko jednego z najstarszych Ojców Kościoła, św. Cypriana z Kartaginy, który żył i pisał w III wieku wśród ognia prześladowań a swą naukę opieczętował męczeństwem.Jego pisma oświecały umysły, tak że późniejsi Ojcowie Augustyn i Hieronim mówią o nich z największą czcią; ale...
10,05 * 10,62 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 9,61 zł

Opis

Książka ta to duchowe dziełko jednego z najstarszych Ojców Kościoła, św. Cypriana z Kartaginy, który żył i pisał w III wieku wśród ognia prześladowań a swą naukę opieczętował męczeństwem.
Jego pisma oświecały umysły, tak że późniejsi Ojcowie Augustyn i Hieronim mówią o nich z największą czcią; ale jeszcze bardziej zagrzewały serca i podnosiły je od rzeczy znikomych do Boga.
Jego dzieła są i dziś bardzo cenne, bo i dziś miliony chrześcijan potrzebują pociechy oraz aby słowem natchnionym wzmacniano ich wśród coraz cięższej walki z kłamstwem, obłudą i nędzą; aby serca podnoszono od łudzących przyjemności i rozkoszy tego świata do rzeczy niebieskich.
Powodem napisania O cierpliwości były spory, które powstały między wiernymi. Przywrócenie zgody i uspokojenie rozjątrzonych umysłów było tu zadaniem św. Cypriana.

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Szczegóły - O Cierpliwości

Inni Klienci kupili również
Bestsellery - Książki