NOWOŚĆ Obiecaj, że wrócisz - Barbara Wysoczańska

Obiecaj, że wrócisz

Książka wydana w serii Wielkie Litery – w specjalnym formacie z dużą czcionką dla seniorów i osób słabowidzących. WOJNA WYOSTRZYŁA JEJ ZMYSŁY, OBRAZY ŚMIERCI I NIENAWIŚCI PRZETACZAJĄCE SIĘ PRZEZ MIASTO NAUCZYŁY JĄ W KRÓTKIM CZASIE WIDZIEĆ WOKÓŁ WYŁĄCZNIE WROGÓW. W rzeczywistości wojennej okupacji...
59,90

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 53,48 zł

Opis

Książka wydana w serii Wielkie Litery – w specjalnym formacie z dużą czcionką dla seniorów i osób słabowidzących.

WOJNA WYOSTRZYŁA JEJ ZMYSŁY, OBRAZY ŚMIERCI I NIENAWIŚCI PRZETACZAJĄCE SIĘ PRZEZ MIASTO NAUCZYŁY JĄ W KRÓTKIM CZASIE WIDZIEĆ WOKÓŁ WYŁĄCZNIE WROGÓW.

W rzeczywistości wojennej okupacji młoda żona polskiego oficera Karolina Kornacka zamieszkuje u teściów i czeka na powrót męża z obozu jenieckiego z ZSRS. Codzienność Kornackich zmienia się wraz z przejęciem ich domu przez oficera SS Friedricha Webera i jego żony Leni. Równocześnie w wyniku ogłoszonej amnestii dla polskich jeńców, z więzienia NKWD zostaje zwolniony Waldek Romanowicz, przyjaciel i adiutant zaginionego porucznika Kornackiego. Romanowicz zostaje wysłany przez polski rząd w Londynie do Warszawy jako szkolony żołnierz AK. Przy okazji przybywa tam również z osobistą misją pomocy Karolinie Kornackiej. Tymczasem Niemcy odnajdują w lasku katyńskim tysiące zwłok polskich jeńców. Jestem żoną i córką żołnierzy, walkę mam we krwi, więc będę walczyć.

Szczegóły - Obiecaj, że wrócisz

Recenzje książki Obiecaj, że wrócisz (1)

Ocena 
Opinia użytkownika sklepu

W wojnie nie ma nic wzniosłego. To zło i śmierć na każdym kroku.

Karolina jest młodą żoną polskiego oficera i mamą małego Krzysia. Przed wojną małżeństwo mieszkało w Brześciu , lecz na skutek splotu okoliczności kobieta wraca do Warszawy w towarzystwie wysokiego rangą oficera SS.

Dziewczyna zatrzymuje się w domu teściów, Marii i Antoniego Kornackich. Niedługo potem do willii wprowadza się niedawny wybawca młodej mężatki Friedrich Webber wraz z żoną, Leni.

Od teraz obie rodziny są zmuszone koegzystować , a dodatkowo Polki mogą zostać na miejscu w charakterze służących.

Czy w obliczu konfliktu uda im się porozumieć?

Rok 1942

Do ojczyzny po dziesięciomiesięcznym szkoleniu w Szkocji wraca Waldek Romanowicz , najbliższy przyjaciel Staszka Kornackiego.

Mężczyzna jako jedyny przeżył i na mocy amnestii został uwolniony z obozu w Suchanowce i zgodził się za wszelką cenę chronić rodzinę Kornackiego , a przy tym dostał zlecenie likwidacji hauptsturmführera Webbera.

Czy mu się uda? Jakie tajemnice ukrywa i co przeżył w trakcie niewoli?

Czy Staszek wróci do domu?

Czy na wojnie jest jeszcze miejsce na dobroć i miłość?

To była bardzo poruszająca i piękna historia o odwadze , poświęceniu i granicach ludzkiej wytrzymałości. O bólu, stracie i ludziach, którym przyszło mierzyć się z czymś dziś nie do wyobrażenia, lecz książka Barbary Wysoczańskiej niesie ze sobą również nadzieję i przekonanie o tym, że nie wolno się poddawać. Nigdy.

Fabuła stworzona przez autorkę intryguje i uderza swoją realnością w czułe struny serca i duszy.

Polecam gorąco.

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>