Oblicza epok 1.1. Zakres podstawowy i rozszerzony. Podręcznik do języka polskiego dla liceum i technikum. Nowa edycja

Nowa edycja podręczników dla szkół ponadpodstawowych już od 1 klasy stopniowo przygotowują i oswajają uczniów z wymaganiami egzaminu maturalnego od 2023 r. Seria Oblicza epok w uporządkowany sposób odnosi treści z minionych epok do współczesności. To pozwala nauczycielowi zainteresować uczniów...
54,99 * 57,40 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 53,94 zł

Opis

Nowa edycja podręczników dla szkół ponadpodstawowych już od 1 klasy stopniowo przygotowują i oswajają uczniów z wymaganiami egzaminu maturalnego od 2023 r. Seria Oblicza epok w uporządkowany sposób odnosi treści z minionych epok do współczesności. To pozwala nauczycielowi zainteresować uczniów tematem i pokazać im powtarzalność motywów i symboli literackich i kulturowych.

Atuty: Nowa edycja podręczników to przejrzysta, stała struktura prezentowania materiału, wzbogacona o dodatkowe elementy wymagane na maturze. Wskazówki jak tworzyć notatkę syntetyzującą, wypowiedź argumentacyjną lub wypowiedź ustną z przykładami, pomocnymi w przygotowaniu do matury od 2023 r. Testy historycznoliterackie z zadaniami typu maturalnego, pozwalające uczniom powtórzyć materiał i przyzwyczaić się do takiej formy sprawdzania wiedzy. Jeszcze więcej współczesnych tekstów kultury bliskich uczniom (filmy, komiksy, sztuka uliczna), które ułatwiają zrozumienie treści. Rozbudowane Miniprzewodniki doskonalą umiejętność korzystania z różnych źródeł informacji, kształcą nawyki systematycznego uczenia się i porządkowania wiedzy. Nauka o przeszłości poprzez odniesienia do współczesności, pomaga uczniom dostrzegać nawiązania do minionych epok we współczesnej kulturze.

Nowoczesny sposób komunikacji pozwala połączyć naukę o epokach minionych z zagadnieniami z życia codziennego uczniów, co wpływa na ich chęć poszerzania wiedzy. Szeroko zróżnicowane teksty kultury, które pokazują korespondencję motywów literackich na przestrzeni lat, wpływają na zwiększenie umiejętności interpretacyjnych ucznia.

Bogaty wybór poleceń do tekstów pozwala na efektywną pracę z każdym zespołem klasowym. Ich podział oraz kompozycja pokazują, jak pracować z tekstem, i pomagają kształcić umiejętności, niezbędne na maturze. Kompleksowe powtórzenie oraz elementy porządkujące wiedzę zapewniają utrwalenie i uporządkowanie wiadomości. Powtórzenia w formie przyjaznej uczniom mapy myśli ? graficzne podsumowania najważniejszych informacji zwrócą uwagę uczniów na kluczowe treści. Sekcja Przypomnij sobie, pomagająca uczniom powtórzyć i utrwalić zagadnienia omawiane w szkole podstawowej

Oprawa graficzna zaprojektowana w taki sposób, aby sprzyjała zapamiętywaniu - wyeksponowane ramki z kluczowymi informacjami oraz infografiki, które w prosty sposób przedstawiają ważne treści.

FAQ

Sekcja FAQ

Kto napisał "Oblicza epok 1.1. Zakres podstawowy i rozszerzony. Podręcznik do języka polskiego dla liceum i technikum. Nowa edycja"?
Podręcznik "Oblicza epok 1.1. Zakres podstawowy i rozszerzony. Podręcznik do języka polskiego dla liceum i technikum. Nowa edycja" jest opracowaniem zbiorowym,za napisanie treści odpowiada grono autorów, a do tworzenia treści zaangażowanych było grono osób.

 
Które wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Pozycja "Oblicza epok 1.1. Zakres podstawowy i rozszerzony. Podręcznik do języka polskiego dla liceum i technikum. Nowa edycja" została wydana przez Wydawnictwo WSiP.

 
Jaki jest numer zatwierdzenia MEN tego podręcznika szkolnego?
952/1/2022/z1 jest nr dopuszczenia MEN podręcznika. Nr MEN, czyli numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, znajdujący się na podręcznikach szkolnych informuje o tym, że minister oficjalnie dopuścił podręcznik do użytku w edukacji. Jako ciekowostkę zaznaczmy, że termin podręcznik powinien być używany wyłącznie w przypadku książki szkolnej posiadającej właśnie numer dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik spełnia wymogi obecnego programu nauczania?
Ten podręcznik jest zgodny z obowiązującymi w dniu wydania numeru wytycznymi programu nauki. Przed uzyskaniem numeru dopuszczenia podręczniki są weryfikowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w kwestii zgodności z zakresem nauczania, jak również z kryteriami jakościowymi.

 
Na podstawie czego mam wiedzieć, że to ten podręcznik muszę kupić?
3 kroki do sprawdzenia zgodności zamawianych książek szkolnych z listą potrzebnych:
 • Zdobądź listę niezbędnych do kupienia podręczników w szkole.
 • Zwróć szczególną uwagę na tytuł, nr MEN, autorów, wydawnictwo.
 • Upewnij się, że wymienione powyżej dane znajdują się na karcie oglądanego produktu.

 
Jakiego zakresu wiedzy jest podręcznik Oblicza epok 1.1. Zakres podstawowy i rozszerzony. Podręcznik do języka polskiego dla liceum i technikum. Nowa edycja?
Ten podręcznik jest dedykowany dla poziomu zarówno podstawowego jak i rozszerzonego.

 
Do której serii podręczników szkolnych należy "Oblicza epok 1.1. Zakres podstawowy i rozszerzony. Podręcznik do języka polskiego dla liceum i technikum. Nowa edycja"?
Tytuł należy do popularnej serii edukacyjnej "OBLICZA EPOK".
Wraz z innymi składowymi cyklu, podręcznik ten ma za zadanie dostarczyć kompleksowych materiałów edukacyjnych, które pomogą ich studentom rozwijać wiedzę, a także umiejętności systematycznie i w sposób zorganizowany.

 
O wydawcy opisywanego podręcznika:
Od 1945 r., Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne (WSiP) wydają wysokiej jakości materiały edukacyjne dla nauczycieli i uczniów w Polsce. Wydając 25 tysięcy tytułów z całkowitym nakładem ponad 2 000 000 000 sztuk, WSiP jest jednym z najbardziej znanych publikacji w kraju. Wydawnictwo specjalizuje się w publikacji wielu typów materiałów, takich jak podręczniki, poradniki, kursy i repetytoria. WSiP rozwija też nowoczesne serwisy edukacyjne, jak WSiPnet, oferujące e-podręczniki, a także prowadzi Klub Nauczyciela.
 
Do której klasy i na jakim etapie nauki jest niezbędny ten podręcznik?
Publikacja została wydana dla uczniów klas LO 1. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od szkoły, pamiętaj, by dobrać podręcznik dopasowany do poziomu edukacji, na którym obecnie znajduje się uczeń.
 
Do którego przedmiotu odnosi się ta książka?
Przedstawiony podręcznik dedykowany jest jednemu, specyficznemu obszarowi nauki, którym jest język polski.

 
O serii opisywanego podręcznika szkolnego:
3 top zalety książek do nauki języka polskiego z serii Oblicza epok

 • Pomagają powtórzyć wiedzę z wcześniejszych lat edukacji,
 • W tej serii liczy się nie tylko literatura, ale także inne media kultury tj. teatr, muzyka, street-art czy kinematografia,
 • Ułatwiają przygotowanie do ustnej i pisemnej matury na poziomie podstawowym lub rozszerzonym.

 
Co, obok podręczników, warto kupić na nowy rok szkolny?
Na stronach www szkół często można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: przybory do pisania, mazaki, artykuły plastyczne i kreatywne. Miej na uwadze zdobycie odpowiednich zeszytów. Plecak z motywem z ulubionej gry, piórnik z wizerunkiem ukochanego bohatera... W rok szkolny warto wejść z werwą i we własnym stylu! Dedykowane artykuły szkolne dostarczą radości, a wręcz dodać nieco pewności siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą zainspirować do pracy twórczej. Sprawdź produkty szkolne, z którymi warto rozpocząć nowy rok szkolny.

 
Czy mogę wymienić lub zwrócić kupiony u Was podręcznik?
Produkty nie podlegają wymianie, ale musisz wiedzieć, że przy zakupie online zawsze możesz zwrócić, a w zamian kupić odpowiedni. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak można zwracać nietrafione zakupy? Wszystkie informacje znajdziesz tutaj.

 

Szczegóły - Oblicza epok 1.1. Zakres podstawowy i rozszerzony. Podręcznik do języka polskiego dla liceum i technikum. Nowa edycja

 • MEN: 952/1/2022/z1
 • Wydawnictwo WSiP
 • Seria Oblicza Epok
 • Rok wydania: 2022
 • Oprawa: Miękka
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788302204203
 • Język: polski
 • Podtytuł: Liceum technikum
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788302204203

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>