Oblicza epok 1.2. Podręcznik do języka polskiego dla liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony. Nowa edycja

Nowa edycja podręczników dla szkół ponadpodstawowych już od 1 klasy stopniowo przygotowują i oswajają uczniów z wymaganiami egzaminu maturalnego od 2023 r. Seria Oblicza epok w uporządkowany sposób odnosi treści z minionych epok do współczesności. To pozwala nauczycielowi zainteresować uczniów...
54,98 * 57,40 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 54,19 zł

Opis

Nowa edycja podręczników dla szkół ponadpodstawowych już od 1 klasy stopniowo przygotowują i oswajają uczniów z wymaganiami egzaminu maturalnego od 2023 r. Seria Oblicza epok w uporządkowany sposób odnosi treści z minionych epok do współczesności. To pozwala nauczycielowi zainteresować uczniów tematem i pokazać im powtarzalność motywów i symboli literackich i kulturowych.

Atuty: Nowa edycja podręczników to przejrzysta, stała struktura prezentowania materiału, wzbogacona o dodatkowe elementy wymagane na maturze.

 • Wskazówki jak tworzyć notatkę syntetyzującą, wypowiedź argumentacyjną lub wypowiedź ustną z przykładami, pomocnymi w przygotowaniu do matury od 2023 r.
 • Testy historycznoliterackie z zadaniami typu maturalnego, pozwalające uczniom powtórzyć materiał i przyzwyczaić się do takiej formy sprawdzania wiedzy.
 • Jeszcze więcej współczesnych tekstów kultury bliskich uczniom (filmy, komiksy, sztuka uliczna), które ułatwiają zrozumienie treści.
 • Rozbudowane Miniprzewodniki doskonalą umiejętność korzystania z różnych źródeł informacji, kształcą nawyki systematycznego uczenia się i porządkowania wiedzy.

Nauka o przeszłości poprzez odniesienia do współczesności, pomaga uczniom dostrzegać nawiązania do minionych epok we współczesnej kulturze.

 • Nowoczesny sposób komunikacji pozwala połączyć naukę o epokach minionych z zagadnieniami z życia codziennego uczniów, co wpływa na ich chęć poszerzania wiedzy.
 • Szeroko zróżnicowane teksty kultury, które pokazują korespondencję motywów literackich na przestrzeni lat, wpływają na zwiększenie umiejętności interpretacyjnych ucznia.
 • Bogaty wybór poleceń do tekstów pozwala na efektywną pracę z każdym zespołem klasowym. Ich podział oraz kompozycja pokazują, jak pracować z tekstem, i pomagają kształcić umiejętności, niezbędne na maturze.

Kompleksowe powtórzenie oraz elementy porządkujące wiedzę zapewniają utrwalenie i uporządkowanie wiadomości.

 • Powtórzenia w formie przyjaznej uczniom mapy myśli - graficzne podsumowania najważniejszych informacji zwrócą uwagę uczniów na kluczowe treści.
 • Sekcja Przypomnij sobie, pomagająca uczniom powtórzyć i utrwalić zagadnienia omawiane w szkole podstawowej.
 • Oprawa graficzna zaprojektowana w taki sposób, aby sprzyjała zapamiętywaniu - wyeksponowane ramki z kluczowymi informacjami oraz infografiki, które w prosty sposób przedstawiają ważne treści.

FAQ

Sprawdź FAQ

Kto jest autorem "Oblicza epok 1.2. Podręcznik do języka polskiego dla liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony. Nowa edycja"?
Podręcznik "Oblicza epok 1.2. Podręcznik do języka polskiego dla liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony. Nowa edycja" jest opracowaniem zbiorowym,za stworzenie treści odpowiada wielu autorów, a do zawartości zaangażowanych było grono osób.

 
Jakie wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
"Oblicza epok 1.2. Podręcznik do języka polskiego dla liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony. Nowa edycja" wydało Wydawnictwo WSiP.

 
Jaki numer zatwierdzenia MEN posiada ten podręcznik?
952/2/2022/z1 - nr dopuszczenia MEN opisywanego podręcznika. Poznaczenie nr MEN oznacza, że podręcznik został dopuszczony do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jako ciekowostkę zaznaczmy, że termin podręcznik powinien dotyczyć wyłącznie książki do nauki posiadającej właśnie nr dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Tak, "Oblicza epok 1.2. Podręcznik do języka polskiego dla liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony. Nowa edycja" został napisany zgodnie z obowiązującymi na dzień wydania numeru wytycznymi programu nauki. Podręcznik został określony numerem dopuszczenia MEN, czyli Ministerstwa Edukacji Narodowej, co w praktyce oznacza, że został zweryfikowany w kwestii zgodności z programem nauki.

 
Jak się upewnić, czy to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Sprawdź szczegółowo wykaz książek obowiązujących w Twojej szkole w danym roku szkolnym. Zwróć szczególną uwagę na nr dopuszczenia MEN, tytuł, autora/autorów oraz wydawnictwo. Pamiętaj, że każda jednostka nauczania może mieć inne wymagania dotyczące wykazu podręczników. Z tego powodu warto jest uzyskać informacje bezpośrednio od nauczycieli lub z wykazu podręczników szkolnych przesłanych przez szkołę.

 
Jaki zakres wiedzy obejmuje ta książka?
Ten podręcznik został przygotowany z myślą o poziomie zarówno podstawowym jak i rozszerzonym.

 
Do jakiej serii publikacji edukacyjnych należy "Oblicza epok 1.2. Podręcznik do języka polskiego dla liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony. Nowa edycja"?
Tytuł jest częścią serii edukacyjnej OBLICZA EPOK.
Podobnie jak pozostałe składniki z tego cyklu, podręcznik został stworzony celem zapewnienia uczniom spójnych materiałów edukacyjnych, których uważna lektura wspomoże rozwój wiedzy i umiejętności w sposób uporządkowany, jak również logiczny.

 
Do której klasy i na jakim szczeblu nauki jest niezbędny ten wspomniany podręcznik?
Pozycja jest przeznaczona dla uczniów klas LO 1. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od szkoły, pamiętaj, aby dobrać podręcznik dopasowany do poziomu edukacji, na którym obecnie jest uczeń.
 
Do zgłębiania wiedzy, z jakiego przedmiotu ta publikacja jest rekomendowana?
Przedstawiony podręcznik dedykowany jest jednemu obszarowi nauki, jakim jest język polski.

 
Informacje o wydającym opisywany podręcznik:
Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, z ponad 70-letnim doświadczeniem, to uznany gracz na polskim rynku podręczników. Począwszy od publikacji pierwszego podręcznika w 1945 r., WSiP wydało niezliczoną liczbę materiałów edukacyjnychwe współpracy z cenionymi naukowcami i ekspertami. Oferta wydawnictwa obejmuje różne cykle podręczników, repetytoria, poradniki i kursy, a także innowacyjne platformy edukacyjne, takie jak WSiPnet. Ponadto, WSiP prowadzi Klub Nauczyciela, oferując dedykowane wsparcie dla profesjonalistów w dziedzinie edukacji.
 
Informacje o serii opisywanego podręcznika szkolnego:
Odkryj 3 główne zalety podręczników do nauki języka polskiego z serii "Oblicza epok"

 • Ułatwiają przypominanie wiedzy z wcześniejszych lat edukacji,
 • Otwierają oczy na wszechstronną edukację kulturową - nie tylko literatura, ale także inne media kultury tj. teatr, muzyka, street-art czy kinematografia,
 • Ułatwiają przygotowanie zarówno do ustnej, jak i pisemnej matury na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

 
W co jeszcze, poza podręcznikami, warto zaopatrzyć ucznia?
Na stronach internetowych szkół często można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: długopisy, ołówki, przybory do rysowania, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj o zdobyciu zeszytów. Pamiętaj, że uczniowi używającemu przedmiotów, które mu się podobają, np. piórnik z ulubionym bohaterem oraz plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole trochę raźniej. Sprawdź, jakie komplety szkolne polecamy w Bee.pl. Mamy tak szeroki wybór, że na pewno znajdziesz coś inspirującego.

 
Czy mogę zwrócić lub wymienić kupiony u Was podręcznik?
Zawsze możesz zwrócić nietrafiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób można zwrócić produkt, przeczytasz tutaj.

 

Szczegóły - Oblicza epok 1.2. Podręcznik do języka polskiego dla liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony. Nowa edycja

 • MEN: 952/2/2022/z1
 • Wydawnictwo WSiP
 • Seria Oblicza Epok
 • Rok wydania: 2022
 • Oprawa: Miękka
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788302204210
 • Język: polski
 • Podtytuł: Liceum Technikum
 • ISBN: 9788302204210

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>