Oblicza geografii 1. Maturalne karty pracy dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe

Przedstawiona publikacja oswaja z formą zadań maturalnych dzięki zadaniom typu maturalnego uporządkowanym według rozdziałów z podręcznika. Pomaga kształcić umiejętność rozwiązywania zadań maturalnych dzięki przykładowym zadaniom rozwiązanym krok po kroku. Pozwala ćwiczyć różnorodne umiejętności...
27,55 * 30,50 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 26,99 zł

Opis

Przedstawiona publikacja oswaja z formą zadań maturalnych dzięki zadaniom typu maturalnego uporządkowanym według rozdziałów z podręcznika.

 • Pomaga kształcić umiejętność rozwiązywania zadań maturalnych dzięki przykładowym zadaniom rozwiązanym krok po kroku.
 • Pozwala ćwiczyć różnorodne umiejętności geograficzne dzięki zadaniom z bogatym materiałem źródłowym.
 • Pomaga wyćwiczyć umiejętności często sprawdzane na maturze dzięki zadaniom z poprzednich matur wybranym do każdego rozdziału.
 • Umożliwia przekrojowe sprawdzenie wiedzy i umiejętności po klasie 1 za pomocą „Zestawu maturalnego”, który znajduje się na końcu publikacji.

FAQ

Sekcja Q&A

Kto napisał "Oblicza geografii 1. Maturalne karty pracy dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe"?
Dorota Burczyk, Violetta Feliniak, Bogusława Marczewska, Sebastian Ropel, Józef Soja są autorami tego podręcznika.
Są autorami paru podręczników szkolnych, ale ich treści są wartościowe. Autorzy podręczników mają wysokie kompetencje w dziedzinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko jeden do dwóch podręczników edukacyjnych, skupiając się bardziej na poznawaniu dziedziny nauczania. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. Dla niewielu zdarza się, że łączenie wiedzy z ich przekazywaniem dalej idą w parze.
 
Które wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
"Oblicza geografii 1. Maturalne karty pracy dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe" opublikowało Wydawnictwo Nowa Era.

 
Jak zweryfikować, czy to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Sprawdź dokładnie wykaz książek w Twojej szkole w aktualnym roku szkolnym. Zwróć uwagę na zgodność tytułu, autora/autorów oraz wydawnictwa. Pamiętaj, że każda szkoła może mieć inne wymagania dotyczące wykazu podręczników. Z tego powodu warto uzyskać informacje bezpośrednio od wychowawców lub z wykazu podręczników szkolnych przesłanych przez szkołę.

 
O wydającym ten podręcznik:
Nowa Era to wydawnictwo edukacyjne,które dzięki swojemu nowoczesnemu i holistycznemu podejściu do edukacji wyróżnia się na tle innych wydawnictw na rynku. Skupiając się na nowoczesnych sposobach pracy z uczniami, zdobyło zaufaniewiększości nauczycieli i placówek na terenie Polski.
 
Do której serii publikacji edukacyjnych należy "Oblicza geografii 1. Maturalne karty pracy dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe"?
Tytuł należy do popularnej serii edukacyjnej OBLICZA GEOGRAFII.
Wraz z innymi składowymi cyklu, ta książka ma za zadanie dostarczyć kompleksowych materiałów dydaktycznych, które pomogą uczniom rozwijać wiedzę jak również umiejętności w sposób systematyczny i zorganizowany.

 
Jakiego zakresu wiedzy jest podręcznik Oblicza geografii 1. Maturalne karty pracy dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe?
Książka ta jest przeznaczona dla osób na poziomie rozszerzonym. Przygotowana dla uczniów mocniej zaawansowanych.

 
Do czego służą karty pracy?
Karty pracy są dodatkowymi pomocami dydaktycznymi włączonymi do podręczników lub do nich dołączonymi, które obejmują różnorodne zadania i ćwiczenia.

 
Dla uczniów której klasy i na jakim poziomie nauki jest potrzebny ten podręcznik?
Pozycja jest przeznaczona dla uczniów klas LO 1. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od nauczyciela, to pamiętaj, by dobrać podręcznik dopasowany do poziomu edukacji, na którym obecnie znajduje się uczeń.
 
Do nauki, którego przedmiotu potrzebna jest ta książka?
Ta książka może być wykorzystana do nauki geografii.

 
Ile stron zawiera ta pozycja?
Ta książka ma 176 stron.
Jest wypełniona treścią edukacyjną udoskonaloną grafikami. Zawarto w niej ważne i starannie dobrane informacje, które dostarczają wymaganą wiedzę z danego przedmiotu.

 
O serii opisywanego podręcznika szkolnego:
Oblicza geografii od wydawnictwa Nowa Era to zbiór podręczników, kart pracy, atlasów pomocy naukowych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W skład tej serii wchodzą zarówno podręczniki na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym.

Składowe serii to kompletnie przygotowane materiały pomocne w nauczaniu geografii społeczno-ekonomicznej, fizycznej i geografii ziemi polskiej. Podręczniki skutecznie wspierają przygotowania do matury, motywują uczących się by kontynuować naukę geografii zarówno w szkole średniej, jak i na jeszcze wyższym etapie edukacji.

Dobrze skonstruowany podręcznik, intuicyjny atlas geograficzny oraz zeszyt ćwiczeń pełny zadań maturalnych zapewnią optymalne przygotowanie do egzaminu maturalnego - po Oblicza geografii można się tego spodziewać.

9 powodów, dla których warto sięgnąć po cykl "Oblicza geografii":

 • zawierają ciekawe opracowania wiodących zagadnień,
 • wykorzystują techniki do zapamiętywania przydatne w nauczaniu,
 • podnoszą poziom wiedzy uczących się,
 • składają się z przykładowe testy egzaminu dojrzałości,
 • ułatwiają nauczycielom realizowanie podstawy programowej MEN,
 • zachęcają uczniów do poszerzania wiedzy we własnym zakresie,
 • zawierają kreatywne materiały dydaktyczne,
 • ułatwiają systematykę w przygotowaniach do sprawdzianów i matury,
 • są bogate w dodatkowe pomoce dydaktyczne.

 
Co powinien posiadać uczeń oprócz podręczników?
Na stronach www szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: długopisy, ołówki, flamastry, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj o nabyciu zeszytów! Plecak w ulubionym kolorze, piórnik z wizerunkiem ukochanego bohatera... W rok szkolny warto wejść z dobrą energią i w dobrym stylu. Dedykowane artykuły wyprawkowe mogą dostarczyć radości, a nawet zwiększyć pewność siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą zainspirować do pracy twórczej. Sprawdź kolekcje do szkoły, z którymi warto rozpocząć nowy rok szkolny.

 
Czy jeśli pomylę się podczas zakupów to mogę wymienić lub zwrócić podręcznik?
Zawsze możesz zwrócić nietrafiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób możesz zwrócić produkt, przeczytasz na tej stronie.

 

Szczegóły - Oblicza geografii 1. Maturalne karty pracy dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>