Oblicza geografii 2. Karty pracy ucznia dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe

Karty pracy ucznia „Oblicza geografii 2” to gotowe zestawy różnorodnych zadań idealne do wykorzystania zarówno na lekcji, jak i w domu. Ułatwiają pracę z uczniami, którzy nie zdają matury z geografii, a także pozwalają zaoszczędzić czas potrzebny na przygotowanie się do zajęć. Ułatwiają nauczanie...
24,99 * 28,50 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 23,83 zł

Opis

Karty pracy ucznia „Oblicza geografii 2” to gotowe zestawy różnorodnych zadań idealne do wykorzystania zarówno na lekcji, jak i w domu. Ułatwiają pracę z uczniami, którzy nie zdają matury z geografii, a także pozwalają zaoszczędzić czas potrzebny na przygotowanie się do zajęć.

 • Ułatwiają nauczanie podstaw geografii społeczno-ekonomicznej ogólnej dzięki ścisłej korelacji z podręcznikiem „Oblicza geografii 2” do zakresu podstawowego oraz dzięki uporządkowaniu zadań zgodnie z kolejnością tematów w podręczniku.
 • Umożliwiają skuteczne opanowanie najważniejszych treści z lekcji, co zapewnia optymalna liczba zadań dostosowanych do poziomu i wieku uczniów oraz różnorodność poleceń wymagających od uczniów zastanowienia się nad odpowiedzią.
 • Ułatwiają uczniom uporządkowanie i zapamiętanie informacji z lekcji, a także samodzielne sprawdzenie stopnia opanowania wiedzy dzięki nowym rozwiązaniom dydaktycznym Zapamiętaj oraz Na wyrywki.
 • Przyspieszają rozwiązywanie trudniejszych zadań poprzez odwołania do odpowiednich stron z podręcznika oraz atlasu geograficznego.
 • Ułatwiają uczniom przygotowania do sprawdzianów za pomocą Kart powtórzeniowych znajdującym się na końcu każdego rozdziału.
 • Zastępują zeszyt przedmiotowy, ponieważ zawierają strony z miejscem na notatki.

FAQ

Sekcja Q&A

Kto jest autorem "Oblicza geografii 2. Karty pracy ucznia dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe"?
Katarzyna Maciążek to autor tego podręcznika.
Jest autorem kilku podręczników, jednak te treści są wartościowe. Często autorzy podręczników mają wyższe stopnie naukowe w dziedzinie, na temat której piszą. Czy wiesz, że niektórzy autorzy tworzą tylko 1 - 2 materiałów edukacyjnych, skupiając się na eksploracji dziedziny nauczania. Wynikać to może przykładowo z konieczności dużego zaangażowania w proces przygotowywania treści. W przypadku niewielu zdarza się, że łączenie doświadczenia z ich przekazywaniem idą w parze.
 
Jakie wydawnictwo opracowało tę książkę?
Ten szkolny niezbędnik "Oblicza geografii 2. Karty pracy ucznia dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe" został przygotowany przez Wydawnictwo Nowa Era.

 
Jak upewnić się, czy to ten podręcznik muszę kupić?
Sprawdź wykaz książek w Twojej szkole w bieżącym roku szkolnym. Zwróć uwagę na tytuł, autora lub autorów oraz wydawnictwo. Pamiętaj, że każda jednostka nauczania może mieć inne wymagania dotyczące podręczników. Dlatego warto uzyskać informacje bezpośrednio od wychowawców bądź z wykazu podręczników szkolnych udostępnionych przez szkołę.

 
Przeczytaj o wydającym opisywany podręcznik:
Nowa Era to nie tylko wydawnictwo edukacyjne, ale również partner dla uczniów, rodziców i nauczycieli, zapewniający najnowsze materiały edukacyjne. Swoim nietypowym podejściem do nauczania, inspirowane metodologią holistyczną, zdobyło zaufanie tysięcy szkół oświatowych na terenie Polski.
 
Z ilu stron składa się ten podręcznik?
"Oblicza geografii 2. Karty pracy ucznia dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe" to książka złożona z 160 stron.
Jest wypełniona edukacyjną treścią uatrakcyjnioną grafikami. Zawarto w niej wartościowe i starannie dobrane materiały, które dostarczają wymaganą wiedzę z danego zakresu.

 
Do jakiej serii publikacji edukacyjnych należy "Oblicza geografii 2. Karty pracy ucznia dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe"?
Tytuł ten należy do serii edukacyjnej Oblicza Geografii.
Analogicznie do pozostałych tytułów z tego cyklu, podręcznik został stworzony celem zapewnienia uczniom spójnych materiałów edukacyjnych, które umożliwią im rozwijanie wiedzy i umiejętności w sposób uporządkowany i logiczny.

 
Jaki jest zakres wiedzy podręcznika Oblicza geografii 2. Karty pracy ucznia dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe?
Podręcznik dedykowany jest dla poziomu podstawowego.

 
Do której klasy i na jakim szczeblu nauki jest niezbędny ten wspomniany podręcznik?
Książka jest przeznaczona dla uczniów klas LO 2. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od nauczyciela, pamiętaj, by dobrać podręcznik odpowiedni do poziomu edukacji, na którym obecnie jest uczeń.
 
W kontekście którego przedmiotu ta książka jest przydatna?
To jest publikacja do nauki geografii.

 
Przeczytaj o serii tego podręcznika:
Oblicza geografii od wyd. Nowa Era to seria podręczników szkolnych, jak również pomocy naukowych dla uczniów szkół średnich.

Seria zawiera rzetelnie przygotowane materiały przydatne w nauczaniu geografii, w szczególności społeczno-ekonomicznej, fizycznej i geografii ziemi polskiej. Podręczniki wspierają przygotowania do egzaminu maturalnego, zachęcają uczniów do kontynuowania nauki geografii nie tylko w szkole średniej, ale także na na jeszcze wyższym etapie edukacji.

Dobrze stworzony podręcznik, czytelny atlas geograficzny oraz zeszyt ćwiczeń pełen zadań maturalnych wspomogą przygotowanie do egzaminu maturalnego.

9 zalet cyklu "Oblicza geografii":

 • zawierają interesujące opracowania ważnych tematów,
 • wykorzystują metody do zapamiętywania przydatne w nauczaniu,
 • podnoszą poziom wiedzy uczących się,
 • w skład wchodzą przykładowe testy maturalne,
 • ułatwiają nauczycielom realizowanie programu MEN,
 • zachęcają uczniów do pogłębiania wiedzy we własnym zakresie,
 • są bogate w kreatywne materiały dydaktyczne,
 • ułatwiają systematykę w przygotowaniach do sprawdzianów i matury,
 • są bogate w dodatki takie jak gry, mapy czy multimedia jako pomoce dydaktyczne.

 
Co, oprócz podręczników, warto kupić na kolejny rok szkolny?
Na stronach internetowych szkół często można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: przybory do pisania, kredki, artykuły plastyczne i kreatywne. Miej na uwadze zakup zeszytów! Plecak w ulubionym kolorze, piórnik z wizerunkiem lubianego zwierzaka... W rok szkolny warto wejść energetycznie i w dobrym stylu! Dedykowane artykuły wyprawkowe dostarczą radości, a wręcz zwiększyć nieco pewność siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą dostarczyć inspiracji do pracy twórczej. Sprawdź wyposażenie do szkoły, z którymi warto zacząć nowy rok szkolny.

 
Czy mogę wymienić lub zwrócić kupiony podręcznik?
Produkty nie podlegają wymianie, ale pamiętaj o tym, że przy zakupie online możesz zwrócić, i w zamian zamówić odpowiedni. Chcesz wiedzieć więcej o tym, jak można zwracać nietrafione zakupy? Komplet informacji znajdziesz na tej stronie.

 

Szczegóły - Oblicza geografii 2. Karty pracy ucznia dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>