Oblicza geografii 2. Szkoły ponadpodstawowe. Zakres rozszerzony: Podręcznik i Maturalne karty pracy

Oblicza geografii 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe Podręcznik "Oblicza geografii 2" do zakresu rozszerzonego zawiera treści dotyczące geografii społeczno-ekonomicznej. Został wzbogacony o nowe rozwiązania dydaktyczne i skutecznie...
85,69 * 96,00 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 79,56 zł

Opis

Oblicza geografii 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe

Podręcznik "Oblicza geografii 2" do zakresu rozszerzonego zawiera treści dotyczące geografii społeczno-ekonomicznej. Został wzbogacony o nowe rozwiązania dydaktyczne i skutecznie przygotowuje ucznia do matury.

 • Ułatwia zrozumienie przyczyn i konsekwencji wybranych procesów politycznych i społeczno-gospodarczych dzięki elementowi Przyczyny i skutki.
 • W ciekawy sposób wyjaśnia skomplikowane zjawiska i procesy społeczno-ekonomiczne na atrakcyjnych i czytelnych infografikach.
 • Umożliwia szybkie i skuteczne powtórki przed sprawdzianami za pomocą elementów Podsumowanie oraz Test sprawdzający.
 • Umożliwia przypomnienie podstawowej wiedzy z geografii dzięki elementowi To było w szkole podstawowej zamieszczonemu na początku każdego rozdziału.
 • Ćwiczy umiejętność rozwiązywania zadań maturalnych z określonym czasownikiem operacyjnym dzięki elementom Sposób na zadania oraz Zadania powtórzeniowe zamieszczonym na końcu każdego rozdziału.
 • Ułatwia przygotowanie do matury za pomocą elementu Interakcje, który w syntetyczny sposób przedstawia najważniejsze relacje i zależności między komponentami środowiska geograficznego.
 • Umożliwia ocenę zjawisk i procesów społeczno-ekonomicznych zachodzących w naszym kraju na tle innych państw dzięki elementowi W Polsce.
 • Pozwala doskonalić umiejętność analizy i interpretacji danych statystycznych, ponieważ zawiera różnorodne mapy, wykresy i tabele.

Oblicza geografii 2. Maturalne karty pracy dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe

Maturalne karty pracy „Oblicza geografii 2” to znana publikacja w nowej odsłonie, skorelowana z podręcznikiem, udoskonalona o nowe rozwiązania zapewniające solidne wsparcie w przygotowaniach do egzaminu maturalnego.

 • Oswajają z formą zadań maturalnych poprzez prezentację zadań typu maturalnego uporządkowanych według rozdziałów z podręcznika.
 • Pomagają kształcić umiejętność rozwiązywania zadań maturalnych dzięki przykładowym zadaniom rozwiązywanym krok po kroku.
 • Pomagają wyćwiczyć umiejętności często sprawdzane na maturze dzięki zadaniom CKE wybranym do każdego rozdziału.
 • Ułatwiają wyćwiczenie umiejętności analizy i interpretacji map, fotografii, rysunków i wykresów poprzez rozwiązywanie zadań zawierających różnorodny materiał ilustracyjny.
 • Umożliwiają przekrojowe sprawdzenie wiedzy i umiejętności po klasie 2 za pomocą Zestawu zadań maturalnych, który znajduje się na końcu publikacji.

FAQ

Rozwiewamy wątpliwości! Sprawdź sekcję popularne pytania i odpowiedzi

Kto napisał "Oblicza geografii 2. Szkoły ponadpodstawowe. Zakres rozszerzony: Podręcznik i Maturalne karty pracy"?
Za treścią tytułu stoją Violetta Feliniak, Ewa Jaworska, Bogusława Marczewska, Sebastian Ropel, Tomasz Rachwał, Wioleta Kilar.
Są autorami paru podręczników, ale te treści są wartościowe. Często autorzy podręczników szkolnych mają zaawansowane stopnie naukowe w dziedzinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko do 2 podręczników edukacyjnych, skupiając się bardziej na eksplorowaniu dziedziny nauki. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. Dla niewielu zdarza się, że łączenie wiedzy i doświadczenia, z ich przekazywaniem idą w parze.

Które wydawnictwo opracowało tę książkę?
Pozycja "Oblicza geografii 2. Szkoły ponadpodstawowe. Zakres rozszerzony: Podręcznik i Maturalne karty pracy" została opracowana przez Wydawnictwo Nowa Era.


Jaki jest numer zatwierdzenia przez Ministerstwo Edukacji Narodowej tego podręcznika szkolnego?
Numer dopuszczenia MEN opisywanego podręcznika to 973/2/2020. Nazywany numerem MEN, czyli rozwijając skrót: numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, umieszczony na podręcznikach szkolnych informuje ucznia o tym, że ministerstwo oficjalnie dopuściło podręcznik do użytku w szkołach. Jako ciekowostkę zaznaczmy, że termin podręcznik powinien być używany wyłącznie w przypadku książki szkolnej posiadającej właśnie nr dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Podręcznik jest zgodny z wytycznymi programu szkolnego obowiązującymi na dzień wydania numeru. Podręcznik posiada numer dopuszczenia MEN, co w praktyce oznacza, że został oceniony pod kątem merytorycznym.


Na podstawie czego mam wiedzieć, że to ten podręcznik muszę kupić?
Sprawdź dokładnie wykaz książek w Twojej szkole w aktualnym roku szkolnym. Zwróć szczególną uwagę na zgodność nr dopuszczenia MEN, tytułu, autora/autorów oraz wydawnictwa. Miej na uwadze, że każda jednostka nauczania może mieć inne wymagania dotyczące wykazu podręczników. Z tego powodu warto uzyskać informacje bezpośrednio od nauczycieli bądź z wykazu podręczników szkolnych dostępnych w szkole.


O wydawnictwie opisywanego podręcznika:
Nowa Era to wyjątkowe wydawnictwo, które swoją działalnością na krajowym rynku edukacyjnym wnosi świeże spojrzenie na proces nauki. Podejmując wyzwania związane z nowoczesną edukacją, dostarcza materiały, zgodne z najnowszymi wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej i komisji egzaminacyjnych.

Do której serii publikacji edukacyjnych należy "Oblicza geografii 2. Szkoły ponadpodstawowe. Zakres rozszerzony: Podręcznik i Maturalne karty pracy"?
Tytuł należy do popularnej serii edukacyjnej "Oblicza geografii".
Analogicznie do pozostałych składników z tego cyklu, podręcznik został stworzony w celu zapewnienia uczniom spójnych materiałów edukacyjnych, których uważna lektura wspomoże rozwijanie umiejętności i wiedzy w sposób uporządkowany i logiczny.


Do czego służą karty pracy?
Karty pracy to dodatkowe narzędzia edukacyjne zawarte w podręcznikach lub dołączane do nich, które zawierają różne ćwiczenia i zadania.


Jakiego zakresu wiedzy jest ta ksiażka?
Ten podręcznik został przygotowany z myślą o poziomie rozszerzonym. Dedykowana dla uczniów bardziej zaawansowanych.


O serii tego podręcznika szkolnego:
"Oblicza geografii" Nowej Ery to zbiór podręczników szkolnych, kart pracy, atlasów pomocy naukowych przeznaczonych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Elementy serii to rzetelnie przygotowane materiały pomocne w nauczaniu geografii, w szczególności społecznej, ekonomicznej, fizycznej i geografii Polski. Podręczniki przygotowują do egzaminu maturalnego, zachęcają uczących się by kontynuować naukę geografii zarówno w szkole średniej, jak i na studiach.

Z pasją i wiedzą stworzony podręcznik, czytelny atlas geograficzny i zeszyt ćwiczeń wypełniony zadaniami maturalnymi zapewnią optymalne przygotowanie do matury - po "Oblicza geografii" można się tego spodziewać.

Top zalety materiałów z cyklu "Oblicza geografii":
 • zawierają interesujące opracowania ważnych tematów,
 • wykorzystują kreatywne rozwiązania w nauczaniu,
 • podnoszą poziom wiedzy uczących się,
 • są bogate w przykładowe testy maturalne,
 • ułatwiają nauczycielom realizację podstawy programowej,
 • zachęcają uczniów do pogłębiania wiedzy we własnym zakresie,
 • są bogate w kreatywnie opracowane materiały dydaktyczne,
 • ułatwiają systematykę w przygotowaniach do zaliczeń i matury,
 • są bogate w dodatki multimedialne, gry, mapy i inne pomoce dydaktyczne.


W co, poza podręcznikami, warto zaopatrzyć ucznia?
Pamiętaj o odpowiednich zeszytach! Plus na stronach internetowych szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące szczególnych zapotrzebowań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: przybory do pisania, kredki, artykuły plastyczne i kreatywne. Plecak z motywem z ulubionej gry, piórnik z wizerunkiem lubianego zwierzaka... W rok szkolny warto wejść pewnie i we własnym stylu! Dobrze dobrane artykuły szkolne dostarczą radości, a wręcz dodać nieco pewności siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą zainspirować do pracy twórczej. Sprawdź kolekcje szkolne, z którymi warto rozpocząć rok szkolny.


Czy w razie pomyłki mogę zwrócić lub wymienić podręcznik?
Nie wymieniamy produktów, ale pamiętaj o tym, że przy zakupie online możesz zwrócić, i w zamian zakupić ten właściwy. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak zwracać nietrafione zakupy? Komplet informacji znajdziesz na tej stronie.


Szczegóły - Oblicza geografii 2. Szkoły ponadpodstawowe. Zakres rozszerzony: Podręcznik i Maturalne karty pracy

Produkty w zestawie (2)

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>