Oblicza geografii 2. Zakres podstawowy. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoły ponadpodstawowe

Podręcznik "Oblicza geografii 2" do zakresu podstawowego zawiera treści dotyczące geografii społeczno-ekonomicznej ogólnej. Został przygotowany z myślą o uczniach, którzy nie przystępują do matury z geografii. Ułatwia poznanie aktualnych problemów współczesnego świata. Ułatwia naukę geografii...
49,99 * 56,50 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 48,25 zł

Opis

Podręcznik "Oblicza geografii 2" do zakresu podstawowego zawiera treści dotyczące geografii społeczno-ekonomicznej ogólnej. Został przygotowany z myślą o uczniach, którzy nie przystępują do matury z geografii. Ułatwia poznanie aktualnych problemów współczesnego świata.

 • Ułatwia naukę geografii poprzez wyraźne wyróżnienie treści niezbędnych do dalszego kształcenia, cele lekcji podane w elemencie Na tej lekcji dowiesz się, podsumowania zamieszczane po każdej lekcji w elemencie Zapamiętaj oraz Podsumowania na końcu każdego rozdziału.
 • W przystępny sposób kształci umiejętność pracy z mapą dzięki bogatemu materiałowi kartograficznemu przedstawiającemu różnorodne zagadnienia dotyczące współczesnego świata.
 • Ułatwia analizowanie przyczyn oraz skutków najważniejszych zagadnień społeczno-ekonomicznych występujących na świecie za pomocą elementu Przyczyny i skutki.
 • Umożliwia szybkie i skuteczne powtórki przed sprawdzianami za pomocą elementu Sprawdź, czy potrafisz!.
 • Umożliwia ocenę zjawisk i procesów społeczno-ekonomicznych zachodzących w naszym kraju na tle innych państw dzięki elementowi W Polsce.
 • Pozwala doskonalić umiejętność analizy i interpretacji danych statystycznych, ponieważ zawiera różnorodne mapy, wykresy i tabele.
 • Wzbudza zainteresowanie ucznia geografią dzięki elementowi Okiem geografa oraz licznym ciekawostkom Czy wiesz, że...

FAQ

Sekcja FAQ

Kto napisał "Oblicza geografii 2. Zakres podstawowy. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoły ponadpodstawowe"?
Za treścią podręcznika stoją Tomasz Rachwał, Radosław Uliszak, Krzysztof Wiedermann, Paweł Kroh.
Są autorami zaledwie kilku podręczników, jednak ich treści są wartościowe. Autorzy podręczników szkolnych mają wysokie kompetencje w dziedzinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko jeden do dwóch podręczników edukacyjnych, skupiając się bardziej na eksploracji dziedziny nauczania. Wynikać to może z ich zaangażowania w proces pisania. Nie dla każdego zdarza się, że łączenie doświadczenia i wiedzy, z ich przekazywaniem dalej idą w parze.
 
Które wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Ten szkolny niezbędnik Oblicza geografii 2. Zakres podstawowy. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoły ponadpodstawowe został przygotowany przez Wydawnictwo Nowa Era.

 
Jaki jest numer zatwierdzenia MEN tego podręcznika?
Nr dopuszczenia MEN podręcznika szkolnego to 983/2/2020. Numer MEN, czyli numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, znajdujący się na podręcznikach szkolnych informuje kupującego o tym, że ministerstwo oficjalnie dopuściło podręcznik do użytku edukacyjnego. Co do zasady termin "podręcznik" powinien dotyczyć wyłącznie książki do nauki posiadającej numer dopuszczenia MEN.

Czy podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Potwierdzamy, ten podręcznik jest zgodny z obowiązującymi na dzień wydania numeru wytycznymi programu nauczania. Podręcznik posiada numer dopuszczenia MEN, czyli Ministerstwa Edukacji Narodowej, co oznacza, że został oceniony pod kątem merytorycznym.

 
Skąd powinnam lub powinienem wiedzieć, że to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Sprawdź szczegółowo wykaz książek obowiązujących w Twojej szkole w aktualnym roku szkolnym. Skieruj szczególną uwagę na numer dopuszczenia MEN, tytuł, autora/autorów oraz wydawnictwo. Pamiętaj, że każda szkoła może mieć inne wymagania dotyczące wykazu podręczników. Z tego powodu warto uzyskać informacje bezpośrednio od nauczycieli lub z listy podręczników szkolnych opublikowanych w szkole.

 
O wydawcy tego podręcznika szkolnego:
Nowa Era to nie tylko wydawca podręczników, lecz także partner dla nauczycieli, rodziców i uczniów, dostarczający najnowocześniejsze pomoce edukacyjne. Swoim nietypowym podejściem do nauczania, inspirowane metodologią holistyczną, zdobyło zaufanie tysięcy szkół oświatowych w całej Polsce.
 
Jaki poziom nauczania obejmuje podręcznik Oblicza geografii 2. Zakres podstawowy. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoły ponadpodstawowe?
Ten podręcznik został przygotowany dla poziomu podstawowego.

 
Do której serii publikacji edukacyjnych należy "Oblicza geografii 2. Zakres podstawowy. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoły ponadpodstawowe"?
Tytuł ten jest częścią serii edukacyjnej Oblicza Geografii.
Wraz z innymi składowymi cyklu, podręcznik ten ma za zadanie dostarczyć kompleksowych materiałów edukacyjnych, które pomogą uczniom rozwijać wiedzę i umiejętności w sposób systematyczny i zorganizowany.

 
Dla uczniów której klasy i na jakim szczeblu nauki jest niezbędny ten podręcznik?
Publikacja jest przeznaczona dla uczniów klas LO 2. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od nauczyciela, to pamiętaj, by dobrać podręcznik odpowiedni do poziomu edukacji, na którym obecnie znajduje się uczeń.
 
Do którego przedmiotu odnosi się ta książka?
Ta publikacja może być wykorzystana do nauki geografii.

 
Ile stron zawiera ta pozycja?
264 stanowi objętość stronicową książki "Oblicza geografii 2. Zakres podstawowy. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoły ponadpodstawowe".
Jest wypełniona edukacyjną treścią podkreśloną ilustracjami. Zawarto w niej znaczące i starannie dobrane materiały, które utrwalają wiedzę z danego przedmiotu.

 
O serii opisywanego podręcznika:
Oblicza geografii z wyd. Nowa Era to zbiór podręczników, kart pracy, atlasów pomocy naukowych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Składnikami serii są zarówno podręczniki na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym.

Składniki serii to wyczerpujące materiały pomocne w nauczaniu geografii, w szczególności ekonomiczno-społecznej, fizycznej, jak również geografii naszego kraju. Podręczniki skutecznie pomagają przygotować się do matury, zachęcają uczących się by kontynuować naukę geografii zarówno w szkole średniej, jak i na jeszcze wyższym poziomie edukacji.

Z pasją i wiedzą napisany podręcznik, czytelny atlas geograficzny i zeszyt ćwiczeń wypełniony zadaniami maturalnymi wspomogą przygotowanie do egzaminu maturalnego. Warto zaufać specjalistom, którzy stworzyli Oblicza geografii.

9 zalet serii "Oblicza geografii":

 • zawierają interesujące opracowania wiodących zagadnień,
 • wykorzystują kreatywne rozwiązania w nauczaniu,
 • podnoszą poziom wiedzy uczących się,
 • w ich skład wchodzą liczne testy maturalne,
 • ułatwiają nauczycielom realizację podstawy programowej MEN,
 • zachęcają uczniów do poszerzania wiedzy we własnym zakresie,
 • są bogate w kreatywne materiały dydaktyczne,
 • ułatwiają systematyczne przygotowywanie się do kartkówek i matury,
 • zawierają dodatki multimedialne, gry, mapy i inne pomoce dydaktyczne.

 
W co jeszcze, poza podręcznikami, warto zaopatrzyć ucznia?
Pamiętaj o zeszytach. Na stronach internetowych szkół często można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: przybory do pisania, przybory do rysowania, artykuły plastyczne i kreatywne. Plecak z motywem z ulubionej gry, piórnik z wizerunkiem lubianego zwierzaka... W rok szkolny warto wejść pewnie i w dobrym stylu. Dedykowane artykuły szkolne mogą dostarczyć radości, a nawet dodać pewności siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą dostarczyć inspiracji do pracy twórczej. Sprawdź kolekcję szkolną, z którą, w naszej opinii, warto zacząć rok szkolny.

 
Jeśli zaszła pomyłka podczas zakupów to mogę zwrócić lub wymienić podręcznik?
Oczywiście, że możesz zwrócić podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób możesz zwrócić produkt, przeczytasz tutaj.

 

Szczegóły - Oblicza geografii 2. Zakres podstawowy. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoły ponadpodstawowe

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>