Oblicza geografii 2. Zakres rozszerzony. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoły ponadpodstawowe

Podręcznik "Oblicza geografii 2" do zakresu rozszerzonego zawiera treści dotyczące geografii społeczno-ekonomicznej. Został wzbogacony o nowe rozwiązania dydaktyczne i skutecznie przygotowuje ucznia do matury. Ułatwia zrozumienie przyczyn i konsekwencji wybranych procesów politycznych i...
57,55 * 64,50 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 57,55 zł

Opis

Podręcznik "Oblicza geografii 2" do zakresu rozszerzonego zawiera treści dotyczące geografii społeczno-ekonomicznej. Został wzbogacony o nowe rozwiązania dydaktyczne i skutecznie przygotowuje ucznia do matury.

 • Ułatwia zrozumienie przyczyn i konsekwencji wybranych procesów politycznych i społeczno-gospodarczych dzięki elementowi Przyczyny i skutki.
 • W ciekawy sposób wyjaśnia skomplikowane zjawiska i procesy społeczno-ekonomiczne na atrakcyjnych i czytelnych infografikach.
 • Umożliwia szybkie i skuteczne powtórki przed sprawdzianami za pomocą elementów Podsumowanie oraz Test sprawdzający.
 • Umożliwia przypomnienie podstawowej wiedzy z geografii dzięki elementowi To było w szkole podstawowej zamieszczonemu na początku każdego rozdziału.
 • Ćwiczy umiejętność rozwiązywania zadań maturalnych z określonym czasownikiem operacyjnym dzięki elementom Sposób na zadania oraz Zadania powtórzeniowe zamieszczonym na końcu każdego rozdziału.
 • Ułatwia przygotowanie do matury za pomocą elementu Interakcje, który w syntetyczny sposób przedstawia najważniejsze relacje i zależności między komponentami środowiska geograficznego.
 • Umożliwia ocenę zjawisk i procesów społeczno-ekonomicznych zachodzących w naszym kraju na tle innych państw dzięki elementowi W Polsce.
 • Pozwala doskonalić umiejętność analizy i interpretacji danych statystycznych, ponieważ zawiera różnorodne mapy, wykresy i tabele.

FAQ

Sekcja FAQ

Kto napisał "Oblicza geografii 2. Zakres rozszerzony. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoły ponadpodstawowe"?
Za treścią tytułu stoją Tomasz Rachwał, Wioleta Kilar.
Są autorami niewielu podręczników, ale są one wartościowe. Autorzy podręczników szkolnych mają zaawansowane stopnie naukowe w dyscyplinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko 1 - 2 materiałów szkolnych, skupiając się bardziej na poznawaniu dziedziny nauczania. Wynikać to może z ich zaangażowania w proces pisania. Nie u każdego zdarza się, że łączenie wiedzy z ich przekazywaniem dalej idą w parze.
 
Które wydawnictwo opracowało tę książkę?
Podręcznik "Oblicza geografii 2. Zakres rozszerzony. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoły ponadpodstawowe" został opublikowany przez Wydawnictwo Nowa Era.

 
Jaki jest numer zatwierdzenia przez Ministerstwo Edukacji Narodowej tego podręcznika szkolnego?
973/2/2020 jest numerem dopuszczenia MEN tego podręcznika. Informuje ON o tym, że podręcznik został dopuszczony do używania przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Co ciekawe, termin "podręcznik" powinien dotyczyć wyłącznie książki do nauczania posiadającej nr dopuszczenia MEN.

Czy podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Zgadza się, ten podręcznik jest zgodny z obowiązującymi na dzień przyznania numeru wytycznymi programu szkolnego. Podręcznik został oznaczony numerem dopuszczenia MEN, czyli Ministerstwa Edukacji Narodowej, co w praktyce oznacza, że został oceniony pod kątem merytorycznym.

 
Na podstawie czego mam wiedzieć, że to ten podręcznik muszę kupić?
Od weryfikacji poprawności zakupu książek szkolnych dzielą Cię trzy kroki:
1. Sprawdź listę niezbędnych do kupienia podręczników w szkole.
2. Zweryfikuj zgodność tytułu, nr MEN, autorów, wydawnictwa.
3. Upewnij się, że wymienione powyżej dane znajdują się na karcie kupowanego produktu.

 
Do której serii podręczników należy "Oblicza geografii 2. Zakres rozszerzony. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoły ponadpodstawowe"?
Tytuł należy do popularnej serii edukacyjnej "Oblicza geografii".
Podobnie jak pozostałe tytuły z cyklu, podręcznik został stworzony celem zapewnienia uczniom kompleksowych materiałów edukacyjnych, których uważna lektura wspomoże rozwój wiedzy i umiejętności w sposób uporządkowany i logiczny.

 
Jaki jest zakres tego podręcznika?
Ta książka jest przeznaczona do wykorzystania na poziomie rozszerzonym. Dedykowana dla uczniów bardziej zaawansowanych.

 
O wydającym ten podręcznik:
Nowa Era to wyjątkowe wydawnictwo, które swoją działalnością na krajowym rynku oświatowym wnosi świeże spojrzenie na proces nauczania. Stając naprzeciw wyzwaniom wiążącym się z nowoczesną edukacją, dostarcza podręczniki, które zgodne są z rekomendacjami Ministerstwa Edukacji Narodowej i komisji egzaminacyjnych.
 
Ile stron zawiera ta pozycja?
Ta książka ma 392 stron.
Jest wypełniona edukacyjną treścią opatrzoną grafikami. Zawiera wartościowe, starannie dobrane informacje, które utrwalają wiedzę z danego przedmiotu.

 
Do której klasy i na jakim szczeblu edukacji jest wymagany ten wspomniany podręcznik?
Publikacja została wydana dla uczniów klas LO 2. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od szkoły, to pamiętaj, aby dobrać podręcznik odpowiedni do poziomu edukacji, na którym obecnie jest uczeń.
 
Do zdobywania wiedzy, z którego przedmiotu ta publikacja jest rekomendowana?
Podręcznik wydano do nauki przedmiotu geografia.

 
O serii tego podręcznika szkolnego:
"Oblicza geografii" od wydawnictwa Nowa Era to zbiór podręczników szkolnych, jak również pomocy naukowych przeznaczonych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Składnikami serii są zarówno podręczniki na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym.

Seria zawiera wyczerpujące materiały pomocne w nauczaniu geografii ekonomiczno-społecznej, fizycznej, jak również geografii naszej ojczyzny. Podręczniki pomagają przygotować się do matury, zachęcają uczących się do kontynuowania nauki geografii nie tylko w szkole średniej, ale także na na kolejnym etapie edukacji.

Z pasją i wiedzą stworzony podręcznik, czytelny atlas geograficzny oraz zeszyt ćwiczeń wypełniony zadaniami maturalnymi zapewnią przygotowanie do matury.

Najważniejsze zalety materiałów z cyklu Oblicza geografii:

 • zawierają interesujące opracowania kluczowych tematów,
 • wykorzystują kreatywne rozwiązania w nauczaniu,
 • podnoszą poziom wiedzy uczących się,
 • zawierają przykładowe zadania maturalne,
 • ułatwiają nauczycielom realizację programu nauczania,
 • zachęcają uczniów do poszerzania wiedzy we własnym zakresie,
 • zawierają kreatywnie opracowane materiały dydaktyczne,
 • ułatwiają systematyczne przygotowywanie się do zaliczeń i matury,
 • zawierają dodatkowe pomoce dydaktyczne.

 
Co powinien posiadać uczeń oprócz podręczników?
Pamiętaj o odpowiednich zeszytach. Na stronach internetowych szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: długopisy, ołówki, kredki, artykuły plastyczne i kreatywne. Plecak z motywem z ulubionej gry, piórnik z wizerunkiem ukochanego bohatera... W rok szkolny warto wejść z dobrą energią i w dobrym stylu! Dedykowane artykuły wyprawkowe mogą dostarczyć radości, a wręcz zwiększyć pewność siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą dostarczyć inspiracji do pracy twórczej. Sprawdź przybory i inne artykuły do szkoły, z którymi warto wejść w rok szkolny.

 
Czy w razie pomyłki mogę zwrócić lub wymienić podręcznik?
Nie wymieniamy produktów, ale musisz wiedzieć, że przy zakupie online zawsze możesz zwrócić, i w zamian zamówić ten właściwy. Chcesz wiedzieć więcej o tym, jak można zwracać produkty? Komplet informacji znajdziesz tutaj.

 

Szczegóły - Oblicza geografii 2. Zakres rozszerzony. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoły ponadpodstawowe

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>