Oblicza geografii 3. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe: Podręcznik, Karty pracy ucznia

Oblicza geografii 3. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe Podręcznik Oblicza geografii 3 do zakresu podstawowego zawiera treści dotyczące geografii fizycznej i społeczno-ekonomicznej Polski. Został przygotowany z myślą o uczniach, którzy...
77,54 * 84,40 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 71,92 zł

Opis

Oblicza geografii 3. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe

Podręcznik Oblicza geografii 3 do zakresu podstawowego zawiera treści dotyczące geografii fizycznej i społeczno-ekonomicznej Polski. Został przygotowany z myślą o uczniach, którzy nie przystępują do matury z geografii. Ułatwia poznanie wielu aktualnych zagadnień dotyczących naszego kraju.

Ułatwia naukę geografii Polski poprzez wyraźne wyróżnienie treści niezbędnych do dalszego kształcenia, cele lekcji podane w elemencie Na tej lekcji dowiesz się, podsumowania zamieszczane po każdej lekcji w elemencie Zapamiętaj oraz Podsumowania na końcu każdego rozdziału.

W przystępny sposób kształci umiejętność pracy z mapą Polski dzięki bogatemu materiałowi kartograficznemu przedstawiającemu różnorodne zagadnienia dotyczące naszego kraju.

Umożliwia szybkie i skuteczne powtórki przed sprawdzianami za pomocą elementu Sprawdź, czy potrafisz!.

Ułatwia analizę elementów środowiska geograficznego najbliższej okolicy dzięki wielu praktycznym wskazówkom zawartym w elemencie W Twoim regionie.

Pozwala doskonalić umiejętność interpretacji danych statystycznych dotyczących naszego kraju, ponieważ zawiera różnorodne mapy, wykresy i tabele.

Wzbudza zainteresowanie ucznia geografią Polski za sprawą elementu Okiem geografa oraz licznych ciekawostek Czy wiesz, że.

Oblicza geografii 3. Karty pracy ucznia. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe

Karty pracy ucznia „Oblicza geografii 3” to gotowe zestawy różnorodnych zadań, idealne do wykorzystania zarówno na lekcji, jak i w domu. Dzięki miejscom na notatki mogą z powodzeniem zastąpić zeszyt przedmiotowy. Pozwalają również zaoszczędzić czas potrzebny na przygotowanie się do zajęć.

  • Ułatwiają nauczanie podstaw geografii fizycznej i społeczno-ekonomicznej Polski dzięki ścisłej korelacji z podręcznikiem „Oblicza geografii 3” do zakresu podstawowego oraz dzięki uporządkowaniu zadań zgodnie z kolejnością tematów w podręczniku.
  • Umożliwiają skuteczne opanowanie najważniejszych treści z lekcji, co zapewnia optymalna liczba zadań dostosowanych do poziomu i wieku uczniów oraz różnorodność poleceń wymagających od uczniów zastanowienia się nad odpowiedzią.
  • Ułatwiają uczniom uporządkowanie i zapamiętanie informacji z lekcji, a także samodzielne sprawdzenie stopnia opanowania wiedzy dzięki nowym rozwiązaniom dydaktycznym Zapamiętaj oraz Na wyrywki.
  • Przyspieszają rozwiązywanie trudniejszych zadań poprzez odwołania do odpowiednich stron z podręcznika oraz atlasu geograficznego.
  • Ułatwiają uczniom przygotowania do sprawdzianów dzięki Kartom powtórzeniowym znajdującym się na końcu każdego rozdziału.
  • Zastępują zeszyt przedmiotowy, ponieważ zawierają strony z miejscem na notatki.

FAQ

Sprawdź sekcję Q&A

Kto jest autorem "Oblicza geografii 3. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe: Podręcznik, Karty pracy ucznia"?
Marcin Nowak, Marcin Świtoniak, Anna Dubownik, Barbara Szyda, Czesław Adamiak, Katarzyna Maciążek to autorzy tego podręcznika.
Są autorami zaledwie kilku podręczników, jednak ich treści są bardzo wartościowe. Często autorzy podręczników szkolnych mają zaawansowane stopnie naukowe w dyscyplinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko do dwóch materiałów edukacyjnych, skupiając się na zgłębianiu dziedziny nauczania. Wynikać to może z ich zaangażowania w proces pisania. Nie dla każdego zdarza się, że łączenie wiedzy i doświadczenia, z ich przekazywaniem idą w parze.

Jakie wydawnictwo opracowało tę książkę?
"Oblicza geografii 3. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe: Podręcznik, Karty pracy ucznia" wydało Wydawnictwo Nowa Era.

Jaki numer zatwierdzenia MEN ma ten podręcznik szkolny?
Numer dopuszczenia MEN podręcznika szkolnego to 983/3/2021. Numer MEN, czyli numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, znajdujący się na podręcznikach szkolnych informuje ucznia o tym, że ministerstwo oficjalnie dopuściło podręcznik do użytku w edukacji. Co ciekawe, termin "podręcznik" powinien być używany wyłącznie w przypadku książki do nauczania posiadającej nr dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik spełnia wymogi aktualnego programu nauczania?
Tak, "Oblicza geografii 3. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe: Podręcznik, Karty pracy ucznia" został stworzony zgodnie z obowiązującymi na dzień nadania numeru wytycznymi programu nauki. Podręcznik został oznaczony numerem dopuszczenia MEN, co w praktyce oznacza, że został zweryfikowany w kwestii merytorycznym.

Jak upewnić się, czy to ten podręcznik muszę kupić?
By zwiększyć prawdopodobieństwo udanych zakupów książek szkolnych:
1. Zdobądź listę niezbędnych do kupienia podręczników w szkole.
2. Zweryfikuj na tytuł, nr MEN, autorów, wydawnictwo.
3. Sprawdź, czy wymienione wyżej szczegóły znajdują się w opisie opisywanego produktu.

Jaki jest zakres nauczania tego podręcznika?
Ta książka jest przeznaczona do wykorzystania na poziomie podstawowym.

Przeczytaj o wydającym opisywany podręcznik:
Nowa Era to nie tylko wydawnictwo edukacyjne, lecz także partner dla uczniów, rodziców i nauczycieli, dostarczający najnowocześniejsze materiały edukacyjne. Poprzez nietypowe podejście do nauczania, inspirowane metodologią holistyczną, zdobyło zaufanie tysięcy szkół oświatowych w całej Polsce.

Do jakiej serii podręczników należy "Oblicza geografii 3. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe: Podręcznik, Karty pracy ucznia"?
Tytuł ten należy do serii edukacyjnej Oblicza Geografii.
Podobnie jak pozostałe tytuły z cyklu, podręcznik został stworzony celem zapewnienia uczniom kompleksowych materiałów dydaktycznych, które umożliwią im rozwijanie umiejętności i wiedzy w sposób uporządkowany, a jednocześnie logiczny.

Przeczytaj o serii tego podręcznika:
"Oblicza geografii" z wydawnictwa Nowa Era to seria podręczników, kart pracy, atlasów pomocy naukowych dla uczniów szkół ponadpodstawowych. W skład tej serii wchodzą zarówno podręczniki na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym.

Seria zawiera kompletnie przygotowane materiały, które przydadzą się do nauki geografii społeczno-ekonomicznej, fizycznej, jak również geografii naszego kraju. Podręczniki skutecznie pomagają przygotować się do matury, motywują uczących się by kontynuować naukę geografii nie tylko w szkole średniej, ale także na na studiach.

Dobrze stworzony podręcznik, intuicyjny atlas geograficzny i zeszyt ćwiczeń wypełniony zadaniami maturalnymi zapewnią optymalne przygotowanie do egzaminu maturalnego - po Oblicza geografii można się tego spodziewać.

Najważniejsze zalety materiałów z serii "Oblicza geografii":
  • zawierają ciekawe opracowania kluczowych tematów,
  • wykorzystują kreatywne rozwiązania w nauczaniu,
  • podnoszą poziom wiedzy uczących się,
  • są bogate w liczne zadania maturalne,
  • ułatwiają nauczycielom realizację podstawy programowej,
  • zachęcają uczniów do pogłębiania wiedzy we własnym zakresie,
  • zawierają kreatywne materiały dydaktyczne,
  • ułatwiają systematykę w przygotowaniach do kartkówek i matury,
  • zawierają dodatki multimedialne, gry, mapy i inne pomoce dydaktyczne.

Co powinien posiadać uczeń oprócz wymaganych podręczników?
Pamiętaj o zeszytach! Plus na stronach www szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące szczególnych zapotrzebowań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: przybory do pisania, flamastry, artykuły plastyczne i kreatywne. Plecak z motywem z ulubionej gry, piórnik z wizerunkiem ukochanego bohatera... W rok szkolny warto wejść pewnie i we własnym stylu! Dedykowane artykuły szkolne dostarczą radości, a nawet dodać pewności siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą dostarczyć inspiracji do pracy twórczej. Sprawdź produkty do szkoły, z którymi warto zacząć rok szkolny.

Czy mogę zwrócić lub wymienić kupiony podręcznik?
Zawsze możesz zwrócić podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób możesz dokonac zwrotu produktu, przeczytasz na tej stronie.

Szczegóły - Oblicza geografii 3. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe: Podręcznik, Karty pracy ucznia

Produkty w zestawie (2)

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również