Obracanka. Emocje

Szukasz prezentu dla dziecka, które dopiero wkracza w świat emocji i uczy się ich odczytywania? A może poszukujesz pomocy dydaktycznej, by wspomóc rozwój emocjonalny dziecka? Zatem "Emocje. Obracanka" Wydawnictwa Wilga to właśnie to, czego szukasz. "Emocje. Obracanka" to książeczka o kilku...
21,49 * 29,99 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 21,24 zł

Opis

Szukasz prezentu dla dziecka, które dopiero wkracza w świat emocji i uczy się ich odczytywania? A może poszukujesz pomocy dydaktycznej, by wspomóc rozwój emocjonalny dziecka? Zatem "Emocje. Obracanka" Wydawnictwa Wilga to właśnie to, czego szukasz.

"Emocje. Obracanka" to książeczka o kilku stronach, na których znajdują się ruchome elementy. Jest to pozycja dedykowana przede wszystkim mniejszym dzieciom, dla których elementy obracające się dookoła własnej osi są szczególnie atrakcyjne. Na każdej ze stron ruchomy element należy przyporządkować do odpowiednich wyrazów.

W przypadku "Emocje. Obracanka" zadaniem dziecka jest przyporządkowanie odpowiedniej buzi do konkretnej emocji. Niewątpliwymi atutami tej książeczki są jej wytrzymałość oraz mnogość użytych kolorów. Mały odkrywca z chęcią będzie po nią sięgać, by się bawić, a jednocześnie będzie poznawać świat.

Ta książeczka to kwintesencja połączenia zabawy z nauką. Dzięki niej wspomagany jest rozwój malucha, który doskonali swoje zdolności motoryczne oraz uczy się prawidłowego odczytywania emocji. Dzięki temu rosną kompetencje społeczne dziecka, któremu w późniejszym czasie zdecydowanie łatwiej będzie odnaleźć się w sytuacjach wymagających umiejętności odczytywania emocji innych osób w życiu codziennym.

Znajomość podstawowych emocji jest niezwykle ważna w zasadzie na każdym etapie rozwoju. Ucząc dzieci poprawnego ich rozpoznawana, już od małego znacząco ułatwiamy im dalsze etapy życia, w których będą musiały jedynie pogłębiać tę wiedzę.

Autorem historyjki "Obracanka. Emocje" jest Opracowanie zbiorowe.

Wspieraj poznawanie świata przez kilkulatka za pomocą atrakcyjnych książeczek poruszających ciekawe tematy. "Obracanka. Emocje" to wyśmienity prezent dla ciekawskiego malucha. Książeczka inspiruje do zadawania pytań, poszukiwania odpowiedzi i zgłębiania tajemnic świata.

Dzieci w wieku 2-2 lat rozwijają się w tym okresie bardzo szybko. Zachodzące procesy można wspierać m.in. za pomocą wartościowych książek.

Czytanie książeczek ma mnogie zalety i wspiera rozwój dzieci na różnych płaszczyznach:

  • Poprawia zdolność zrozumienia tekstu, co wpływa na rozwój intelektualny krasnala.
  • Pobudza w nich zainteresowanie światem.
  • Kontakt dzieci z kolorowymi obrazkami pomaga kształcić w nich wrażliwość na sztukę i wspomaga rozwój kreatywności dziecka.
  • Ponadto lektura książek wspiera małych ludzi w rozwoju mówienia oraz opowiadania historii. Powtarzanie fraz ćwiczy aparat mowy i poszerza zakres słownictwa dziecka.
  • To wspaniała rozrywka dla dziecka i rodzica! Przeznaczając maluchowi czas, budujesz z nim relację.

Publikację wydano w twardej oprawie. Dzięki takiemu wykonaniu książka dłużej zachowa estetyczny wygląd i będzie odporna na zniszczenia.

Jeśli po ukończeniu książki, dziecko będzie chciało poznać więcej przygód bohaterów tego cyklu, nie czekaj - zamów dla niego także następne książki z serii "Obracanka".

Jest to stosunkowo krótka publikacja - jej długość: 5 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane książki. Mogą czytać przez parę minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może być różne. Niektóre dzieci mogą mieć problem z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długie godziny.

Pozycja Obracanka. Emocje została opublikowana przez Wydawnictwo Wilga. Jeśli ta książeczka przyciągnie uwagę dziecko, to zobacz też inne tytuły tego wydawcy.