Odkrycia. Poznać i zrozumieć siebie

 • 52313002332GR
 • 48 godzin + czas dostawy
Odkrycia ? poznać i zrozumieć siebie to ekscytująca gra planszowa dla dzieci i dorosłych w każdym wieku.Gra pomożezrozumieć siebie, poznać swoje zachowania, reakcje na konkretne sytuacje życiowe. Pozwoli nam odkryć w sobie empatię, poprawi komunikację interpersonalną, rozwinie umiejętność uważnego...

154.00

Dodaj do schowka

Opis


Odkrycia ? poznać i zrozumieć siebie to ekscytująca gra planszowa dla dzieci i dorosłych w każdym wieku.

Gra pomożezrozumieć siebie, poznać swoje zachowania, reakcje na konkretne sytuacje życiowe. Pozwoli nam odkryć w sobie empatię, poprawi komunikację interpersonalną, rozwinie umiejętność uważnego słuchania, jak i świadomego komunikowania międzyludzkiego oraz z samym sobą.

Jest narzędziem terapeutycznymdla terapeutów, nauczycieli i rodziców. Została stworzona przez doświadczonego terapeutę, aby pomóc dzieciom i dorosłym wyrażać swoje myśli i uczucia.

Dzieciom bardzo często trudno jest opowiedzieć o sobie, o tym, co je trapi. W dorosłym wieku objawia się to problematyczną formą podejścia do życia.

Oprócz głównych pytańwystępujących na kolorowej planszy, gra Odkrycia ? poznać i zrozumieć siebie zawiera 30 kart przedstawiających różne scenki z życia wzięte, 4 karty pytań, służące uczestnikom gry do zadawania dodatkowych pytań. Stosowanie kart jest szczególnie skuteczne, jeśli chodzi o pomoc dzieciom w radzeniu sobie z najrozmaitszymi problemami. Karty ułatwiają otwarcie się w rozmowie, a następnie dzielenie się osobistymi przeżyciami oraz uczą rozwijania swoich wypowiedzi.

Odkrycia ? poznać i zrozumieć siebie to gra pomocna zarówno w pracy indywidualnej, jak i grupowej, w środowisku terapeutycznym oraz szkolnym. Gra jest także doskonałym narzędziem dla rodziców, którzy doświadczają trudności komunikacyjnych w relacji ze swoimi dziećmi oraz dla tych, którzy chcieliby lepiej poznać swoje dzieci i dla wszystkich bez wyjątku, którzy chcieliby lepiej poznać samych siebie.
W komplecie znajduje się książeczka, a w niej instrukcja, jak delikatnie i z wyczuciem zadawać skuteczne pytania.
Grający, zgodnie z instrukcją, wykonuje zadania z każdego pola, na które trafi jego pionek. Niektóre pola zawierają konkretne pytanie do niego, podczas gdy na innych polach bierze się kartę z ilustracją i opowiada własną interpretację obrazka. Przez cały czas pozostali gracze mogą korzystać ze specjalnych kart ? PYTANIA, dzięki którym mogą zadawać graczowi od 1 do 3 pytań na temat jego historii życia. Każdy, kto stanie pionkiem na pole ŻYCZEŃ, wypowiada 3 życzenia. A kto pierwszy dotrze do zamku, wygrywa.

W skład gry wchodzą:
- kolorowa plansza do gry,
- 30 kart ilustrowanych,
- 4 karty do zadawania pytań,
- 2 karty do indywidualnej historii,
- 4 drewniane pionki ? kolorowe zwierzątka,
- drewniana kostka do gry,
- książeczka z instrukcją gry.

Wiek: +3

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Szczegóły - Odkrycia. Poznać i zrozumieć siebie

 • Autor: Arvick Baghramian
 • Tytuł: Odkrycia Poznać i zrozumieć siebie Gra
 • Format: 28.0x28.0cm
 • Rok wydania: 2010
 • Wiek od: 3
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 52313002332GR
 • EAN: 5900238764451
 • Język: polski
 • Wymiary: 28.0x28.0x4.5 cm

Inni Klienci kupili również