Odwaga. Elementarz Ważnych Słów

Ważne słowa, które pomagają przedszkolakom nazwać emocje i zrozumieć świat. Słowa są niezwykle ważnym narzędziem wyrażania siebie i rozumienia świata. Elementarz Ważnych Słów to przyjazna, ilustrowana seria dla przedszkolaków, która wprowadza dzieci w świat Dorosłych Słów. Czasami dzieciom trudno...
19,99 * 23,00 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 8,05 zł

Opis

Ważne słowa, które pomagają przedszkolakom nazwać emocje i zrozumieć świat.

Słowa są niezwykle ważnym narzędziem wyrażania siebie i rozumienia świata. Elementarz Ważnych Słów to przyjazna, ilustrowana seria dla przedszkolaków, która wprowadza dzieci w świat Dorosłych Słów. Czasami dzieciom trudno jest zrozumieć, o co chodzi dorosłym, gdy używają abstrakcyjnych pojęć. Książki z tej serii w przyjazny sposób tłumaczą więc, o co chodzi. Budują w ten sposób pewność siebie, zaufanie do języka, umiejętność wyrażania się, kształtują empatię. Pozwalają zrozumieć kwestie, o których tyle mówią dorośli – zdrowie, życzliwość, zaufanie, rozwój.

Z tomu Odwaga dziecko dowie się, że warto się nie bać choć są sytuacje w których ostrożność też jest fajna!

Na końcu tomu znajduje się lista dziesięciu pomysłów dla rodziców i pedagogów, jak wspierać dziecko w nauce i jak rozbudzać w nim ciekawość. Strategie te wspierają dziecko, ale mogą być wykorzystane również przez dorosłych w ich własnym życiu – bo nauka nie kończy się wraz z dzieciństwem.

Helen Mortimer, Cristina Trapanese to autor tytułu "Odwaga. Elementarz Ważnych Słów".

Oryginalny tytuł opisywanej pozycji: Big Words for Little People. Bravery.

Wspieraj poznawanie świata przez kilkulatka za pomocą atrakcyjnych książeczek poruszających interesujące zagadnienia. "Odwaga. Elementarz Ważnych Słów" to idealny prezent dla ciekawskiego brzdąca. Książeczka inspiruje do zadawania pytań, poszukiwania odpowiedzi i zgłębiania tajemnic świata.

Publikacje dla dzieci w wieku 3-7 lat są niezwykle cennym narzędziem wspierającym intensywny rozwój malucha w tym okresie.

Oto 5 zalet czytania książek z maluchami:

  • Pozytywnie wpływa na rozwój intelektualny dziecka. Wzmacnia umiejętność łączenia faktów i znajdowania rozwiązań problemów.
  • Poprzez lekturę rozwija się u nich zainteresowanie światem. Ta książka z całą pewnością skłoni go do zadawania niekończących się pytań.
  • Kontakt dzieci z kolorowymi obrazkami pomaga kształcić w nich wrażliwość na sztukę i wspomaga rozwój kreatywności dziecka.
  • Czytanie razem z maluchem stwarza mu świetną okazję do ćwiczenia i trenowania zdolności mówienia. Rozmawianie z rodzicem o fabule korzystnie wpływa na rozwój.
  • Czytanie to wspaniała rozrywka dla dziecka i dorosłego! Spędzając wartościowo czas ze szkrabem, budujesz z nim więź.

 

Książka ma twardą oprawę, która zapewnia jej dużo lepszą ochronę przed zagięciami, co sprawia, że znacznie większym wyzwaniem będzie ją zniszczyć.

Jeśli po lekturze całości książeczki, Twoje dziecko będzie miało ochotę na więcej przygód bohaterów tej serii, nie czekaj i sprawdź również pozostałe bajki z serii "Elementarz Ważnych Słów".

Jest to dość krótka produkcja - jej długość to 32 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują niedługie, ilustrowane książki. Mogą czytać przez kilka minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może się różnić. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długi czas.

Pozycja "Odwaga. Elementarz Ważnych Słów" została wydana przez Wydawnictwo Słowne Młode. Jeśli ta książeczka spodoba się maluchowi, to sprawdź też pozostałe publikacje od tego wydawcy.

Szczegóły - Odwaga. Elementarz Ważnych Słów

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>