Opowiem ci, mamo, skąd się bierze miód

Kolejny tom bestsellerowej serii „Opowiem ci, mamo”. Znakomity prezent dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat (i starszych). Sztywne kartki (dzięki którym książka przetrwa wielokrotne przeglądanie), poręczny format, a przede wszystkim niezwykłe ilustracje Katarzyny Bajerowicz, którym towarzyszą rymowanki...
28,10 * 39,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 27,44 zł

Opis

Kolejny tom bestsellerowej serii „Opowiem ci, mamo”. Znakomity prezent dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat (i starszych).

Sztywne kartki (dzięki którym książka przetrwa wielokrotne przeglądanie), poręczny format, a przede wszystkim niezwykłe ilustracje Katarzyny Bajerowicz, którym towarzyszą rymowanki Marcina Brykczyńskiego – to prawdziwe dzieło sztuki!

Twoje dziecko z wypiekami na twarzy będzie oglądać ilustracje pełne licznych detali, przy okazji zdobywając wiedzę na temat życia pszczół i procesu powstawania miodu. To książka nie tylko do czytania, ale głównie do oglądania, zgadywania i opowiadania. Ćwiczy spostrzegawczość dziecka, umiejętność opowiadania, pobudza zainteresowanie światem, rozwija wiedzę na temat przyrody, ale przede wszystkim jest fantastyczną zabawą oraz sposobem na miłe i twórcze spędzenie czasu.


O autorach

Katarzyna Bajerowicz (ur. 1969) – poznanianka, prywatnie mama trzech córek, właścicielka trzech psów i kota, malarka, fotografka, autorka bloga mama3swinek.blogspot.com, majsterklepka, niezła kucharka i rekordowa bałaganiara. Przez kilkanaście lat pracowała jako grafik, a od jakiegoś czasu zajmuje się ilustracją. Najbardziej lubi akwarele, makaron z sosem pomidorowym i kapelusze. Od dzieciństwa czuje pociąg do rozmaitych robali. Zaczęło się od spacerów z tatą po lesie – do wielkiego mrowiska w buczynie. Później hodowała pająki, żuki, patyczaki, karaluchy z Madagaskaru i olbrzymie ślimaki. I tak jej zostało, choć nie trzyma już owadów w terrarium – teraz podgląda ja we własnym ogrodzie. I robi to codziennie, bo to najlepsza i najbardziej niezwykła opowieść, jaką zna.

Marcin Brykczyński (ur. 1946) – ekonomista z wykształcenia, poeta z powołania. Laureat licznych nagród, w tym Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, Polskiej Sekcji IBBY oraz Fundacji Świat Dziecka. Znakiem rozpoznawczym jego twórczości dla najmłodszych są błyskotliwe zabawy słowne, oryginalne poczucie humoru i optymistyczne spojrzenie na świat. W „Naszej Księgarni” poeta wydał m.in. „Białego niedźwiedzia, czarną krowę” (z ilustracjami Grażki Lange), pozycję umieszczoną na Liście Honorowej IBBY, „Skąd się biorą dzieci” oraz „Chodzi o to, czy wiesz co to. Zwierzęta”. Jest także autorem wierszowanych zagadek do książek z serii „Opowiem ci, mamo”.

Za treścią historyjki "Skąd się bierze miód? Opowiem Ci, mamo" stoi Katarzyna Bajerowicz, Marcin Brykczyński.

Znasz kilkulatka, który zadaje dużo pytań? Zaspokój jego ciekawość, czytając mu książki tłumaczące otaczającą rzeczywistość. Wiele odpowiedzi na pewno znajdzie z korzystając z Twego wsparcia właśnie w tej publikacji. Każda strona jest pełna wiedzy, która rozbudzi ciekawość i rozwinie intelektualne horyzonty dziecka.

Pragnąc wspierać poprawny rozwój maluchów w wieku od 2 do 7 lat, warto wręczać im odpowiednie publikacje.

Czytanie książeczek ma same zalety i wspomaga rozwój dzieci na różnych płaszczyznach:

  • Kontakt z książką działa korzystnie na rozwój intelektualny dziecka. Rozwija logiczne myślenie i umiejętność rozwiązywania problemów.
  • Dzięki lekturze rozbudza się w nich ciekawość świata. Ta książeczka z pewnością skłoni go do zadawania licznych pytań.
  • Ładne, kolorowe obrazki rozbudowują wyobraźnię, wzmacniają przeżycia i zwiększają kreatywność.
  • Czytanie jest także nieocenionym sposobem rozwijania umiejętności mówienia i umiejętności opowiadania.
  • Czytanie to super zabawa dla dziecka i dorosłego. Spędzając wartościowo czas ze szkrabem, budujesz z nim relację.

 

Opowieść ma twardą oprawę, która zapewnia jej lepszą ochronę przed zagięciami, dzięki czemu dużo większym wyzwaniem jest ją zniszczyć.

Jeśli po ukończeniu książeczki, dziecko będzie chciało poznać ciąg dalszy perypetii bohaterów tej serii, nie czekaj - zamów także pozostałe bajki z cyklu "Opowiem ci, mamo".

Jest to krótka książka - ma 28 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują niedługie, ilustrowane publikacje. Mogą czytać przez kilka minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich szybkość czytania jest różna. Niektóre dzieci mogą mieć problem z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długi czas.

Publikacja "Skąd się bierze miód? Opowiem Ci, mamo" została opublikowana przez Wydawnictwo Nasza Księgarnia. Jeśli ta książeczka będzie odpowiadała małemu człowiekowi, to wybierz także inne tytuły tego wydawcy.

Szczegóły - Opowiem ci, mamo, skąd się bierze miód

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Odkryj radość z ogrodnictwa >>