Opowieści o tym, co w życiu ważne Outlet

 • Marek Michalak
 • Ibis/Books
 • 978836717844033
Opowieści o tym, co w życiu ważne to wyjątkowa książka dla dzieci stworzona z myślą nie tylko o małych czytelnikach, ale i ich rodzicach, nauczycielach i wychowawcach. Marek Michalak przedstawia w niej wartości utylitarne i tematy niekiedy skomplikowane dla małego czytelnika. Do tej dyskusji o...

17.45

-50%

34.90 zł

Chwilowo niedostępny

Dodaj do schowka

Opis

Opowieści o tym, co w życiu ważne to wyjątkowa książka dla dzieci stworzona z myślą nie tylko o małych czytelnikach, ale i ich rodzicach, nauczycielach i wychowawcach. Marek Michalak przedstawia w niej wartości utylitarne i tematy niekiedy skomplikowane dla małego czytelnika. Do tej dyskusji o wartościach i ważnych pojęciach Marek Michalak zaprasza czytelników z dwójką bohaterów jego książki - Julką i Miłoszem. Dzięki temu tłumaczy dzieciom trudne pojęcia w sposób mądry i zrozumiały, z wrażliwością i empatią, która towarzyszy tylko wyjątkowym wychowawcom. W książce Marka Michalaka odnajdziecie odpowiedzi na nurtujące pytania i wyjaśnienie takich pojęć jak: miłość, tolerancja, odwaga, szacunek. Dzieci dowiedzą się z niej, czym jest patriotyzm i dlaczego tak ważne jest własne zdanie i asertywność w życiu codziennym. Ważnym aspektem w książce są prawa dziecka, do których autor często nawiązuje w przedstawianych w niej historiach. Opowieści o tym, co w życiu ważne to piękna i wartościowa książka dla dzieci o sile uczuć i słów, a także doskonały materiał literacki i dydaktyczny do rozmów wychowawczych, zajęć terapeutycznych, dyskusji w domu i podczas lekcji w szkole lub bibliotece. Na łamach książki Opowieści o tym, co w życiu ważne Marka Michalaka odnajdziecie następujące historyjki i przygody Julki i Miłosza, które mogły przytrafić się każdemu dziecku, które niejednokrotnie wobec doświadczanych sytuacji może poczuć się zagubione lub zagrożone: Historia o miłości: Album ze zdjęciami Historia o tolerancji: Nowa w klasie Historia o własnym zdaniu: Pani z tramwaju Historia o szacunku: To mój telefon! Historia o wolności: Stara księga Historia o empatii: Rozumiem, co czujesz Historia o odwadze: To nie jej wina Historia o nadziei: Nieudany występ Historia o przyjaźni: Wyprawa rowerowa Historia o wdzięczności: Dowód wdzięczności Historia o współczuciu: Noga w gipsie Historia o nauce: Krzyżówka prababci Historia o życzliwości: Zdjęcia z półki z książkami Historia o akceptacji: Muszę z panią porozmawiać Historia o godności: Z tym się urodziłem Historia o pokoju: Dzieci z Aleppo Historia o odpoczynku: Sobota u cioci Historia o poczuciu humoru: Fatalny dzień Historia o patriotyzmie: Koszulka z orłem Książka porusza tematy ważne, piękne i potrzebne, nawiązując do uczuć i nastrojów oraz doświadczeń i dylematów bohaterów przywoływanych w niej historii, dzięki temu pozwala małych czytelnikom utożsamiać się z jej bohaterami oraz odpowiada na dziecięce potrzeby wyjaśnienia i zrozumienia emocji i skomplikowanych pojęć.

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Szczegóły - Opowieści o tym, co w życiu ważne

 • Autor: Marek Michalak
 • Wydawnictwo Ibis
 • Oprawa: Twarda
 • Stan: końcówka nakładu, książki są nowe, ale niepełnowartościowe (mogą posiadać zażółknięcia, drobne zagięcia, itp.), mogą nie posiadać dodatków takich jak płyty CD, płyty DVD, mazaki, długopisy, naklejki i inne drobne elementy.
 • Model: 978836717844033
 • ISBN: 9788367178440
 • EAN: 978836717844033
 • Wymiary: 21x27.5 cm

Inni Klienci kupili również