Opowieści z duszą

„Opowieści z duszą” to książka będąca kompilacją historii, które przekazują proste, a zarazem głębokie i uniwersalne prawdy na temat pokoju, miłości, tolerancji i zrozumienia pomiędzy różnymi kulturami i narodami. Łączą nas one z wewnętrznym światłem i uczą, jak żyć w harmonii w celu stworzenia...
20,32 * 23,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 26,29 zł

Opis

„Opowieści z duszą” to książka będąca kompilacją historii, które przekazują proste, a zarazem głębokie i uniwersalne prawdy na temat pokoju, miłości, tolerancji i zrozumienia pomiędzy różnymi kulturami i narodami. Łączą nas one z wewnętrznym światłem i uczą, jak żyć w harmonii w celu stworzenia lepszego świata.

„Opowieści z duszą” pracuje w szerokim zakresie nad transformacją i przebudzaniem ludzkości do lepszego życia. Pozycje z tej serii, która przez ponad 90 tygodni była na wysokim miejscu w rankingach najlepiej sprzedawanych książek w Chile, doczekały się również publikacji w wielu innych krajach.

„Opowieści z duszą” osiągnęły status bestsellera na rynkach hiszpańskojęzycznych, gdzie rozeszły się w ponad 135 000 egzemplarzy. Autorka jest założycielką wydawnictwa For a Better World.

Wywiad z autorką


Książkę rozpoczyna pieśń radości. Choć wstęp zawiera wyjaśnienie, jaki jest cel tej publikacji, chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie, dlaczego zdecydowałaś się napisać właśnie taką pozycję.

Rosario: Myślę, że radość jest bardzo ważna w naszym życiu. Czuję, że „Pieśni Radości” ma bardzo głębokie znaczenie i niesie niezwykle ważny przekaz dla nas wszystkich.

Jak zebrałaś te opowiadnia? Czy znasz źródła lub twórców tych pięknych historii?
Rosario: Zbierałam je przez wiele lat. Te proste historie poruszyły mnie dogłębnie i postanowiłam się nimi podzielić w nowej i bardziej współczesnej interpretacji. Znam tylko kilku autorów, większość z nich jest nieznana.

Opowieści te sprawiają, że czuję się, jakbym już wcześniej dotknęła esencji tego, co chcą przekazać. Jak gdyby tylko przypominały głęboką prawdę, z którą jestem w kontakcie. Czy przydarza się to również innym Twoim czytelnikom?
Rosario: Tak, wierzę, że w tym szczególnym okresie naszej historii coraz bardziej potrzebujemy wrócić do źródła. Czytanie niektórych książek, jak na przykład tej, może nam pomóc połączyć się z głębszymi pokładami w nas samych. Pragniemy zwrócić się do wewnątrz, zrozumieć, kim naprawdę jesteśmy.

Czy spodziewałaś się, że Twoje książki zostaną przeczytane przez setki tysiące osób? Czy było to dla Ciebie zakoczeniem?
Rosario: Było to dla mnie wielkim zaskoczeniem. Całkowicie niespodziewanym. Nigdy nie myślałam, że książka, którą pisałam z taką miłością i troską, tak szybko stanie się bestsellerem.

Jak myślisz, co spowodowało, że Twoja książka odniosła tak duży sukces?
Rosario: Nasza dusza potrzebuje mapy. Na świecie panuje „duchowa bieda”, zwłaszcza w tak zwanych krajach wysoko rozwiniętych. To jest powód, dla którego „Opowieści z Duszą” dotykają kwestii żywotnych dla tak wielu osób.

Według mnie przypomina ona o wielu wartościach, które już dawno przestały istnieć. Jak myślisz, o jakich wartościach człowiek żyjący w XXI wieku powinien przede wszystkim pamiętać? I w jakim stopniu ta książka nam o nich przypomina?
Rosario: Łączy nas ona ze zwyczajną, a jednak głęboką częścią każdego z nas. Przypomina, co jest ważne, wskazuje na ponadczasowe wartości.

Niektóre z komentarzy zamieszczonych pod opowiadaniami są równie inspirujące jak same opowieści. Szczególny przykład stanowi tu historia „99 Okrąg”. Czy naprawdę myślisz, że jesteśmy twórcami naszego nieszczęścia?
Rosario: W mojej opinii wszystko w naszym życiu stwarzamy sami. To my kreujemy naszą rzeczywistość.

Mam jeszcze jedno pytanie odnoszące się do bycia szczęśliwym. Czy to prawda, że naszym naturalnym stanem jest szczęście?
Rosario: Osobiście czuję, że to prawda. Powinnismy słuchać naszych uczuć i emocji, obserwować je. Powinniśmy wątpić w te, które pojawiają się z poziomu naszego ego (iluzji umysłu) i obejmować te przychodzące od naszej duszy (naszego prawdziwego ja).

My, przedstawiciele młodego pokolenia, możemy tylko się wyciszyć , wróciwszy do domu po całym dniu pracy i nieustającego współzawodnictwa... Z drugiej strony twoja książka zwraca uwagę na istotę tego, po co tu jesteśmy. To się wydaje przeciwstawne. Czy myślisz, że ludzie tacy jak my mogą wprowadzać to duchowe piękno do codziennego życia?
Rosario : Byłoby wspaniale, gdybyśmy więcej pracowali nad połączeniem z naszym duchem. Życie byłoby dużo lepsze.

Tempo życia jest coraz szybsze. Jak wyobrażasz sobie przyszłość nowoczesnego świata? Czy jest szansa, żeby nasze dusze się rozwijały?
Rosario: Mam nadzieję, że wzbijemy się na wyższe duchowe poziomy. Jest to sposób na uleczenie współczesnego świata.

Religie tracą ważność. Ludzie są jakby mniej szczęśliwi... Czy myślisz, że jest to jakoś powiązane?
Rosario: Nie wydaje mi się, żeby te dwie rzeczy miały ze sobą związek. Czasami myślę, że religie bardziej dzielą, niż łączą ludzi. Każdy myśli, że jego droga jest jedynie słuszną.

Czy myślisz, że kiedyś będziemy żyć prowadzeni przez nasze dusze i w jaki sposób twoja książka mogłaby się do tego przyczynić?
Rosario: Mam nadzieję, że to się wkrótce wydarzy. Czuję, że moja książka może się do tego przyczynić. Reszta zależy od nas.

Mam ostatnie pytanie. Co byś mi poleciła, gdybym chciala umieścić jakiś cytat z Twojej książki w swoim komputerze? Jaki byłby Twój wybór?
Rosario: Kocham cytat, który pochodzi z hiszpańskiej wersji książki i brzmi: „Są dwa sposoby na życie: pierwszy to myśleć, że nic nie jest cudem, i drugi, że wszystko jest cudem”...
 

Szczegóły - Opowieści z duszą

 • Autor: Rosario Gomez
 • Wydawnictwo Świadome Życie
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2015
 • Ilość stron: 148
 • Format: 14x21,3 cm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788393702923
 • Język: polski
 • Tłumacz: Światowiec Monika
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788393702923
 • EAN: 9788393702923
 • Wymiary: 14x21,3 cm

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Odkryj radość z ogrodnictwa >>