Pakiet Oblicza epok 2.1-2.2. Podręcznik do języka polskiego do liceum i technikum. Poziom podstawowy i rozszerzony. Nowa edycja

Oblicza epok 2.1. Podręcznik do języka polskiego do liceum i technikum. Poziom podstawowy i rozszerzony. Nowa edycja Podręcznik Oblicza epok 2. Język polski. Liceum i technikum. Część 1. Zakres podstawowy i rozszerzony obejmuje: Preromantyzm, Romantyzm, Pozytywizm. Teksty z epoki zostały zestawione...
109,53 * 114,80 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 106,95 zł

Opis

Oblicza epok 2.1. Podręcznik do języka polskiego do liceum i technikum. Poziom podstawowy i rozszerzony. Nowa edycja

Podręcznik Oblicza epok 2. Język polski. Liceum i technikum. Część 1. Zakres podstawowy i rozszerzony obejmuje:

 • Preromantyzm,
 • Romantyzm,
 • Pozytywizm.

Teksty z epoki zostały zestawione ze współczesnymi kontekstami. Powtórzeniu i sprawdzeniu wiadomości służy Analiza tekstu nieliterackiego oraz Tworzenie własnego tekstu. Na końcu podręcznika znajdują się Indeks pojęć oraz Indeks osób. Seria Oblicza epok w uporządkowany sposób odnosi treści z minionych epok do współczesności. To pozwala nauczycielowi zainteresować uczniów tematem i pokazać im powtarzalność motywów i symboli literackich i kulturowych. Atuty podręcznika: Nowa edycja podręczników to przejrzysta, stała struktura prezentowania materiału, wzbogacona o dodatkowe elementy wymagane na maturze.

 • Wskazówki jak tworzyć notatkę syntetyzującą, wypowiedź argumentacyjną lub wypowiedź ustną z przykładami, pomocnymi w przygotowaniu do matury od 2023 r.
 • Testy historycznoliterackie z zadaniami typu maturalnego, pozwalające uczniom powtórzyć materiał i przyzwyczaić się do takiej formy sprawdzania wiedzy.
 • Jeszcze więcej współczesnych tekstów kultury bliskich uczniom (filmy, komiksy, sztuka uliczna), które ułatwiają zrozumienie treści. 
 • Rozbudowane Miniprzewodniki doskonalą umiejętność korzystania z różnych źródeł informacji, kształcą nawyki systematycznego uczenia się i porządkowania wiedzy. Nauka o przeszłości poprzez odniesienia do współczesności, pomaga uczniom dostrzegać nawiązania do minionych epok we współczesnej kulturze. 
 • Nowoczesny sposób komunikacji pozwala połączyć naukę o epokach minionych z zagadnieniami z życia codziennego uczniów, co wpływa na ich chęć poszerzania wiedzy.
 • Szeroko zróżnicowane teksty kultury, które pokazują korespondencję motywów literackich na przestrzeni lat, wpływają na zwiększenie umiejętności interpretacyjnych ucznia.
 • Bogaty wybór poleceń do tekstów pozwala na efektywną pracę z każdym zespołem klasowym. Ich podział oraz kompozycja pokazują, jak pracować z tekstem, i pomagają kształcić umiejętności, niezbędne na maturze. Kompleksowe powtórzenie oraz elementy porządkujące wiedzę zapewniają utrwalenie i uporządkowanie wiadomości.
 • Powtórzenia w formie przyjaznej uczniom mapy myśli – graficzne podsumowania najważniejszych informacji zwrócą uwagę uczniów na kluczowe treści.
 • Sekcja Przypomnij sobie, pomagająca uczniom powtórzyć i utrwalić zagadnienia omawiane w szkole podstawowej.
 • Oprawa graficzna zaprojektowana w taki sposób, aby sprzyjała zapamiętywaniu – wyeksponowane ramki z kluczowymi informacjami oraz infografiki, które w prosty sposób przedstawiają ważne treści.

Oblicza epok 2.2. Podręcznik do języka polskiego do liceum i technikum. Poziom podstawowy i rozszerzony. Nowa edycja


Oblicza epok 2, część 2 to podręcznik do języka polskiego skierowany do uczniów liceum i technikum na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Materiał nauczania jest ułożony chronologicznie i podzielony na jednostki lekcyjne. Wiedza teoretyczna o epoce jest ściśle powiązana z umiejętnościami praktycznymi, gdyż materiał jest realizowany przede wszystkim metodą pogłębionej analizy i interpretacji tekstu. Podręcznik wzbogacają miniprzewodniki, pozwalające zebrać i usystematyzować wiedzę, a także blok powtórzeniowy, składający się ze schematu zawierającego najważniejsze informacje o omówionych lekturach, z powtórzenia ważnych pojęć (Przypomnij sobie) i pytań kontrolnych (Sprawdź się).

FAQ

Sekcja FAQ

Kto napisał "Pakiet Oblicza epok 2.1-2.2. Podręcznik do języka polskiego do liceum i technikum. Poziom podstawowy i rozszerzony. Nowa edycja"?
Dariusz Chemperek, Adam Kalbarczyk, Dariusz Trześniowski to autorzy tego tytułu.
Ci autorzy są szczególnie płodni! Posiadamy ogromną kolekcję ich podręczników. Czy wiesz, że jest to ewenement wręcz w skali światowej? Grono autorów, którzy stworzyli ponad 15 książek jest stosunkowo niewielkie. Szczególnie, jeśli chodzi o podręczniki . Pisanie podręczników wymaga, poza wiedzą, również umiejętności klarownego i zrozumiałego przekazywania informacji. Autorzy podręczników powinni znać program nauczania, spełniać wymagania edukacyjne dostosowane do uczniów o różnych poziomach edukacji.

Które wydawnictwo opracowało tę książkę?
"Pakiet Oblicza epok 2.1-2.2. Podręcznik do języka polskiego do liceum i technikum. Poziom podstawowy i rozszerzony. Nowa edycja" opublikowało Wydawnictwo WSiP.


Skąd mam wiedzieć, że to ten podręcznik muszę kupić?
Zweryfikuj wykaz książek obowiązujących w Twojej szkole w bieżącym roku szkolnym. Zwróć uwagę na tytuł, autora lub autorów oraz wydawnictwo. Miej na uwadze, że każda placówka może mieć inne wymagania dotyczące wykazu podręczników. Z tego powodu warto uzyskać informacje bezpośrednio od wychowawców bądź z listy podręczników szkolnych udostępnionych przez szkołę.


O wydawnictwie tego podręcznika:
Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, z ponad 70-letnim doświadczeniem, to ceniony podmiot na polskim rynku wydawniczym. Począwszy od publikacji pierwszego podręcznika w 1945 r., WSiP wydało dużą liczbę materiałów edukacyjnychwe współpracy z cenionymi ekspertami i naukowcami. Oferta wydawnictwa zawiera liczne cykle podręczników, repetytoria, poradniki i kursy, a także innowacyjne platformy edukacyjne, takie jak WSiPnet. Dodatkowo, WSiP prowadzi Klub Nauczyciela, oferując dodatkowe wsparcie dla profesjonalistów w dziedzinie edukacji.

Jakiego zakresu wiedzy jest ta ksiażka?
Ten materiał jest skierowany do wykorzystania na poziomie zarówno podstawowym jak i rozszerzonym.


Do której serii publikacji edukacyjnych należy "Pakiet Oblicza epok 2.1-2.2. Podręcznik do języka polskiego do liceum i technikum. Poziom podstawowy i rozszerzony. Nowa edycja"?
Tytuł ten należy do popularnej serii Oblicza Epok.
Wraz z innymi składowymi cyklu, podręcznik ten ma za zadanie dostarczyć spójnych materiałów edukacyjnych, które pomogą uczniom rozwijać wiedzę jak również umiejętności systematycznie i w sposób zorganizowany.


O serii tego podręcznika:
Poznaj 3 top cechy podręczników do nauki języka polskiego z serii Oblicza epok
 • Ułatwiają powtarzanie wiedzy z wcześniejszych lat nauki,
 • Otwierają oczy na wszechstronną edukację kulturową - nie tylko literatura, ale także teatr, muzyka, film, street-art,
 • Ułatwiają przygotowanie zarówno do ustnej, jak i pisemnej matury na poziomie podstawowym i rozszerzonym.


Co powinien posiadać uczeń oprócz podręczników?
Nie zapomnij o zeszytach. Na stronach www szkół często można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych zapotrzebowań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: przybory do pisania, kredki, artykuły plastyczne i kreatywne. Plecak z motywem z ulubionej gry, piórnik z wizerunkiem ukochanego bohatera... W rok szkolny warto wejść z werwą i w dobrym stylu! Dedykowane artykuły szkolne dostarczą radości, a wręcz zwiększyć nieco pewność siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą zainspirować do pracy twórczej. Sprawdź produkty do szkoły, z którymi warto wejść w rok szkolny.


Czy jeśli pomylę się podczas kupowania to mogę zwrócić lub wymienić podręcznik?
Nie wymieniamy produktów, ale pamiętaj o tym, że przy zakupie online zawsze możesz zwrócić, a w zamian kupić ten właściwy. Chcesz wiedzieć więcej o tym, jak można zwracać nietrafione zakupy? Komplet informacji znajdziesz na tej stronie.


Szczegóły - Pakiet Oblicza epok 2.1-2.2. Podręcznik do języka polskiego do liceum i technikum. Poziom podstawowy i rozszerzony. Nowa edycja

Produkty w zestawie (2)

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>