Planeta Lawa. Jaszczurka Drago

Zabawna opowieść o jaszczurce w świecie smoków! Jaszczurka Drago trafia z Ziemi na planetę Lawa, zamieszkiwaną przez smoki. Od początku więc Drago czuje się inny. Na domiar złego nienawidzi go Miętus Porywczy - największa szkolna gwiazda. Jaszczur musi stawić czoła wielu przeciwnościom losu. Czy...
18,86 * 29,99 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 17,97 zł

Opis

Zabawna opowieść o jaszczurce w świecie smoków!

Jaszczurka Drago trafia z Ziemi na planetę Lawa, zamieszkiwaną przez smoki. Od początku więc Drago czuje się inny. Na domiar złego nienawidzi go Miętus Porywczy - największa szkolna gwiazda. Jaszczur musi stawić czoła wielu przeciwnościom losu. Czy uda mu się odnaleźć w sobie siłę i przezwyciężyć poczucie niższości spowodowane odmiennością?

"Planeta Lawa" to pierwsza część serii przygód Jaszczurki Drago - fantastyczna historia, z której można dowiedzieć się, jak podgrzewać smocze łzy, czym są lizoognie i jak wygląda Aula Łusek. Przede wszystkim jednak to opowieść o samoakceptacji i próbie odnalezienia się w nowym miejscu. Jest to książka dodająca otuchy dziecięcym czytelnikom, dopełniona wesołymi ilustracjami.

Marcin Malec, Marta Grabowska jest autorem książki "Planeta Lawa. Jaszczurka Drago".

Książeczka pt. "Planeta Lawa. Jaszczurka Drago" została przypisana do kategorii Bajki wiersze i opowiadania. Idealnie sprawdza się do czytania o każdej porze dnia, również przed zaśnięciem. Pozytywne historyjki z morałem zapewniają maluchowi doskonałą rozrywkę oraz tłumaczą świat. Zbiór krótkich opowieści to mądry sposób na to, aby kilkuletnie dziecko zachowało uwagę. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Z opisywaną książką Twój maluch zanurzy się w interesującym świecie gwiazd i planet, pozna tajemnice kosmosu i zobaczy jakie cuda skrywa wszechświat.

Chcąc wspierać prawidłowy rozwój dzieci w wieku od 6 do 8 lat, warto czytać z nimi odpowiednie książki.

Czytanie książeczek ma liczne zalety i wspomaga rozwój dzieci na wielu płaszczyznach:

  • Przyspiesza zdolność zrozumienia tekstu, co wpływa na rozwój intelektualny urwisa.
  • Rozbudza w nich ciekawość świata.
  • Obrazy uzupełniające treść pomogą poznać historię i lepiej ją zrozumieć. Mogą być również świetnym narzędziem wspomagania rozwoju kreatywności u dzieci.
  • Czytanie razem z maluchem daje mu doskonałą okazję do ćwiczenia i ćwiczenia umiejętności mówienia. Rozmowa z dorosłym o fabule pozytywnie wpływa na jego rozwój.
  • Czytanie to super rozrywka dla dziecka i opiekuna. Przeznaczając maluchowi czas, budujesz z nim więź.

Opowieść wydano w miękkiej okładce. Dzięki temu, że nie waży za dużo, wyruszając na pozadomową przygodę, bez problemu można ją wrzucić dziecku do plecaka.

Jeśli po ukończeniu książki, dziecko będzie miało ochotę na ciąg dalszy losów bohaterów tej serii, nie czekaj i zamów także inne bajki z cyklu "Jaszczurka Drago".

Jest to niezbyt długa publikacja - ma 112 stron. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują niedługie, ilustrowane publikacje. Mogą czytać przez parę minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich szybkość czytania jest różna. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długie godziny.

"Planeta Lawa. Jaszczurka Drago" opublikowało Wydawnictwo Zielona Sowa. Jeśli ta książeczka spodoba się maluchowi, to sprawdź także inne publikacje od tego wydawcy.