Plastelinkowa akademia. Co kryje morze?

Co kryje morze to książeczka z serii Plastelinkowa akademia. Jest adresowana do najmłodszych dzieci, które właśnie rozpoczynają poznawanie świata. Jej znakiem rozpoznawczym są niezwykłe, plastelinowe ilustracje. Książeczka jest skonstruowana tak, żeby „rosła” razem z dzieckiem. Na pierwszym etapie...
13,31 * 19,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 12,31 zł

Opis

Co kryje morze to książeczka z serii Plastelinkowa akademia. Jest adresowana do najmłodszych dzieci, które właśnie rozpoczynają poznawanie świata. Jej znakiem rozpoznawczym są niezwykłe, plastelinowe ilustracje.
Książeczka jest skonstruowana tak, żeby „rosła” razem z dzieckiem. Na pierwszym etapie posłuży do zapoznania malucha z mieszkańcami morza i rozwijania słownictwa, a nieco później zaskoczy ciekawostkami, które rozbudzą zainteresowanie przyrodą i zachęcą do obserwacji otoczenia.
Wszystkie ilustracje są podpisane, co stanowi wsparcie na wczesnym etapie nauki czytania.


Pozostałe tytuły w serii Plastelinkowa akademia:

Co kryje las?
Co kryje łąka?
Co kryje miasto?

Autorem historyjki "Plastelinkowa akademia. Co kryje morze?" jest Magdalena Młodnicka.

Znasz kilkulatka, który zadaje masę pytań? Zaspokój jego ciekawość, czytając mu książki tłumaczące otaczającą rzeczywistość. Wiele odpowiedzi na pewno znajdzie z Twoją pomocą. Każda strona jest pełna wiedzy, która rozbudzi ciekawość i rozwinie intelektualne horyzonty dziecka.

Maluchy w wieku 3-4 lat rozwijają się w tym okresie bardzo szybko. Zachodzące procesy można wspierać m.in. za pomocą adekwatnych książeczek.

Czytanie książeczek ma same zalety i wspiera rozwój dzieci w różnych aspektach:

  • Kontakt z książką ma pozytywny wpływ na rozwój intelektualny malucha. Poprawia umiejętność rozwiązywania problemów i logicznego myślenia.
  • Rozbudza w nich ciekawość świata.
  • Kontakt dzieci z kolorowymi obrazkami pomaga kształcić w nich wrażliwość na sztukę i wspomaga rozwój kreatywności dziecka.
  • Poza tym lektura książeczek wspiera małych ludzi w rozwoju mówienia oraz opowiadania historii. Powtarzanie fraz trenuje aparat mowy i rozwija słownictwo.
  • Czytanie to wspaniała rozrywka dla dziecka i rodzica! Spędzając wartościowo czas z maluchem, budujesz z nim relację.

Książka ma twardą oprawę, która zapewnia jej dużo lepszą ochronę przed zagięciami, dzięki czemu dużo trudniej jest ją zniszczyć.

Jeśli po lekturze książki, Twoje dziecko będzie chciało poznać więcej przygód bohaterów tej serii, nie czekaj - kup dla niego także kolejne części z serii "Plastelinkowa akademia".

Jest to krótka lektura - jej długość to 16 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane książki. Mogą czytać przez kilka minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może być różne. Niektóre dzieci mogą mieć problem z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać lekutrę przez długie godziny.

Publikacja Plastelinkowa akademia. Co kryje morze? została udostępniona przez Wydawnictwo Jupi Jo!. Jeśli ta książeczka przyciągnie uwagę dziecko, to zobacz również pozostałe pozycje tego wydawcy.