Podlaskie M±ki Ekologiczne M±ka orkiszowa jasna 1 kg Bio

 „Podlaskie M±ki Ekologiczne” pochodz± z Zielonych płuc Polski. Zarówno uprawa zbóż, przemiał oraz konfekcjonowanie odbywaj± się w okolicach Bielska Podlaskiego, 30 km od Puszczy Białowieskiej. Dzięki temu nasi Klienci mog± być pewni, że otrzymuj± produkt najwyższej jako¶ci, wytwarzany zgodnie z...

9.99 zł

Cena za kg : 9.99zł

Dodaj do schowka

Podziel się swoj± opini±

Oceń produkt

M±ka orkiszowa jasna to m±ka pozyskiwana z orkiszu, będ±cego odmian± pszenicy. Orkisz jest najmniej wymagaj±cym zbożem, które może być uprawiane nawet w trudnych warunkach pogodowych lub kamienistych glebach. Znany był już od dawien dawna, gdzie jego plantacj± na duż± skalę zajmowali się Grecy i Rzymianie.

M±ka orkiszowa jest niezwykle bogata w składniki mineralne oraz witaminy, a przy tym bardzo pożywna. “Podlaskie M±ki Ekologiczne” s± uprawiane, przemielane oraz konfekcjonowane w okolicach Bielska Podlaskiego - 30 km od Puszczy Białowieskiej, daj±c klientom gwarancję sprawdzonych i doskonałych produktów, przetwarzanych przez tamtejszych młynarzy. Najwyższ± jako¶ć potwierdza otrzymany certyfikat ekologiczny.
Ponadto, m±ka jasna orkiszowa nie jest poddawana modyfikacjom genetycznym oraz nie zawiera żadnych sztucznych dodatków. Jest produktem glutenowym, jednakże znajduj±cy się w niej gluten jest bardzo dobrzy przyswajalny.

Jak wykorzystać m±kę jasn± orkiszow± w kuchni?
M±ka jasna orkiszowa idealnie nadaje się do wszelkiego rodzaju wypieków: chleba, bułek, ciast, nale¶ników, makaronów czy biszkoptów. Na każdym z opakowań "Podlaskich M±k Ekologicznych" znaleĽć można przepis na tradycyjne chleby. Ze względu na swoje wszechstronne zastosowanie powinna znaleĽć się w każdej kuchni. Co ważne - m±ki tej nie powinno się mieszać z innymi rodzajami m±k. Opakowanie zawiera 1 kg m±ki orkiszowej jasnej.