Chemia Nowej Ery 8. Podręcznik

NOWA EDYCJA 2021-2023 Pomaga w opanowaniu podstaw chemii uczniom, którym nauka sprawia trudność, dzięki wyjaśnionym krok po kroku przykładom zadań problemowych i obliczeniowych oraz infografikom Przeczytaj – zrozumiesz! przedstawiającym w prosty sposób ważne procesy. Powtórzenie informacji o...
44,55 * 47,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 42,96 zł

Opis

NOWA EDYCJA 2021-2023

 • Pomaga w opanowaniu podstaw chemii uczniom, którym nauka sprawia trudność, dzięki wyjaśnionym krok po kroku przykładom zadań problemowych i obliczeniowych oraz infografikom Przeczytaj – zrozumiesz! przedstawiającym w prosty sposób ważne procesy.
 • Powtórzenie informacji o tlenkach i wodorotlenkach na początku klasy 8 ułatwia przypomnienie wiadomości istotnych przy omawianiu tematu Sole.
 • Kształci kluczowe umiejętności sprawdzane na egzaminie ósmoklasisty z chemii, m.in. umiejętność projektowania i opisywania doświadczeń chemicznych, dzięki precyzyjnym instrukcjom, które zostały zilustrowane schematem i fotografią, oraz czytelnie wyróżnionym obserwacjom i wnioskom. Propozycje doświadczeń do samodzielnego wykonania przez uczniów umożliwiają bezpieczne wykonywanie eksperymentów i ułatwiają kształcenie umiejętności rysowania schematów. Doświadczenia zalecane do realizacji w podstawie programowej zostały wyróżnione.
 • Ułatwia uczniom znalezienie najważniejszych treści dzięki Celom lekcji oraz elementowi Zapamiętaj! przygotowanym do każdego tematu.
 • Pomaga w utrwalaniu i porządkowaniu wiedzy dzięki elementom Skojarz i zapamiętaj! oraz Podobieństwa i różnice.
 • Budzi zainteresowanie chemią, gdyż w atrakcyjny sposób łączy wiedzę z informacjami o jej wykorzystaniu. Częste odwołania do życia codziennego, np. w elemencie Chemia wokół nas oraz na infografikach Zastosowania, ukazują chemię jako naukę praktyczną i nowoczesną.
 • Umożliwia samodzielne sprawdzenie wiadomości i ćwiczenie umiejętności przed sprawdzianem dzięki Podsumowaniom oraz przekrojowym zadaniom Sprawdź, czy wiesz…, Sprawdź, czy umiesz… umieszczonym na końcu każdego działu.
 • Rozwija umiejętności uczniów starających się o ocenę celującą dzięki wyróżnionym treściom i zadaniom Dla dociekliwych, które mają podwyższony stopień trudności.
 • Ułatwia przypomnienie przed egzaminem najważniejszych zagadnień z chemii ogólnej, nieorganicznej i organicznej dzięki zebraniu ich w atrakcyjnej formie na końcu podręcznika.
 • Aktywizuje uczniów do samodzielnego zdobywania wiedzy dzięki elementowi Spojrzenie w przeszłość – projekty edukacyjne, który ułatwia organizację lekcji po egzaminie ósmoklasisty.

FAQ

Rozwiewamy wątpliwości. Sprawdź sekcję Q&A

Kto jest autorem "Chemia Nowej Ery 8. Podręcznik"?
Jan Kulawik,Maria Litwin,Teresa Kulawik są autorami tego podręcznika.
Są autorami niewielu podręczników, jednak ich treści są wartościowe. Zdarza się, że autorzy podręczników szkolnych mają wyższe stopnie naukowe w dziedzinie, na temat której piszą. Niektórzy autorzy tworzą tylko niewiele podręczników szkolnych, skupiając się bardziej na poznawaniu dziedziny nauczania. Wynikać to może z ich zaangażowania w proces pisania. Nie dla każdego zdarza się, że łączenie doświadczenia z ich przekazywaniem dalej idą w parze.

Jakie wydawnictwo opracowało tę książkę?
Podręcznik Chemia Nowej Ery 8. Podręcznik został wydany przez Wydawnictwo Nowa Era.


Jaki jest numer dopuszczenia przez Ministerstwo Edukacji Narodowej tego podręcznika?
Numer dopuszczenia MEN opisywanego podręcznika to 785/2/2018. Wskazuje on, że podręcznik został dopuszczony do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Z ciekawostek: termin podręcznik powinien dotyczyć wyłącznie książki szkolnej posiadającej właśnie numer dopuszczenia MEN.

Czy podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Zgadza się, ten podręcznik jest zgodny z wytycznymi programu nauki obowiązującymi na dzień przyznania numeru. Podręcznik posiada numer dopuszczenia MEN, czyli Ministerstwa Edukacji Narodowej, co oznacza, że został zweryfikowany pod kątem zgodności z ramą programową.


Jak zweryfikować, czy to ten podręcznik muszę kupić?
3 kroki do sprawdzenia poprawności zamawianych książek szkolnych z listą potrzebnych:
 • Sprawdź listę niezbędnych do kupienia podręczników w szkole.
 • Zweryfikuj na tytuł, nr MEN, autorów, wydawnictwo.
 • Sprawdź, czy wymienione szczegóły znajdują się na karcie opisywanego produktu.Do jakiej serii podręczników należy "Chemia Nowej Ery 8. Podręcznik"?
Tytuł ten jest częścią popularnej serii edukacyjnej Chemia Nowej Ery.
Podobnie jak pozostałe składniki z cyklu, podręcznik został stworzony celem zapewnienia uczniom kompleksowych materiałów dydaktycznych, których uważna lektura wspomoże rozwój wiedzy i umiejętności w sposób uporządkowany i logiczny.


Z ilu stron składa się ten podręcznik?
264 to długość tytułu Chemia Nowej Ery 8. Podręcznik.
Jest wypełniony edukacyjną treścią uatrakcyjnioną ilustracjami. Zawiera znaczące, starannie dobrane materiały, które utrwalają wiedzę z danego zakresu.


Przeczytaj o wydającym ten podręcznik:
Nowa Era to wydawnictwo edukacyjne,które dzięki swojemu nowatorskiemu i holistycznemu podejściu do edukacji wyróżnia się na tle konkurencji. Stawiając na nowoczesne metody pracy z młodzieżą, zyskało zaufanie tysięcy nauczycieli i szkół w całej Polsce.

W co, poza podręcznikami, warto zaopatrzyć ucznia?
Pamiętaj o zeszytach! Plus na stronach internetowych szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: przybory do pisania, flamastry, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj, że uczniowi używającemu przedmiotów, które lubi, np. piórnik z ulubionym bohaterem czy plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole weselej. Sprawdź, jakie przybory i inne artykuły szkolne polecamy w Bee.pl. Mamy tak duży wybór, że z dużym prawdopodobieństwem znajdziesz coś interesującego.


Czy w razie pomyłki podczas zakupów mogę zwrócić lub wymienić zakupiony podręcznik?
Zawsze możesz zwrócić podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób można zwrócić produkt, dowiesz się tutaj.


Szczegóły - Chemia Nowej Ery 8. Podręcznik

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>